איטום בטבעון

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

  איטום בטבעוןאיטום הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, על אף שאת מרביתו כלל לא רואים ועל אף שנוכחותו מובנת מאליה. את החשיבות של האיטום ואת הקריטיות שלו לשמירה על איכות החיים שלנו בתוך המבנה, אנחנו מגנים בדרך כלל כאשר האיטום הזה מאבד מתפקודו. או אז מתחילים להופיע סימני רטיבות על הקירות ואולי אפילו נזילות של מים ממש, מתחילות לחדור פנימה אל המבנה בכל גשם קל בחוץ. את הנזק של איטום לקוי אפשר כמובן לזהות גם בבריכות שחייה ובריכות בכלל, במאגרי מים ובכל מבנה או קונסטרוקציה שבאה במגע עם מים ואפילו לחות. על הסיטואציות הללו, שפתאום אנחנו מבינים שעלינו למצוא קבלן איטום בטבעון כאן ועכשיו, מדברים איתכם בשורות הבאות המומחים של מרכז האיטום הישראלי.  

איטום מבנים בטבעון – מה זה כולל?

עבור מרבית האנשים, כאשר עולה מולם המילה איטום, הם חושבים בעיקר על פסי הסיליקון שאוטמים חדירת מים מתחת לארון המטבח, או במרווח שבין הכיור לקיר בחדר האמבטיה. אלא שבפועל, איטום נמצא כמעט בכל חלק מבנה שבא במגע עם מים, בין שאנחנו יכולים להבחין בו ובין שלא. כך למשל, חיפוי השיש החיצוני של המבנה שלכם כולל בתוכו שכבת איטום פנימית שמונעת חלחול של מים דרך האבן עצמה, זאת כמובן בנוסף לאיטום המיושם בחיבורים בין אריחי החיפוי. איטום נמצא גם לאורך כל קו החיבור בין קירות המעטפת של המבנה ובין הקרקע. בהיעדר איטום כזה, מים יכולים לחדור מתוך האדמה אל קומת הקרקע דרך אריחי הרצפה ובמקרה הטוב לגרום ללחות גבוהה בקומת הקרקע עד כדי יצירת עובש וטחב ובמקרה הגרוע אף לגרום להצפות נרחבות בקומת הקרקע. איטום קיים גם בגג המבנה שנחשב למעשה לחלק המבנה החשוף ביותר והרגיש ביותר לחדירת גשמים. הגג הוא למעשה החלק במבנה שבו יש לבצע חידוש לשכבת האיטום בכל מספר שנים, בין באמצעות זיפות של הגג, בין באמצעות הנחת יריעות ביטומניות ובין באמצעות יישום של משחות אקריליות ייעודיות למטרה זו. מעבר לכל אלה, איטום קיים גם בחיבורי החלונות למפתחי החלונות וכנ"ל לגבי דלתות ולמעשה בכל פתח שיוצר מעבר בין חלל הפנים של המבנה ובין מרחב החוץ שלו, ובכלל זה חיבורי צנרת של מזגנים, חיבורים של צנרת חוץ וכן הלאה. כאמור, כל רכיבי האיטום הללו הם בדרך כלל נסתרים לעין ולבטח נלקחים כמובנים מאליהם. בפועל, ההבנה שלנו ביחס לחשיבות שלהם ולקריטיות שלהם לאיכות חיינו, עולה על פני השטח כאשר מתפתחים ליקויים בשכבות איטום אלה. או אז אנחנו יוצאים למסע חיפוש אחר קבלן איטום בטבעון, שיבוא ויציל אותנו מתקלת המים שנכנסנו אליה.  

מיהו איש המקצוע המתאים לכם?

משימות איטום שונות, דורשות שימוש בחומרים שונים, בכלי עבודה שונים ובאנשי מקצוע שונים. כך למשל, ישנם לא מעט אנשי מקצוע המציעים שירותי איטום גגות באמצעות זפת או יריעות ביטומניות, אבל אין להם שום ידע או ניסיון באיטום חיפוי חוץ או אפילו איטום חלונות. ישנם אנשי מקצוע שיכולים לבצע עבורכם משימות איטום בתוך חלל הפנים של הבית, אך אין להם שום יכולת לבצע איטום של מעטפת החוץ של המבנה, לבטח כאשר מדובר במבנה משותף רב קומות. ככלל, ההמלצה היא תמיד לחפש קבלן איטום בטבעון, קרי איש מקצוע שמכיר את כל עולם האיטום ויודע לתת לכם פתרון מלא ומקיף לכל בעיה שמתעוררת. יחד עם זאת, במקרים נקודתיים שסביבם מוצעים שירותים ספציפיים כמו למשל איטום גג, אתם בהחלט יכולים להיעזר באנשי מקצוע שזהו תחום ההתמחות היחיד שלהם. במקרים בהם נדרש לכם פתרון מקיף יותר ומורכב יותר, כדאי למקד את החיפוש שלכם סביב קבלן איטום מקצועי ובעל ניסיון.  
 

איך נכון לבחור את איש המקצוע המתאים?

כאמור, הפרמטר החשוב ביותר בבחירת מומחה איטום בטבעון היא קודם כל לוודא כי אותו איש מקצוע אוחז ביכולות הנדרשות להשלמת משימת האיטום העומדת על הפרק. הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות בבחירת איש איטום בטבעון הוא לבחור את האיש הלא נכון למשימה. בחירות אלה הן הבחירות שמובילות לכמות הנרחבת ביותר של עוגמת נפש, חוויית שירות לא טובה וגם בזבוז לא קטן של כסף. על כן, הקפידו תחילה לוודא שאתם מבינים היטב מהי ההתמחות הנדרשת לכם ושאתם מתמקדים באנשי מקצוע בעלי התמחות זו, גם אם קיבלתם המלצה חמה על איש איטום אחר שאין לו את ההתמחות הנדרשת עבורכם. אפרופו המלצות, בשלב הבא, אתם רוצים לנסות ולהשיג כמה שיותר המלצות מחברים, בני משפחה ומכרים. בהיבט זה נגיד מספר דברים: א', אם המשימה הנדרשת לכם היא משימה קטנה יחסית אתם לא צריכים להיכנס לתהליכים ארוכים של חיפוש ובחירה, חיפושי המלצות וכדומה. פשוט בחרו מישהו שמספק את השירות הספציפי הנדרש לכם, וודאו שהאינטואיציה שלכם לגביו היא חיובית וצאו לדרך. ב' אם אתם כן נכנסים למסע של חיפוש המלצות, חשוב למקד את החיפוש סביב המלצות שאתם מקבלים מאנשים שאתם סומכים עליהם או מאנשים שכבר יצא להם לעבוד עם איש איטום בטבעון ויכולים לספר לכם על החוויה האישית שלהם איתו. ולבסוף ג', אם אתם יכולים להשיג חוות דעת מקצועיות מבעלי מקצוע העוסקים בתחומים משיקים, כמו למשל קבלני בניין, אדריכלים, מהנדסים, אינסטלטורים וכדומה, אנשי מקצוע שבאים במגע יומיומי עם קבלני איטום, הרי שאלו הן ההמלצות הטובות והמהימנות ביותר שתוכלו למצוא. לעניין הצעות המחיר, מומלץ לבקש מספר הצעות ולהשוות ביניהן, אבל את ההשוואה שלכם אתם רוצים לעשות נכון. א' אתם רוצים לוודא שכולם נותנים לכם הצעה עבור אותה עבודה בדיוק. ב' אתם רוצים לוודא שההצעות מפורטות כמה שניתן, כך שלא נותרות פרצות דרכן יוכל איש המקצוע לייצר לכם תוספות שונות ומשונות אחרי שכבר תתחילו לעבוד איתו. ג' אתם רוצים לבחון כמובן את המחירים המוצעים לכם, אבל אתם לחלוטין לא רוצים לבחור באופן אוטומטי בהצעה הזולה ביותר. הבחירה צריכה להיות למעשה שילוב של מחיר טוב והוגן, מחיר שנמצא בתוך הטווח הסביר וכן תחושה טובה שיש לכם על איש המקצוע או המלצה חמה שקיבלתם עליו. מחיר זול מדי או לחילופין, מחיר יקר מדי, לא רק שלא יבטיחו לכם עסקה טובה, אלא כנראה יבטיחו בדיוק את ההיפך.  

מה עושים במקרים של איטום בניינים משותפים?

עבודות איטום בטבעוןאחד האתגרים הגדולים ביותר בתחום האיטום הוא איטום של בניינים משותפים והסיבה לכך היא ברורה: מרבית פעולות האיטום מבוצעות על גבי המעטפת החיצונית של המבנה וכאשר מדובר במבנים משותפים גבוהים, החל מבניין בן מספר קומות ולבטח כאשר מדובר ברב קומות, הופכות עבודות האיטום בין שמים וארץ לאתגר לא פשוט. במקרה זה, אתם רוצים להתמקד אך ורק בקבלני איטום בטבעון ולהקפיד שאתם עובדים אך ורק עם קבלנים רשומים המופיעים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. בחרו קבלן המופיע בסיווג איטום מבנים וודאו שהקבלן הוא בעל ניסיון בעבודות מעטפת חוץ של מבנים משותפים. עבודות אלה דורשות עבודה עם פיגומים, סנפלינג ומנגנון שלם של עובדים, מהנדסים ואחראי בטיחות בשטח. זוהי לא משימה שמתאימה לאנשי מקצוע קטנים ואתם מצדכם גם לא רוצים להפקיד אותה בידיהם של כאלה, יהיו מקצועיים ככל שיהיו. בין האפשרויות העומדות בפניכם במקרה כזה תוכלו למצוא חברות המציעות מגוון רחב של שירותים המיועדים למעטפת החוץ של מבנים ובכלל זה פרויקטים של שימור מבנים, שיקום בטון וברזל במעטפת החוץ, חיזוק מבנים, שיפוץ מעטפת חוץ וכמובן איטום מבנים. לחילופין, תוכלו לבחור חברות המתמחות ספציפית בתחום האיטום ובעלות היכולות והידע המקצועי הנדרשים בכדי להשלים משימות איטום על גבי מעטפת חוץ של מבנים משותפים. מרכז האיטום הישראלי היא אחת החברות המובילה בישראל בתחום איטום מבנים, ומציעה את כל סוגי שירותי האיטום לבתים פרטיים, מבנים משותפים וגורדי שחקים. החברה, שגם מספקת שירותי איטום בטבעון, היא קבלנית רשומה בפנקס הקבלנים ואוחזת בידיה סל שלם של יכולות הנדרשות להשלמת כל משימת איטום לרבות מהנדסים, עובדי איטום מקצועיים וכמובן ציוד מקצועי מגוון, לרבות עבודה עם פיגומים ומכשור איטום ייעודי. מרכז האיטום הישראלי מקפיד מאוד על סטנדרטים גבוהים מאוד בפרויקטים עליהם הוא אחראי, כפי שעולה ממחויבותו כקבלן רשום ביחס ללקוחותיו. בעבודה עם המרכז תוכלו להיות בטוחים שאתם נהנים מהסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום האיטום, בין שהמשימה שעומדת על הפרק היא איטום גג ובין שנדרש איטום מעטפת מלא לכל מעטפת החוץ של בניין רב קומות משותף.  

קבלן איטום בטבעון

כאשר אנו בונים בית פרטי או משפצים בית או דירה, כל נושא האיטום הוא סופר קריטי ובעל חשיבות גבוהה. על מנת שלא נסבול מנזילות מים מהגג או דליפות מים מן הקירות החיצוניים או החלונות חשוב מאוד להשקיע באיטום איכותי ויעיל. לכל חלק או חלל בבית יש פתרון איטום יעיל אחר ולכן יש להיעזר בקבלן איטום איכותי שמבין בדיוק מה אתם צריכים על מנת לתת לכם את השקט הנפשי שהבית שלכם ישאר יבש לא רק בחורף הזה אלא בכמה חורפים הקרובים. במאמר הבא נסביר לכם מעט על נושאים שונים בתחום האיטום ושיטות איטום עם חומרים שונים בהם משתמשים קבלני האיטום. דרך המדריך הבא תוכלו אחת ולתמיד להבין איך לבחור קבלן איטום בצורה טובה ועל מה יד לשים דגש בעבודות האיטום שקבלן האיטום מבצע בבית שלכם. בסיום המדריך נציג בפניכם את טווח המחירים השונים של העבודות בתחום האיטום.
קבלן איטום בטבעון
https://www.youtube.com/watch?v=pO-r1DXKGG0

מה התפקיד של קבלן איטום בטבעון?

אז בראש ובראשונה נסביר לכם קודם כל מהו איטום ומהו קבלן איטום. איטום הוא תחום מאוד נרחב שכל מטרתו היא להשאיר את הבית שלכם יבש מפני נזילות, חדירות או הצפות של מים בתוך המבנה. האיטום מתחלק למספר חלקים ברחבי הבית כאשר יש תחום של איטום מרתפים תת קרקעיים אליו יכולים לחדור מי גשמים או מי תהום. חלקים נוספים בבית כוללים איטום של מרפסות וגגות או כל מקום אחר אשר בא במגע ישיר עם גשם או יכול לאסוף מי גשמים. תת תחום נוסף בעולם האיטום הוא כל נושא הקירות חיצוניים שגם הם באים במגע עם גשם, ואחרון הוא תחום האיטום הפנימי שכולל את כל מה שקשור באיטום חלקים בתוך הבית כמו חריצים בין אריחי הקרמיקה באמבטיה, במטבח ובשאר חלקי הבית. קבלן האיטום הוא זה שאחראי על המלאכה הזו שכוללת בתוכה הפרדה בין חומרי איטום שונים שמתאימים כל אחד למלאכת איטום אחרת, שליטה בטכניקות חדשות וכדומה. בדרך כלל קבלן איטום יתמחה ויעסוק בתחום אחד או שני תחומים של איטום אך יהיו גם קבלנים שיעסקו בכלל הקשת של תחומי האיטום.
קבלן איטום מומלץ בטבעון

איך בוחרים קבלן איטום בטבעון?

ככל הנראה בחירת קבלן האיטום שלכם תעיד לא מעט על איכות החיים שלכם כיוון שאם בחורף הראשון לאחר האכלוס של הבית החדש אותו בניתם תהיה לכם נזילה שתגרום לרטיבות בתקרה או בקירות תאלצו להיכנס לשיפוץ נוסף שיגרור קודם כל איטום מחדש ורק לאחר זמן מה שכל הקירות התייבשו תוכלו לקלף את הקיר ולצבוע אותו מחדש, דבר שללא ספק נעדיף להימנע ממנו.

לכן, שאתם בוחרים את קבלן האיטום כדאי לשים לב למספר דברים.

  1. המלצות – דבר ראשון שכדאי להשקיע בו בתהליך של קבלן איטום בטבעון הוא המלצות. המלצות מחברים או משפחה או אנשים אחרים שאנו סומכים עליהם בנוגע לעבודות איטום שבוצעו אצלם. אמרנו קודם לכן שעבודתם איטום טובה ואיכותית לא נמדדת לחורף אחד אלא למספר חורפים ולכן כדאי למצוא מישהו שיכול להמליץ לכם על קבלן איטום שעבד אצלו לפני מספר שנים ומאז לא נתנגלתה שום דליפה או נזילה.
  2. התמחות – דבר נוסף לא פחות חשוב הוא בדיקת תחום ההתמחות של אותו קבלן איטום. סיפרנו לכן קודם לכן שישנם מספר תתי תחומים של איטום ולא כל קבלן מתמחה בכל תתי התחומים של האיטום ולכן חשוב מאוד לוודא עימו שהוא מתמחה ומתקן בעיות איטום באותו תחום שאתם צריכים בין אם זה איטום בגג, איטום בקירות חיצוניים ובין אם איטום בחללים רטובים.
  3. אישורים והיתרים – לאחר שקיבלתם כמה הצעות מחיר, כדאי לשאול ולוודא לגבי כל נושא האישורים וכל ההיתרים אותם צריך קבלן איטום.
  4. בדיקה בשטח ואחריות – הזמינו את הקבלן לראות בדיוק מה צריך לעשות במבנה, איזה גודל שטח צריך לאטום וכדומה. בדקו עם לכמה זמן הוא נותן לכם אחריות על האיטום היות ולפעמים אחרי חורף אחד מגלים שיש נקודה קטנה שלא נאטמה כראוי ולכן יש לבצע חידוש או תוספת לאיטום.

למה חשוב לשים דגש בתהליך של איטום?

כאשר אנו מבצעים פעולות איטום יש לשים לב למספר דברים אך הדבר החשוב ביותר שאנו נרצה לשים עליו דגש הוא שימוש בחומרי האיטום הנכונים לסוג האיטום שאנו זקוקים לו. קיים מגוון רב וגדול של חומרי איטום כאשר כל חומר מתאים למטרה אחרת. כדאי לבדוק שקבלן האיטום אותו בחרתם לביצוע עבודת האיטום מתעדכן בנושאים מקצועיים ומבין אילו חומרים חדשים קיימים ואילו חומרים מתאימים יותר ואילו מתאימים פחות לכל סוג של עבודת איטום. דבר נוסף שחשוב מאוד לשים אליו לב בטרם האיטום הוא הכנה של השטח אותו נאטום כך למשל אם הזמנו קבלן איטום לעבודת איטום של הגג שלנו חשוב מאוד לוודא כי הוא מכין את הגג כשורה על ידי ניקוי של הגג, תיקון שיפועים ועוד.

קבלן איטום בטבעון שמשתמש בפתרונות איטום מתמקדים

טכנולוגיה וחדשנות הם עוד משהו סופר חשוב שכדאי להשקיע בו תשומת לב ומחשבה. אחד מאותם שיפורים קיים בתחום איטום הגגות כאשר בעבר היינו רגילים לראות איטום גג רק בעזרת יריעות ביטומניות או זפת, דבר שהיה מאוד מחמם את גג המבנה וגורם לכך שהוא יקלוט יותר את קרני השמש וכך יתחמם המבנה בצורה מהירה יותר בעיקר בימי הקיץ החמים, מה שמוריד מהיעילות האנרגטית של המבנה היות ונצטרך להשתמש יותר במיזוג אויר. כיום ישנם פתרונות רבים בדמות חומרים אקריליים או חומרים שמתבססים על טכנולוגיות מתקדמות שבראש ובראשונה דואגות לכך שהאיטום של המבנה שלכם יחזיק מעמד לזמן רב יותר ולא תצטרכו לקרוא לקבלן איטום כל מספר שנים. חומרים אלא משפיעים גם על היעילות האנרגטית של המבנה, היות והגג יהיה בצבע לבן לאחר יישום חומרי איטום אלו, ולכן ימשוך פחות את קרני השמש דבר שיעזור לשמור על הטמפרטורה של המבנה מ

מחירי עבודות איטום

המחירים של עבודות איטום בטבעון תלויים במגוון רב של משתנים כמו למשל החומר אותו ניישם ובגודל השטח אותו נאטום אך בנוסף גם יהיה יחס ישיר בין המחיר לבין הקושי של עבודת האיטום, כלומר עבודת איטום על גגות או בסנפלינג תהיה יקרה יותר מעבודת איטום של מרפסת או חלון. איטום אקרילי של גג חדש יעלה בין 30 ש״ח למ״ר ל-60 ש״ח למ״ר כאשר אם שטח הגג גדול מאוד המחיר שלו למ״ר יקטן מעט. איטום גג בטון ישן עם חומר פולימרי כמו מאסטר או מולטי גג יעלה בין 40 ש״ח למ״ר ל-80 ש״ח למ״ר כאשר שוב גם כאן שטח הגג משחק תפקיד. איטום של גג עם יריעות ביטומניות יעלה לנו בין 60 ש״ח ל-100 ש״ח למ״ר ושימוש ביריעות PVC שנחשבות לחזקות יותר עם אורך חיים של עד עשרים שנים יעלה בין 70 ש״ח ל- 100 ש״ח למ״ר. לסיכום, ישנן עבודות איטום רבות ברחבי הבית שלכל אחת מהן פתרון ייעודי ולכן חשוב מאוד להזמין את קבלן האיטום אליכם הביתה לפגישת ייעוץ לפני שאתם מתחילים את העבודה.
שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!