איטום מקלחון

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

איטום מקלחון

איטום מקלחוןאיטום מקלחון

אוהבים להתקלח שעות? גם אנחנו! בשביל שתוכלו להנות ממקלחת ארוכה ומרגיעה אתם צריכים למנוע כל מקרה של רטיבות או נזילה מהמקלחון. הבעיה היא לאו דווקא הסדר והניקיון שאנחנו צריכים לעשות אחר כך, אלא הבלאי שיכול להיווצר בחדר הרחצה כתוצאה מרטיבות שלא מטופלת כראוי. יש היום אינספור דגמים של מקלחונים, יש שיטות שונות לאטום את המקלחון. לא רק המקלחון עצמו צריך לעבור איטום אלא כל חלל חדר הרחצה בשביל להבטיח את תקינות החדר במאת האחוזים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על איטום מקלחון.

 

מה כולל איטום מקלחון?

כולנו יודעים מה זה מקלחון. בעבר היה נהוג למצוא בבתים רבים אמבטיה בה היינו מתקלחים, בדרך זו אפשרות הניקוז לביוב הייתה פשוטה יותר. עם זאת, התקדמו השנים ונמצא הפיתרון המושלם לחיסכון במקום – המקלחון. את המקלחון יש לאטום באופן הדוק על מנת שנוכל להבטיח שהמים לא יצאו מגבולות המקלחון. כמעט בכל מקלחון יש שיפוע בריצוף אשר מכוון את המים לכיוון תעלת הניקוז, אך לא די בכך. כחלק מפעולות איטום של מקלחון אנו לא נאטום רק את פס התחתית של המקלחון כפי שרבים חושבים. את החלק התחתון אוטמים בעזרת פס מגנטי וגם בחלק המפריד בין 2 הדלתות. 

מלבד לכך, יש לבצע איטום מוחלט גם באזור הידיות, גם באזור החיבורים של המקלחון וגם העליון. בדרך כלל באזור המקלחון אנו מציבים ריהוט שונה כמו ארונות, שידות וכן הלאה. ריהוט זה, במיוחד כאשר הוא עשוי עץ חשוף לבלאי גבוה כאשר ייפגש עם המים. לכן, חשוב לאטום את המקלחון מכל הכיוונים ולא רק מכיוון הפתיחה. 

לרוב במקלחון יהיה לנו גם את החלק אשר מחובר לקיר ועליו יהיה חיפוי. על קבלן איטום מקצועי לאטום גם את השטח הזה עוד בזמן שהמקום חשוף במהלך השיפוץ או הבנייה. את הקיר אוטמים בעזרת ניקוי יסודי של המקום, ייבוש ולאחר מכן הצבת 2 שכבות איטום, הנחת האריחים/חיפויים וגם בין אריח לאריח יש להניח שכבת איטום לאחר שהמקום ייבש לחלוטין.

למה חשוב להחליף איטום כל כמה שנים?

כמו כל מוצר, גם מוצרי איטום מתבלים עם השנים. בדרך כלל המוצרים אשר יתבלו לא יהיו שכבות האיטום עצמן שצריך להרים את הריצוף עבורן, אלא כל המוצרים הנלווים לכך. לדוגמה, פסי איטום למקלחון או סיליקון לצורך איטום יכול להתבלות תוך מספר שנים ולכן האחריות עליהן לא עומדת על יותר משנתיים. לפעמים המוצרים עושים את העבודה אבל עדיין רצוי להחליף אותם. הסיבה לכך היא שמוצרים אלו מעלים עובש תוך כמה שנים, בשביל הבריאות שלכם חשוב להחליף את אותם המוצרים או לנקות אותם באופן ייסודי.

 

שיפוץ בחדר הרחצה? הזדמנות מעולה לחידוש האיטום

כאשר אתם עומדים לפני סיום השיפוץ בחדר הרחצה שלכם זה הזמן המושלם להזמין קבלן איטום מורשה. כאשר אין עדיין ריצוף ואריחים זה הזמן המדויק לביצוע פעולות איטום. לרוב, כאשר אתם רוכשים נכס קבלן הבניין הוא זה שאמור לדאוג לאיטום כלל החדרים. עם זאת, כמעט תמיד אחרי מספר חודשים של אכלוס צצות הבעיות. כדי למנוע בעיות איטום אנו ממליצים לפנות לקבלן איטום מורשה או מטעמכם או דרך קבלן הבניין. אותו קבלן יבצע עבודות איטום במקום ברמה הגבוהה ביותר. אם כבר השיפוץ הסתיים תוכלו עדיין להזמין קבלן שיפוץ כדי שיוודא שהאיטום שנעשה הינו איטום מקצועי. בדרך כלל הבדיקה שנרצה לעשות היא הצפה, אך יש כיום עוד דרכים טכנולוגיות לבדוק את אפקטיביות האיטום.

 

האם באמת צריך בעל מקצוע?

כאשר מדובר על פעולות איטום פשוטות של הנחת פס מגנטי או סיליקון במקלחון אתם לא באמת צריכים בעל מקצוע. אך לרוב זאת לא תהיה בעיית האיטום היחידה שלכם בכלל. קבלן איטום אינו אחראי על פסים מגנטים וסיליקון, יש הרבה מעבר. אמנם פעילות האיטום נחשבות לפשוטות, אבל קשה מאוד לעשות אותן נכון באופן שישפיע לאורך זמן ממושך. לכן, אם אתם רוצים לנסות לבד זה בסדר גמור, אבל כדי להיות בטוחים במאת האחוזים שהאיטום שלכם יהיה אפקטיבי ויעיל לטווח הארוך אנו ממליצים להיעזר בקבלן איטום מורשה.  

כמה זה עולה לי?

המחיר אותו נשלם תלוי במספר פרמטרים. בראש, על קבלן האיטום לבדוק את מורכבות העבודה. בדרך כלל נרצה שהקבלן יגיע למקום ויראה באמת מה נדרש כדי לבצע פעולות איטום. העבודה תהיה יקרה יותר כאשר המקום כבר בנוי לגמרי וצריך לבצע איטום מחדש ברצפה. כמו כן, המחיר תלוי בגודל המקלחון כאשר מדובר על איטום מקלחון בלבד. כחלק מפעולות של איטום מקלחון גם נרצה לאטום את הקיר במקלחון כדי למנוע מעובש על הקיר, נרצה גם לתת דגש על התקרה מעל המקלחון כדי להבטיח שלא יווצר עובש. המחיר אותו נשלם יכול להיות לפי פרויקט או לפי מ"ר. המחיר נע בין 100 ש"ח עבור פס מגנטי תחתון בלבד, ויכול להגיע למחיר של כ-1,500 ש"ח עבור עבודה כוללת לאזור המקלחון בלבד. 

 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!