איטום מקלחת מרוצפת

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

איטום מקלחת מרוצפת

איטום מקלחת מרוצפתאיטום מקלחת מרוצפת

מקלחון אטום הוא סוג של מקלחון הכולל בסיס מקלחת שעליו אפשר לשפוך מים שיגיעו אליו או אל האריחים והקירות שתוכננו מראש. הקירות, הרצפה והמדרכה עשויים בדרך כלל מלט, בטון יצוק, אבן טבעית או אריחי פסיפס קרמיקה.

ההבדל העיקרי בין מקלחת רטובה ליבשה הוא בכך שלרטוב אין סף לעבור בכניסה לאזור המקלחת או ביציאה ממנו. המים זורמים לכל רוחב החדר במקום למטה לאורך צד אחד שלו.

היתרון העיקרי בסוג התקנה זה הוא שהוא אינו דורש כל סוג של בנייה יחודית כדי להיות עמיד למים.

בעת איטום מקלחת מרוצפת, חשוב לאטום את קווי המתאר. זה יוודא שכל לחות או מים לא יכולים לחלחל דרך רצפת המקלחת המרוצפת באריחים. ישנן דרכים רבות ושונות לעשות זאת, אך אחת השיטות הקלות והיעילות ביותר היא שימוש באוטם סיליקון אפוקסי.

חומרי איטום לאיטום מקלחת

ישנם סוגים רבים של חומרי איטום שניתן להשתמש בהם לאיטום מקלחת. חלקם עמידים יותר מאחרים, חלקם זולים יותר מהאחרים וחלקם עמידים במים.

איטום מקלחת מרוצפת היא משימה לא פשוטה. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להסיר את חומר האיטום הישן. זה מושג בדרך כלל באמצעות מגרד. גירדו את טלאי האיטום עד שהוא נעלם לחלוטין ולאחר מכן השתמשו בנייר זכוכית כדי לשייף את השטח כך שהאיטום החדש יידבק טוב יותר.

אז הגיע הזמן להרכיב את חומר האיטום החדש שלך, בין אם מדובר בחומר אפוקסי, אקריליק או אורטאן. למרוח אותו בשכבה דקה בעזרת כף ולנגב כל עודף לפני היבוש במקום בעזרת מנורות חום.

זה משהו שעולה לעתים קרובות למדי גם בקרב בעלי בתים. עליך לאטום את המקלחת שלך כדי למנוע מלכלוך, שמנים ואלרגנים אחרים לעלות על הבטון. חומרי איטום נכונים יכולים לגרום למקלחת שלכם להיראות כמו חדשה במשך שנים רבות ולכן זה שווה את זה! בעזרת איטום, לא תצטרך לדאוג כתמים מכוערים או סדקים במדרכה שלך.

רוב האנשים ממליצים לאטום מקלחת שכבר מרוצפת, אך לא תמיד שלב זה נחוץ. היתרונות והחסרונות של איטום מקלחת מרוצפת יידונו בחלק זה.

ישנם בעלי בתים האוטמים את המקלחת החדשה שלהם לאחר סיום תהליך ההתקנה, אך אין צורך לעשות זאת אלא אם תרצה בכך. אם ברצונך לאטום את מקלחת הריצוף החדשה או הקיימת שלך, וודא כי האריחים והרובה יבשים לחלוטין ותן לו יום או יומיים לפני מריחת חומר האיטום. אם לא תחכה מספיק זמן, חומר האיטום יכול להתקלף בזמן שהוא מתייבש ולהרוס את פני הריצוף שלך.

מקלחות מיועדות בעיקר לניקיון ולרענון, אך הן יכולות להיות דרך מצוינת להוסיף מקום ופונקציונליות לביתכם. הם מגיעים במגוון חומרים וצורות, אך הסוג הנפוץ ביותר הוא מקלחת הבטון.

המרכיבים הבסיסיים של מקלחת בטון כוללים:

– משטח מקלחת

– ריצוף – לוחות קיר (או אריחים)

– חומר איטום

עלות התקנת כל אלמנט תשתנה מאוד בהתאם לגורמים שונים. לדוגמה, אם אתה מחפש דרך במחיר סביר לאטום את המקלחת הקיימת שלך, ישנם מספר מוצרי עשה זאת בעצמך שיעזרו לך להשיג מטרה זו. ואם אתם מחפשים איש מקצוע לרכוש או להתקין חלקים נוספים, זה בדרך כלל עולה כמה שקלים בודדים לכל מטר רבוע.

עלות איטום של מקלחת מרוצפת

עלות האיטום של מקלחת מרוצפת תשתנה בהתאם לגודל המקלחון, סוג חומר האיטום המשמש והאם יש צורך בעבודה נוספת. למעשה, התשובה לשאלה זו שונה בהתאם לגודל המקלחון ולכמה חומר איטום תזדקק.

זה יכול לעלות עד 300 ש”ח למקלחת קטנה ועד 5000 ש”ח לאחד גדול עם הרבה חומרי איטום.

ישנן סיבות רבות לאטום את המקלחת שלך. ייתכן שתרצה למנוע עובש או טחב, או שאתה רוצה לדאוג לחיסכון במים. תהיה הסיבה אשר תהיה, איטום המקלחת.

לפני שתתחיל בפרויקט כלשהו, חשוב שתעשה קצת ניקיון. התחל בהסרת כל הפסולת מפני השטח של אריחי הריצוף. ייבש אותם עם מגבות או מטליות, ולאחר מכן השתמש בשואב אבק כדי לשאוב שאריות או לכלוך שעלולים להיתקע על הרצפה. וודא כי המגב שלך נשטף במי חיטוי או במי אקונומיקה לפני השימוש בו על הרצפה שלך, מכיוון שאתה משתמש בו לניקוי ואיטום משטחי אריחים מיד לאחר מכן. התכנון קל יחסית ויחסוך לך זמן בהמשך..

שלב ראשון: הסר את כל האבק והפסולת ממשטח המקלחת שלך באמצעות שואב אבק ואלי גם צינור מים.

שלב שני: יש למרוח שכבה דקה של אוטם אריחים המותאם לשימוש על אבן על כל הסדקים ברצפת המקלחת שעדיין לא נאטמו בעזרת אטימה או איטום סיליקון.

שלב שלישי: מרחו שכבה דקה של חומר איטום פולימרי על כל המשטחים של היציאות הניקוז.

שלב רביעי: השאירו למשך 24 שעות כדי לאפשר לאיטום להגיע לחוזקו המרבי לפני השימוש.

איטום מקלחת מרוצפתאיטום מקלחת מרוצפת – כל מה שאתם צריכים לדעת בשביל לבחור נכון

נזקי רטיבות בחדר האמבטיה הם דבר שבשגרה, אך רגע לפני שאתם משלימים עם רוע הגזירה ומשלמים הון לקבלן שיפוצים – כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום האיטום ולגלות מה גורם לבעיה. איטום מקלחת מרוצפת הוא משימה אפשרית. אין סיבה שתאפשרו למים לגרום נזק למבנה ולרכוש. חשוב להדגיש שאיטום לא מקצועי במקלחת שלכם עלול לגרום לנזקי רטיבות בדירת השכנים. איטום מקלחת מרוצפת עולה על הפרק כאשר אנו מתקינים מקלחון חדש. זהו מקלחון שכולל אריחי ריצוף עמידים בפני חדירת מים. המקלחון המרוצף מעניק לחדר הרחצה מראה יוקרתי, מעוצב ומלא סגנון. 

איך אוטמים מקלחון מרוצף?

חדרי רחצה עם מקלחון מרוצף אינם כוללים הפרדה בין המקלחון לבין שאר החדר. הרצפה של המקלחון אינה גבוהה יותר מזו של שאר החדר ואינה כוללת אריחים שונים אלא אם תרצו בכך. איטום מקלחת מרוצפת שבוצע באופן מקצועי מבטיח אפשרות למקלחות ארוכות וממושכות ללא כל חשש מפני חדירת מים אל תוך האריחים או הקירות. מלאכת האיטום עתידה להתמקד בקווי המתאר. קבלן האיטום יוודא שקווי המתאר אטומים בצורה הרמטית כך שאף טיפת מים לא תצליח לחלחל דרך הרצפה. 

איזה חומר איטום מתאים לאיטום של מקלחת מרוצפת?

קיימים מספר חומרי שאפשר להשתמש בהם לטובת איטום מקלחת מרוצפת. החומרים בחלקם עמידים יותר וחלקם פחות. ההבדלים בין החומרים השונים ניכרים גם במחיר. את החומר המתאים למקלחת שלכם תבחרו יחד עם קבלן מומחה איטום. הוא יבחן את חומרי האיטום הקיימים ואת רמת הלחות בבטון ויקבע בהתאם האם יש צורך בחומר האיטום העמיד ביותר (לרוב גם היקר ביותר) או שאפשר להסתפק גם בחומר פשוט וזול יותר. 

איך מסירים אל חומר האיטום הקודם?

השלב הראשון בדרך להתקנת המקלחת החדשה יהיה ניקוי השטח, חשיפת השכבה הקיימת של חומר האיטום והסרתו. לרוב, הסרת חומר האיטום מתבצעת בטכניקה של גירוד. יש לגרד את כל חומר האיטום במלואו. כעת יש לשייף את המשטח עם ניר זכוכית בכדי להבטיח חיבור טוב יותר של חומר האיטום החדש. 

מה יקרה אם לא נקפיד לאטום את המקלחת?

עבודת איטום עם דגש על איטום מקלחת מרוצפת שאינה מתבצעת כשורה עלולה לגרום נזק משמעותי למבנה ולגרור הוצאות כספיות מיותרות. איטום מקלחת חיוני למניעת מצב בו לכלוך ושמנים עולים על הבטון. חומרי איטום איכותיים יגרמו למקלחת שלכם להיראות כמו חדשה גם לאחר שנים רבות של שימוש יומיומי. תאטמו נכון את המקלחת ולא תצטרכו להתמודד עם כתמים מכוערים או סדקים. 

מדוע חשוב להמתין עד לייבוש מלא של חומרי האיטום?

אם לא נקפיד להשתמש בחומרי האיטום בהתאם להנחיית היצרן ולא נמתין עד לייבוש מלא של החומר ייתכן מצב בו חומר האיטום יתקלף ויגרום נזק לריצוף. הניחו מחדש את אריחי הריצוף רק לאחר ייבוש החומר. באיטום לא כדאי לנסות לקצר תהליכים. אם אתם זקוקים לייבוש מהיר ניתן להיעזר במנורות חום ואפילו במייבש שיער. 

כמה עולה איטום מקלחת מרוצפת?

3 המרכיבים של הבסיסיים של מקלחת תקינה הם : משטח מקלחת, ריצוף, חומר איטום. המחיר אותו תתבקשו לשלם בעבור כל אחד מהמרכיבים הללו משתנה בהתאם לאיכות המוצר ולסגנון העיצוב. כך למשל, פערי המחירים בין אריחי ריצוף פשוטים לבין אריחים מעוצבים משמעותיים ביותר. אם אתם מחפשים את הפתרון הזול ביותר תוכלו לרכוש בעצמכם חומרי איטום שמיועדים לשימוש עצמי. חשוב לזכור שאיטום מקצועי הוא השקעה נבונה לטווח הארוך. לא כדאי לזלזל באיטום ולגלות לאחר מספר שנים שמים חדרו את שכבת האיטום וגרמו נזק לדירת השכנים. 

עלות איטום של מקלחת מרוצפת מושפעת מהגודל של המקלחון, המחיר של חומרי הגלם והצורך בעבודות נוספות. ככל שהמקלחת יותר גדולה כך נדרש יותר חומר איטום והמחיר נקבע בהתאם. המחיר הזול ביותר יהיה כ-300 ₪ בעבור חומרי איטום בלבד בעוד אתם מבצעים את העבודה בעצמכם (בהעדר ניסיון זה פחות מומלץ). איטום של מקלחת מרוצפת גדולה שדורש כמות גדולה של חומר איטום עשוי להגיע לסכום של 4,500 ₪. 

איטום עליון של מקלחת מרוצפת ללא הרמת אריחים

  1. ניקוי יסודי של המשטח כולל חיטוי ושאיבת אבק יסודית.
  2. ייבוש מלא של השטח. 
  3. מריחת חומר לאיטום אריחים שתואם את סוג האבן. יש להקפיד לאטום היטב את כל הסדקים והמרווחים בין האריחים. 
  4. מריחת שכבה דקה של חומר איטום פולימרי באזור יציאת הניקוז. 
  5. המתנה של 24 שעות לייבוש מלא של החומר (אין להשתמש במקלחת בזמן זה). 

מה הסוד לאיטום הטוב ביותר?

את אלו שכבר התמודדו בעבר עם נזקי רטיבות לא צריך לשכנע להשתמש בחומרי האיטום האיכותיים ביותר. הם מודעים לעלויות הגבוהות הכרוכות בתיקון נזקי רטיבות בדירת השכנים. בתחום רגיש כמו איטום בחדר רחצה לא נמהר להתפשר או לקבל החלטות מבלי להתייעץ עם בעל מקצוע שמתמחה בתחום ואנחנו סומכים עליו בעיניים עצומות. בכל פעולה שקשורה לאיטום נבחר באפשרות הטובה ביותר ונקפיד לפעול בהתאם להנחיות היצרן. 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!