קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

הגשמים בישראל נחשבים לברכה ובמיוחד מכיוון שהם לא מופיעים כל כך הרבה במשך השנה. אבל למרות היתרונות של החורף, יש בו גם לא מעט בעיות שהוא מביא עמו עבור הגגות של הבתים בארץ, בעיקר כאלה שהוזנחו ולא טופלו במשך זמן רב. באזור הצפון במדינה החורף קשה יותר מבשאר המקומות ומכאן שביישובים צפוניים ניתן למצוא לא מעט בעיות של גגות דולפים. מציאת קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא יכולה למנוע מכם מלסבול מנזילות ומנזקי רטיבות בבית.

קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא

איך מוצאים קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא ומה חשוב לבדוק?

קיימים בעלי מקצוע לא מעטים שמציעים שירות של איטום גגות, אך חשוב לוודא מהי הכשרתו של האדם שאתם מזמינים הביתה. עבודת האיטום היא מורכבת וחשובה, כיוון שהיא צריכה להיעשות באופן המותאם במדויק אל מבנה הגג שלכם ואל מצבו. קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא צריך להיות בעל תעודה מתאימה והסמכה רלוונטית, על מנת לבצע את האבחון המדויק באשר לגג שלכם ולתת לכם הצעת מחיר עבור עבודה יעילה – שתאטום את הגג ותחזיק מעמד לכמה וכמה שנים.

מכיוון שבעיות של דליפת מים מהגג חוזרות במקומות מסוימים ועל אף הרצון לתת אמון מלא בבעל המקצוע שאתם מזמינים ממנו שירות, חשוב לבדוק מראש מהי האחריות המוענקת על ידי קבלן האיטום שאתם משוחחים עמו. אדם אמין ומקצועי יציע לפחות חמש שנים של אחריות ויחזור לבצע תיקונים, בעת הצורך. אל תתפשרו על קבלת הצעת מחיר לאחר שבעל המקצוע היה אצלכם בבית, ראה את מצב הגג ונקב במחיר מסוים – כולל מע"מ – רק אחרי שהעריך את היקף העבודה הנדרש.

בלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא

למה עדיף לאטום את הגג דווקא בקיץ?

עבודת איטום גגות היא עבודה הדורשת שימוש בחומרי גלם שצריכים להתייבש זמן מה, כמובן בהתאם לסוג החומר שבו משתמש הקבלן, על פי הערכת מצב הגג ובהתאמה לחומר האיטום הקיים, אם יש כזה. מדובר בפעולה שאורכת מספר שעות וקשה ביותר לבצעה, כאשר יש גשם בחוץ המטפטף על הגג, העלול לסכן את חיי הפועלים המבצעים את העבודה. בנוסף, פעולות לאיטום המתבצעות ממש בזמן שהגג חוזר ונרטב, עלולות להיות לא יעילות כלל.

מוטב שלא להמתין לחורף שיגיע ולגלות באיחור שישנה בעיה של דליפה. בכדי שהגשם יגיע עד למצב של דליפה מהתקרה, נעשה נזק מצטבר והמים יכולים לפורר את התקרה ולייצר עובש שקשה יהיה להיפטר ממנו. בדיקות קבועות לבחינת מצב הגג, אחת לכמה חודשים ובעיקר בטרם החורף מגיע, יעזרו לכם לאבחן תקלות בולטות לעין כמו לכלוכים ופסולת בכמות גדולה, כמו גם סדקים שנוצרו בחורף וקשה היה לראותם. קבלן איטום יוכל לבצע עבודה אפקטיבית יותר דווקא בקיץ.

מהי העלות של איטום הגג במעלות-תרשיחא מפני הגשם?

עלות עבודתו של קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא, נגזרת הן ממורכבות העבודה והן מן החומרים שיהיה עליו להשתמש בהן. הקבלן יוכל לבחור באחת מבין ארבע הדרכים המקובלות לאיטום הגג, כאשר כל אחת מהן אפקטיבית בדרכה והעלויות שלהן משתנות. ההתאמה בין סוג האיטום אל הגג, נגזרת בין היתר מנתוני הגג עצמו ומן השאלה האם בוצע בו איטום בעבר, או שלא.

במידה שהגג נאטם לפני שנים וגם אם העבודה הישנה כבר לא יעילה, חשוב להשתמש בחומר איטום חדש שיתמזג עם הקודם ויאטום את הגג היטב. חומר ש"מתנגש" עם שכבה ישנה ולא מתחבר אליה, יזוז וידחה אותה ומכאן שגם האיטום יהיה פחות אפקטיבי.

אלו הם ארבעת החומרים המקובלים לאיטום גגות במעלות-תרשיחא

ניתן, כאמור, לאטום את גג הבית בכמה דרכים:

  1. זפת – חומר שהיה בשימוש כבר לפני עשרות שנים והוא עדיין שכיח למדי בישראל. הוא נחשב ליעיל וזול ובעיקר מתאים לגגות עמוסים בחפצים, למשל קולטני שמש ובליטות בטון. חסרונו הוא בעמידותו ובצורך לחדש את הפעולה כמעט בכל שנה. הצבע השחור של הזפת, לרוב ידרוש פעולה של סיוד הגג והלבנה שלו, לאחר האיטום עצמו.
  2. איטום ביריעות ביטומניות – המונחות על גבי הגג. מדובר בשיטה שנחשבת לחדשנית וכזו שמחליפה את הזפת הוותיקה במקומות רבים. בניגוד לזפת, יריעות ביטומניות עמידות בפני מזג אוויר קיצוני, חם או קר וכן כנגד חבלות העלולות להיווצר מחפצים הנופלים על הגג.
  3. שימוש בחומר אקרילי – אשר נמרח על הגג או אפילו מותז עליו. רלוונטי במיוחד לגגות בעלי שטח קטן. החומר יעיל במניעת חדירה של מים בכמות קטנה, אך הוא איננו עמיד בפני מים עומדים ומכאן שאם קיימת בעיית ניקוז בגג – מוטב שלא להשתמש בשיטה זו.
  4. חומרים פוליאוריטנים – יעילים מאוד בפני חדירת מים, אך פחות עמידים בחום קיצוני ועלולים להתקלף. מתאימים מאוד בגגות שהגישה אליהם מסובכת. על אף העבודה המורכבת הנדרשת בשביל לאטום בעזרת חומרים אלה, היא מחזיקה מעמד זמן רב בדרך כלל ובמיוחד אם מורחים מעליה שכבה ייחודית המגנה מפני השמש.

כאמור, שיטת האיטום תוצע על ידי הקבלן, מתוך רצון לייצר שכבת הגנה שתעמוד בפגעי החורף ותמנע נזקים ודליפה של מים, כמו גם תחזיק מעמד אם שוב יקוו מים רבים על הגג. אם על המשטח כבר בוצע איטום בחומר אקרילי בעבר, סביר להניח שהקבלן ימליץ על המשך איטום בחומר זה – על מנת למזג בצורה מיטבית את החומרים הישנים עם החדשים. קבלן איטום מומלץ במעלות-תרשיחא יתחשב גם במבנה הגג וינסה למצוא את הפתרון האופטימלי, על מנת שלא להשאיר שום חלק בגג ללא איטום.

https://www.youtube.com/watch?v=0Pgv5Tm8dU8

האם ניתן לאטום גג דולף בזמן אמת?

העדיפות לביצוע האיטום בקיץ, מתייחסת לעמידות של החומר בפני מים עומדים וליכולת שלו למנוע חדירה של מים. בקיץ ניתן לזהות בעיות חמורות של סדקים בגג, מה שמאתגר הרבה יותר לזהות בעונת החורף הסוערת. עם זאת, ישנם קבלנים שיסכימו לטפל בגג דולף גם בחורף ולהציע פתרונות זמניים, שיהיו יעילים לתקופת החורף המיידית – וסביר להניח שימנעו את המשך הנזילה, אך כמובן שבחלוף הגשמים יהיה על בעלי הבית להזמין שירות מקצועי לאיטום יסודי שיהיה אפקטיבי לשנים.

מדוע חשוב לשמור על הגג נקי ואיך מכינים אותו לעבודת האיטום?

אין ספק ששמירה מתמדת על גג שנקי מפסולת ומשיירים של עלי שלכת וענפים, היא הדרך הטובה ביותר "לעלות" על בעיות ולמנוע היווצרות של נזקים חמורים יותר. מרבית האנשים לא באמת עושים זאת ומכאן שהגג שלהם צובר ערמות של חומרים מהטבע שהופכים לחומר איטום בפני עצמם, אך כזה שכמובן לא עוזר לגג אלא רק מזיק לו. עלים שנכנסים למערכת הניקוז וחוסמים את המרזב, מונעים מהמים המצטברים על הגג מלהתנקז החוצה והתוצאה היא – "בריכה" של מים עומדים.

על מנת להכין את הגג בצורה מיטבית לקראת איטום מקצועי, חשוב לסלק את הלכלוך והחפצים ממנו ולבדוק היטב האם פתחי המרזבים חסומים. הקבלן יסיר חומרי איטום ישנים ובולטים, הפוגעים במראה החלק של הגג ובאיכות האיטום העתידי. לפני האיטום החדש, יורמו דודי השמש והמזגנים על מנת לחשוף את שכבת הגג השטוחה ולאפשר לחומר האיטום להגיע לכל מקום ברחבי הגג. כמה שפחות "חורים" ורווחים שיהיו בחומר שייבחר – כך הוא יהיה חזק ועמיד יותר לטווח הרחוק.

איטום במעלות-תרשיחא

איטום במעלות-תרשיחאאיטום הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בכל מבנה, על אף שאת מרביתו כלל לא רואים ועל אף שנוכחותו מובנת מאליה. את החשיבות של האיטום ואת הקריטיות שלו לשמירה על איכות החיים שלנו בתוך המבנה, אנחנו מגנים בדרך כלל כאשר האיטום הזה מאבד מתפקודו. או אז מתחילים להופיע סימני רטיבות על הקירות ואולי אפילו נזילות של מים ממש, מתחילות לחדור פנימה אל המבנה בכל גשם קל בחוץ. את הנזק של איטום לקוי אפשר כמובן לזהות גם בבריכות שחייה ובריכות בכלל, במאגרי מים ובכל מבנה או קונסטרוקציה שבאה במגע עם מים ואפילו לחות. על הסיטואציות הללו, שפתאום אנחנו מבינים שעלינו למצוא קבלן איטום במעלות-תרשיחא כאן ועכשיו, מדברים איתכם בשורות הבאות המומחים של מרכז האיטום הישראלי.

 

איטום מבנים במעלות-תרשיחא – מה זה כולל?

עבור מרבית האנשים, כאשר עולה מולם המילה איטום, הם חושבים בעיקר על פסי הסיליקון שאוטמים חדירת מים מתחת לארון המטבח, או במרווח שבין הכיור לקיר בחדר האמבטיה. אלא שבפועל, איטום נמצא כמעט בכל חלק מבנה שבא במגע עם מים, בין שאנחנו יכולים להבחין בו ובין שלא. כך למשל, חיפוי השיש החיצוני של המבנה שלכם כולל בתוכו שכבת איטום פנימית שמונעת חלחול של מים דרך האבן עצמה, זאת כמובן בנוסף לאיטום המיושם בחיבורים בין אריחי החיפוי. איטום נמצא גם לאורך כל קו החיבור בין קירות המעטפת של המבנה ובין הקרקע. בהיעדר איטום כזה, מים יכולים לחדור מתוך האדמה אל קומת הקרקע דרך אריחי הרצפה ובמקרה הטוב לגרום ללחות גבוהה בקומת הקרקע עד כדי יצירת עובש וטחב ובמקרה הגרוע אף לגרום להצפות נרחבות בקומת הקרקע.

איטום קיים גם בגג המבנה שנחשב למעשה לחלק המבנה החשוף ביותר והרגיש ביותר לחדירת גשמים. הגג הוא למעשה החלק במבנה שבו יש לבצע חידוש לשכבת האיטום בכל מספר שנים, בין באמצעות זיפות של הגג, בין באמצעות הנחת יריעות ביטומניות ובין באמצעות יישום של משחות אקריליות ייעודיות למטרה זו. מעבר לכל אלה, איטום קיים גם בחיבורי החלונות למפתחי החלונות וכנ"ל לגבי דלתות ולמעשה בכל פתח שיוצר מעבר בין חלל הפנים של המבנה ובין מרחב החוץ שלו, ובכלל זה חיבורי צנרת של מזגנים, חיבורים של צנרת חוץ וכן הלאה. כאמור, כל רכיבי האיטום הללו הם בדרך כלל נסתרים לעין ולבטח נלקחים כמובנים מאליהם. בפועל, ההבנה שלנו ביחס לחשיבות שלהם ולקריטיות שלהם לאיכות חיינו, עולה על פני השטח כאשר מתפתחים ליקויים בשכבות איטום אלה. או אז אנחנו יוצאים למסע חיפוש אחר קבלן איטום במעלות-תרשיחא, שיבוא ויציל אותנו מתקלת המים שנכנסנו אליה.

 

מיהו איש המקצוע המתאים לכם?

משימות איטום שונות, דורשות שימוש בחומרים שונים, בכלי עבודה שונים ובאנשי מקצוע שונים. כך למשל, ישנם לא מעט אנשי מקצוע המציעים שירותי איטום גגות באמצעות זפת או יריעות ביטומניות, אבל אין להם שום ידע או ניסיון באיטום חיפוי חוץ או אפילו איטום חלונות. ישנם אנשי מקצוע שיכולים לבצע עבורכם משימות איטום בתוך חלל הפנים של הבית, אך אין להם שום יכולת לבצע איטום של מעטפת החוץ של המבנה, לבטח כאשר מדובר במבנה משותף רב קומות. ככלל, ההמלצה היא תמיד לחפש קבלן איטום במעלות-תרשיחא, קרי איש מקצוע שמכיר את כל עולם האיטום ויודע לתת לכם פתרון מלא ומקיף לכל בעיה שמתעוררת. יחד עם זאת, במקרים נקודתיים שסביבם מוצעים שירותים ספציפיים כמו למשל איטום גג, אתם בהחלט יכולים להיעזר באנשי מקצוע שזהו תחום ההתמחות היחיד שלהם. במקרים בהם נדרש לכם פתרון מקיף יותר ומורכב יותר, כדאי למקד את החיפוש שלכם סביב קבלן איטום מקצועי ובעל ניסיון.

 

 

איך נכון לבחור את איש המקצוע המתאים?

כאמור, הפרמטר החשוב ביותר בבחירת מומחה איטום במעלות-תרשיחא היא קודם כל לוודא כי אותו איש מקצוע אוחז ביכולות הנדרשות להשלמת משימת האיטום העומדת על הפרק. הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות בבחירת איש איטום במעלות-תרשיחא הוא לבחור את האיש הלא נכון למשימה. בחירות אלה הן הבחירות שמובילות לכמות הנרחבת ביותר של עוגמת נפש, חוויית שירות לא טובה וגם בזבוז לא קטן של כסף. על כן, הקפידו תחילה לוודא שאתם מבינים היטב מהי ההתמחות הנדרשת לכם ושאתם מתמקדים באנשי מקצוע בעלי התמחות זו, גם אם קיבלתם המלצה חמה על איש איטום אחר שאין לו את ההתמחות הנדרשת עבורכם.

אפרופו המלצות, בשלב הבא, אתם רוצים לנסות ולהשיג כמה שיותר המלצות מחברים, בני משפחה ומכרים. בהיבט זה נגיד מספר דברים: א', אם המשימה הנדרשת לכם היא משימה קטנה יחסית אתם לא צריכים להיכנס לתהליכים ארוכים של חיפוש ובחירה, חיפושי המלצות וכדומה. פשוט בחרו מישהו שמספק את השירות הספציפי הנדרש לכם, וודאו שהאינטואיציה שלכם לגביו היא חיובית וצאו לדרך. ב' אם אתם כן נכנסים למסע של חיפוש המלצות, חשוב למקד את החיפוש סביב המלצות שאתם מקבלים מאנשים שאתם סומכים עליהם או מאנשים שכבר יצא להם לעבוד עם איש איטום במעלות-תרשיחא ויכולים לספר לכם על החוויה האישית שלהם איתו. ולבסוף ג', אם אתם יכולים להשיג חוות דעת מקצועיות מבעלי מקצוע העוסקים בתחומים משיקים, כמו למשל קבלני בניין, אדריכלים, מהנדסים, אינסטלטורים וכדומה, אנשי מקצוע שבאים במגע יומיומי עם קבלני איטום, הרי שאלו הן ההמלצות הטובות והמהימנות ביותר שתוכלו למצוא.

לעניין הצעות המחיר, מומלץ לבקש מספר הצעות ולהשוות ביניהן, אבל את ההשוואה שלכם אתם רוצים לעשות נכון. א' אתם רוצים לוודא שכולם נותנים לכם הצעה עבור אותה עבודה בדיוק. ב' אתם רוצים לוודא שההצעות מפורטות כמה שניתן, כך שלא נותרות פרצות דרכן יוכל איש המקצוע לייצר לכם תוספות שונות ומשונות אחרי שכבר תתחילו לעבוד איתו. ג' אתם רוצים לבחון כמובן את המחירים המוצעים לכם, אבל אתם לחלוטין לא רוצים לבחור באופן אוטומטי בהצעה הזולה ביותר. הבחירה צריכה להיות למעשה שילוב של מחיר טוב והוגן, מחיר שנמצא בתוך הטווח הסביר וכן תחושה טובה שיש לכם על איש המקצוע או המלצה חמה שקיבלתם עליו. מחיר זול מדי או לחילופין, מחיר יקר מדי, לא רק שלא יבטיחו לכם עסקה טובה, אלא כנראה יבטיחו בדיוק את ההיפך.

 

מה עושים במקרים של איטום בניינים משותפים?

עבודות איטום במעלות-תרשיחאאחד האתגרים הגדולים ביותר בתחום האיטום הוא איטום של בניינים משותפים והסיבה לכך היא ברורה: מרבית פעולות האיטום מבוצעות על גבי המעטפת החיצונית של המבנה וכאשר מדובר במבנים משותפים גבוהים, החל מבניין בן מספר קומות ולבטח כאשר מדובר ברב קומות, הופכות עבודות האיטום בין שמים וארץ לאתגר לא פשוט. במקרה זה, אתם רוצים להתמקד אך ורק בקבלני איטום במעלות-תרשיחא ולהקפיד שאתם עובדים אך ורק עם קבלנים רשומים המופיעים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. בחרו קבלן המופיע בסיווג איטום מבנים וודאו שהקבלן הוא בעל ניסיון בעבודות מעטפת חוץ של מבנים משותפים. עבודות אלה דורשות עבודה עם פיגומים, סנפלינג ומנגנון שלם של עובדים, מהנדסים ואחראי בטיחות בשטח. זוהי לא משימה שמתאימה לאנשי מקצוע קטנים ואתם מצדכם גם לא רוצים להפקיד אותה בידיהם של כאלה, יהיו מקצועיים ככל שיהיו.

בין האפשרויות העומדות בפניכם במקרה כזה תוכלו למצוא חברות המציעות מגוון רחב של שירותים המיועדים למעטפת החוץ של מבנים ובכלל זה פרויקטים של שימור מבנים, שיקום בטון וברזל במעטפת החוץ, חיזוק מבנים, שיפוץ מעטפת חוץ וכמובן איטום מבנים. לחילופין, תוכלו לבחור חברות המתמחות ספציפית בתחום האיטום ובעלות היכולות והידע המקצועי הנדרשים בכדי להשלים משימות איטום על גבי מעטפת חוץ של מבנים משותפים.

מרכז האיטום הישראלי היא אחת החברות המובילה בישראל בתחום איטום מבנים, ומציעה את כל סוגי שירותי האיטום לבתים פרטיים, מבנים משותפים וגורדי שחקים. החברה, שגם מספקת שירותי איטום במעלות-תרשיחא, היא קבלנית רשומה בפנקס הקבלנים ואוחזת בידיה סל שלם של יכולות הנדרשות להשלמת כל משימת איטום לרבות מהנדסים, עובדי איטום מקצועיים וכמובן ציוד מקצועי מגוון, לרבות עבודה עם פיגומים ומכשור איטום ייעודי. מרכז האיטום הישראלי מקפיד מאוד על סטנדרטים גבוהים מאוד בפרויקטים עליהם הוא אחראי, כפי שעולה ממחויבותו כקבלן רשום ביחס ללקוחותיו. בעבודה עם המרכז תוכלו להיות בטוחים שאתם נהנים מהסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום האיטום, בין שהמשימה שעומדת על הפרק היא איטום גג ובין שנדרש איטום מעטפת מלא לכל מעטפת החוץ של בניין רב קומות משותף.

 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!