קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

הגשמים בישראל נחשבים לברכה ובמיוחד מכיוון שהם לא מופיעים כל כך הרבה במשך השנה. אבל למרות היתרונות של החורף, יש בו גם לא מעט בעיות שהוא מביא עמו עבור הגגות של הבתים בארץ, בעיקר כאלה שהוזנחו ולא טופלו במשך זמן רב. באזור הצפון במדינה החורף קשה יותר מבשאר המקומות ומכאן שביישובים צפוניים ניתן למצוא לא מעט בעיות של גגות דולפים. מציאת קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה יכולה למנוע מכם מלסבול מנזילות ומנזקי רטיבות בבית.

קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה

איך מוצאים קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה ומה חשוב לבדוק?

קיימים בעלי מקצוע לא מעטים שמציעים שירות של איטום גגות, אך חשוב לוודא מהי הכשרתו של האדם שאתם מזמינים הביתה. עבודת האיטום היא מורכבת וחשובה, כיוון שהיא צריכה להיעשות באופן המותאם במדויק אל מבנה הגג שלכם ואל מצבו. קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה צריך להיות בעל תעודה מתאימה והסמכה רלוונטית, על מנת לבצע את האבחון המדויק באשר לגג שלכם ולתת לכם הצעת מחיר עבור עבודה יעילה – שתאטום את הגג ותחזיק מעמד לכמה וכמה שנים.

מכיוון שבעיות של דליפת מים מהגג חוזרות במקומות מסוימים ועל אף הרצון לתת אמון מלא בבעל המקצוע שאתם מזמינים ממנו שירות, חשוב לבדוק מראש מהי האחריות המוענקת על ידי קבלן האיטום שאתם משוחחים עמו. אדם אמין ומקצועי יציע לפחות חמש שנים של אחריות ויחזור לבצע תיקונים, בעת הצורך. אל תתפשרו על קבלת הצעת מחיר לאחר שבעל המקצוע היה אצלכם בבית, ראה את מצב הגג ונקב במחיר מסוים – כולל מע"מ – רק אחרי שהעריך את היקף העבודה הנדרש.

בלן איטום מומלץ בקרית שמונה

למה עדיף לאטום את הגג דווקא בקיץ?

עבודת איטום גגות היא עבודה הדורשת שימוש בחומרי גלם שצריכים להתייבש זמן מה, כמובן בהתאם לסוג החומר שבו משתמש הקבלן, על פי הערכת מצב הגג ובהתאמה לחומר האיטום הקיים, אם יש כזה. מדובר בפעולה שאורכת מספר שעות וקשה ביותר לבצעה, כאשר יש גשם בחוץ המטפטף על הגג, העלול לסכן את חיי הפועלים המבצעים את העבודה. בנוסף, פעולות לאיטום המתבצעות ממש בזמן שהגג חוזר ונרטב, עלולות להיות לא יעילות כלל.

מוטב שלא להמתין לחורף שיגיע ולגלות באיחור שישנה בעיה של דליפה. בכדי שהגשם יגיע עד למצב של דליפה מהתקרה, נעשה נזק מצטבר והמים יכולים לפורר את התקרה ולייצר עובש שקשה יהיה להיפטר ממנו. בדיקות קבועות לבחינת מצב הגג, אחת לכמה חודשים ובעיקר בטרם החורף מגיע, יעזרו לכם לאבחן תקלות בולטות לעין כמו לכלוכים ופסולת בכמות גדולה, כמו גם סדקים שנוצרו בחורף וקשה היה לראותם. קבלן איטום יוכל לבצע עבודה אפקטיבית יותר דווקא בקיץ.

מהי העלות של איטום הגג בקרית שמונה מפני הגשם?

עלות עבודתו של קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה, נגזרת הן ממורכבות העבודה והן מן החומרים שיהיה עליו להשתמש בהן. הקבלן יוכל לבחור באחת מבין ארבע הדרכים המקובלות לאיטום הגג, כאשר כל אחת מהן אפקטיבית בדרכה והעלויות שלהן משתנות. ההתאמה בין סוג האיטום אל הגג, נגזרת בין היתר מנתוני הגג עצמו ומן השאלה האם בוצע בו איטום בעבר, או שלא.

במידה שהגג נאטם לפני שנים וגם אם העבודה הישנה כבר לא יעילה, חשוב להשתמש בחומר איטום חדש שיתמזג עם הקודם ויאטום את הגג היטב. חומר ש"מתנגש" עם שכבה ישנה ולא מתחבר אליה, יזוז וידחה אותה ומכאן שגם האיטום יהיה פחות אפקטיבי.

אלו הם ארבעת החומרים המקובלים לאיטום גגות בקרית שמונה

ניתן, כאמור, לאטום את גג הבית בכמה דרכים:

  1. זפת – חומר שהיה בשימוש כבר לפני עשרות שנים והוא עדיין שכיח למדי בישראל. הוא נחשב ליעיל וזול ובעיקר מתאים לגגות עמוסים בחפצים, למשל קולטני שמש ובליטות בטון. חסרונו הוא בעמידותו ובצורך לחדש את הפעולה כמעט בכל שנה. הצבע השחור של הזפת, לרוב ידרוש פעולה של סיוד הגג והלבנה שלו, לאחר האיטום עצמו.
  2. איטום ביריעות ביטומניות – המונחות על גבי הגג. מדובר בשיטה שנחשבת לחדשנית וכזו שמחליפה את הזפת הוותיקה במקומות רבים. בניגוד לזפת, יריעות ביטומניות עמידות בפני מזג אוויר קיצוני, חם או קר וכן כנגד חבלות העלולות להיווצר מחפצים הנופלים על הגג.
  3. שימוש בחומר אקרילי – אשר נמרח על הגג או אפילו מותז עליו. רלוונטי במיוחד לגגות בעלי שטח קטן. החומר יעיל במניעת חדירה של מים בכמות קטנה, אך הוא איננו עמיד בפני מים עומדים ומכאן שאם קיימת בעיית ניקוז בגג – מוטב שלא להשתמש בשיטה זו.
  4. חומרים פוליאוריטנים – יעילים מאוד בפני חדירת מים, אך פחות עמידים בחום קיצוני ועלולים להתקלף. מתאימים מאוד בגגות שהגישה אליהם מסובכת. על אף העבודה המורכבת הנדרשת בשביל לאטום בעזרת חומרים אלה, היא מחזיקה מעמד זמן רב בדרך כלל ובמיוחד אם מורחים מעליה שכבה ייחודית המגנה מפני השמש.

כאמור, שיטת האיטום תוצע על ידי הקבלן, מתוך רצון לייצר שכבת הגנה שתעמוד בפגעי החורף ותמנע נזקים ודליפה של מים, כמו גם תחזיק מעמד אם שוב יקוו מים רבים על הגג. אם על המשטח כבר בוצע איטום בחומר אקרילי בעבר, סביר להניח שהקבלן ימליץ על המשך איטום בחומר זה – על מנת למזג בצורה מיטבית את החומרים הישנים עם החדשים. קבלן איטום מומלץ בקרית שמונה יתחשב גם במבנה הגג וינסה למצוא את הפתרון האופטימלי, על מנת שלא להשאיר שום חלק בגג ללא איטום.

https://www.youtube.com/watch?v=0Pgv5Tm8dU8

האם ניתן לאטום גג דולף בזמן אמת?

העדיפות לביצוע האיטום בקיץ, מתייחסת לעמידות של החומר בפני מים עומדים וליכולת שלו למנוע חדירה של מים. בקיץ ניתן לזהות בעיות חמורות של סדקים בגג, מה שמאתגר הרבה יותר לזהות בעונת החורף הסוערת. עם זאת, ישנם קבלנים שיסכימו לטפל בגג דולף גם בחורף ולהציע פתרונות זמניים, שיהיו יעילים לתקופת החורף המיידית – וסביר להניח שימנעו את המשך הנזילה, אך כמובן שבחלוף הגשמים יהיה על בעלי הבית להזמין שירות מקצועי לאיטום יסודי שיהיה אפקטיבי לשנים.

מדוע חשוב לשמור על הגג נקי ואיך מכינים אותו לעבודת האיטום?

אין ספק ששמירה מתמדת על גג שנקי מפסולת ומשיירים של עלי שלכת וענפים, היא הדרך הטובה ביותר "לעלות" על בעיות ולמנוע היווצרות של נזקים חמורים יותר. מרבית האנשים לא באמת עושים זאת ומכאן שהגג שלהם צובר ערמות של חומרים מהטבע שהופכים לחומר איטום בפני עצמם, אך כזה שכמובן לא עוזר לגג אלא רק מזיק לו. עלים שנכנסים למערכת הניקוז וחוסמים את המרזב, מונעים מהמים המצטברים על הגג מלהתנקז החוצה והתוצאה היא – "בריכה" של מים עומדים.

על מנת להכין את הגג בצורה מיטבית לקראת איטום מקצועי, חשוב לסלק את הלכלוך והחפצים ממנו ולבדוק היטב האם פתחי המרזבים חסומים. הקבלן יסיר חומרי איטום ישנים ובולטים, הפוגעים במראה החלק של הגג ובאיכות האיטום העתידי. לפני האיטום החדש, יורמו דודי השמש והמזגנים על מנת לחשוף את שכבת הגג השטוחה ולאפשר לחומר האיטום להגיע לכל מקום ברחבי הגג. כמה שפחות "חורים" ורווחים שיהיו בחומר שייבחר – כך הוא יהיה חזק ועמיד יותר לטווח הרחוק.

קבלן איטום מורשה בקרית שמונה

בחירה של קבלן לביצוע עבודת איטום היא החלטה שיש לקבל בכובד ראש. איטום הגג צריך להיעשות בצורה יסודית ומדויקת, בכדי שהחומר יחזיק מעמד למשך שנים ויעמוד גם בפני ימות הגשם החזקים, שלמרות מזג האוויר הנעים בישראל – מופיעים מפעם לפעם בשיא החורף. הזמנת קבלן איטום מורשה בקרית שמונה תיעשה לאחר קבלת הצעת מחיר רלוונטית, שתכלול את פירוט העבודה הצפוי ואת עלותה. בקיאות בנושא איטום גגות תסייע לכם לבחור בעל מקצוע איכותי.

https://www.youtube.com/watch?v=xgg5EmEAXMA

מדוע לבצע איטום בגג לפני מעבר דירה?

אם עברתם לבית חדש בקרית שמונה ייתכן שתהיו מעט שאננים בשל מזג האוויר הנוח. שימו לב שזה עלול להיות בעוכריכם, כאשר העונה הקרה תגיע. סביר להניח שדירה ותיקה, כבר עברה איטום בגג בעבר אבל רוב הסיכויים שהוא לא חודש פעם נוספת. חומר איטום שכבר נמצא על הגג במשך שנים, לא באמת עושה את עבודתו נאמנה והוא בהחלט עלול להיסדק, להתקלף ובעיקר להיות לא יעיל בכלל, כנגד גשמים שמצטברים ומים שנקווים לאיטם ונותרים עומדים כבריכה.

קבלן איטום מורשה בקרית שמונה

איטום מחודש לבית שאליו אתם עומדים לעבור, הוא פעולה שמוטב לבצע טרם הכניסה לבית אך בדגש על העונה החמה. בחורף קשה הרבה יותר לאטום גגות ביעילות ולכן קבלן איטום מורשה בקרית שמונה לעיתים אפילו ימליץ לכם להמתין לאביב, על מנת לבצע איטום מקצועי שבאמת יחזיק מעמד לתקופה ארוכה. אם נכנסתם לבית בחורף והנזילה כבר קיימת, ניתן יהיה להציע פתרונות זמניים שיפסיקו את הנזילה, אך סביר להניח שהם לא יהיו אפקטיביים לתקופה ארוכה.

https://www.youtube.com/watch?v=qOGwwK-3bTU

כמה עולה לאטום את הגג?

ישנם כמה חומרים שמשתמשים בהם לצורך אטימה של גגות ולמניעת דליפות של מים, אך חשוב להבין שהעלויות משתנות והן דינמיות, הן כתלות במורכבות של העבודה והן בהתאם להיקפה – משמע גודל הגג וכמות החומר שיש למרוח או להשתמש בו, בכדי לעשות את הפעולה כיאות. החומר הזול ביותר שניתן להשתמש בו לאיטום הינו זפת, שהיא חומר גלם וותיק ומוכר כמעט בכל בית בישראל והיא אכן הייתה בעבר השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות.

כיום פחות משתמשים בזפת ובעיקר בבתים שנבנו בשנים האחרונות הזקוקים לאיטום ראשוני, זאת כיוון שהיא לא מחזיקה מעמד ליותר משנה בדרך כלל וחידושה בכל פעם הופך אותה לפחות משתלמת. ניתן להשתמש בשיטות אחרות ויקרות יותר, למשל איטום בחומר אקרילי או ביריעות ביטומניות. חשוב לקבל אומדן כמה שיותר מדויק מהקבלן, של מחיר העבודה הסופי ולאחר שראה במו עיניו את מצב הגג ואת הפעולות שיש לבצע בשטח, על מנת שהגג ייאטם בצורה הטובה ביותר.

מהי הדרך הטובה ביותר לאטום את הגג?

באשר ליעילות של האיטום, חשוב להבהיר כי עבור כל גג ייתכן שאותו הקבלן ממש – ימליץ על שיטת איטום אחרת לחלוטין. ישנם גגות שהם שטוחים לגמרי והניקוז של המים בהם נפלא, כאשר אליהם יתאימו החומרים האקריליים שיעשו עבודה מצוינת. בגגות אחרים לעומת זאת, יהיו בליטות בטון ודודי שמש, שפחות יתאימו ליריעות ביטומניות אבל דווקא הזפת תהיה אפקטיבית ביותר אצלם. קבלן איטום מורשה בקרית שמונה יידע לאבחן את מצב הגג ולבחור את הדרך היעילה לאטום אותו.

יש לציין כי לרוב הקבלן יעדיף להשתמש בשיטה שכבר בוצעה בעבר לאיטום הגג, על מנת למזג בין החומר הישן לחדש ולייצר שכבת הגנה טובה וחזקה. עם זאת, במסגרת פעולות להכנת הגג לקראת עבודה של איטום, לעיתים יוסרו כל שכבות האיטום הישנות וזאת על מנת לאפשר הנחת חומר חדש ולמנוע "בועות" או חורים שונים שאליהם החומר לא יגיע – ומשם עלולה להיווצר דליפה בזמן גשם. בכל מקרה, לקראת האיטום יש להסיר כל פסולת ולכלוך מהגג ולוודא כי פתחי המרזבים לא חסומים.

האם קבלן איטום מורשה בקרית שמונה יסייד את הגג לאחר האיטום?

ישנם חומרים המיועדים לאיטום גגות, כגון זפת, שהצבע שלהם הוא שחור ומכאן שהוא סופח אליו הרבה חום ואור ומחמם את המבנה. סיוד הגג ללא איטום חדש, בוודאי שלא יסייע בדבר בכדי למנוע נזילה של מים, אבל אחרי הנחת זפת שחורה – הקבלן יסייד את הגג ויבהיר אותו. בצורה כזאת, הגג ימשוך פחות שמש, המבנה יתחמם פחות וזה יסייע גם לעמידות של חומר האיטום עצמו. ישנם גם מי שיעדיפו מראה לבן עבור הגג שלהם והסיוד תורם לקבלת הוויזואליות הרצויה.

מריחת חומר נוסף על גבי שכבת האיטום, תתבצע גם במקרה של שימוש בחומרים פוליאוריטנים, העלולים להתקלף לאחר חשיפה ממושכת לשמש ישירה. במקרה שייעשה שימוש בחומר איטום זה, הקבלן ימרח שכבת הגנה מפני השמש והיא תחזק את העמידות של הפוליאוריטנים. במקרה זה מדובר בעבודה מורכבת יחסית, אך כזו שכאשר היא מתבצעת בצורה טובה – היא עמידה לאורך זמן.

חשוב לשים לב לאורך האחריות שתוענק לכם בסיום האיטום

אחד מהנושאים שיהיה עליכם לבדוק, לפני שתזמינו שירות של קבלן איטום מורשה בקרית שמונה, הוא אורכה של האחריות שתוענק לכם בסיום העבודה. על אף הרצון להבטיח פעולה מושלמת שתחזיק מעמד למשך שנים רבות, בפועל ייתכנו בעיות ותקלות והקבלן, אם הוא רציני ומקצועי, חייב להעניק לכם אחריות של לפחות חמש שנים על העבודה שלו. שימו לב כי בפירוט האחריות יהיו כתובים כל הפרטים של בעל המקצוע וכן פירוט של כלל הפעולות שנעשו והחומרים שהשתמשו בהם בביתכם.

שימו לב שבכדי לשמור על תוקפה של האחריות, יהיה עליכם להשתמש אך ורק בשירותיו של הקבלן הספציפי הזה – לכל אורך הזמן של תעודת האחריות. אם תגלו נזילה בגג במהלך החורף ותקראו לקבלן אחר לצורך תיקון קטן ואיטום מהיר, גם אם זמני – האחריות שנתן לכם הקבלן הראשון תאבד מתוקפה. מסיבה זו, כדאי לבחור מלכתחילה קבלן אחראי ומקצועי, שיהיה זמין גם לקריאות עתידיות אבל בעיקר שיבצע עבודה מספיק טובה שלא תגרור אחריה "השלמות" בחודשים לאחר מכן.

כיצד ניתן למנוע נזקים לגג ודליפות מים בחורף?

כדאי להבין עד כמה קל וזול למנוע הצטברות מיותרת של מים על הגג, העלולה להזיק לו ולגרום לחלחול של מים לתקרה ולתקלות חמורות. תשומת לב מתמדת באשר למצב הגג שלכם, תוכל לבטל או לכל הפחות לדחות את הצורך באיטום הגג, למשך זמן רב. הדרך לעשות זאת היא לשמור על גג נקי בכל עת, באמצעות גיחות אליו כל כמה שבועות וכן וידוא שהוא איננו עמוס בפסולת. לפעמים חסימה של אחד מהמרזבים בגג על ידי עלים, היא מקורה של הצפת הגג ותחילתו של הנזק.

כדאי לגזום עצים מנשירים על בסיס קבוע, אם הם משאירים עלים יבשים על הגג שלכם. בנוסף, לאחר סערה חורפית שגרמה להעפה של חפצים וענפים לכל עבר, מוטב לעלות בזהירות אל הגג ולוודא שלא הושלכו אליו פריטים שחוסמים אותו או הצטברו עליו ענפים וזרדים. במזג אוויר נוח, ניתן יהיה לזהות היטב תקלות קיימות בגג ואם אינכם בטוחים – תוכלו להזמין קבלן איטום מורשה בקרית שמונה שיאבחן את מצב הגג שלכם ויסייע לכם לבחור שיטת איטום רלוונטית, למניעת בעיה בעתיד.

שתפו פוסט זה

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

בחירת חומרי איטום מתאימים

בפרויקטים של בניה ותחזוקה, קיימת חשיבות רבה לבחירת חומרי האיטום הנכונים. במיוחד אם רוצים להבטיח עמידות בפני מזג אוויר ושלמות מבנית. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום כיום, לכל חומר איטום יש את היתרונות והחסרונות שלו. כדי לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות שלכם, נעמיק בסוגים השונים של חומרי איטום והיישומים שעבורם הם מתאימים.

PERGULA
בלוג

איטום פרגולות הגנה על נווה המדבר החיצוני שלך

בכל הנוגע ליצירת נווה מדבר חיצוני יפה, פרגולות הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים בישראל. מבנים אלה לא רק מספקים צל ומרחב נוח להירגע, אלא הם גם מוסיפים נופך של אלגנטיות לכל אזור חיצוני. עם זאת, כדי להבטיח שהפרגולה שלכם תישאר במצב בתולי לאורך שנים, חשוב להבין את חשיבות האיטום. במדריך מקיף זה, נחקור את היתרונות של איטום פרגולות ונספק לכם תהליך שלב אחר שלב להגנה יעילה על נווה המדבר החיצוני שלכם.

קפריסין
בלוג

הבנת מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין: מדריך מקיף

בכל הנוגע לאיטום דירות בקפריסין, ישנם נהלים ומסגרות זמן מסוימים שצריך לפעול לפיהם. בין אם אתה קונה או מוכר, הבנת התהליכים הללו חיונית כדי להבטיח עסקה חלקה. במדריך מקיף זה, נחקור את הגורמים השונים המשפיעים על מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין.

building
בלוג

7 שירותי השמירה והאבטחה המובילים לבניינים כדי להבטיח בטיחות

מערכות בקרת גישה ממלאות תפקיד חיוני בהבטחת כניסה לבניין רק לאנשים מורשים. מערכות אלו משתמשות בטכנולוגיות כגון כרטיסי מפתח, סורקים ביומטריים או קודי PIN כדי להגביל גישה לאזורים ספציפיים. חברות המציעות שירותי בקרת גישה מספקות התקנה, תחזוקה וניטור של מערכות אלו, מה שמבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

CLEAN
בלוג

ניקוי לאחר עבודות איטום

כאשר מדובר בעבודות איטום, אנשים רבים מתמקדים אך ורק ביישום האיטום עצמו. אמנם זהו שלב חשוב, אך חשוב באותה מידה לתעדף את תהליך הניקוי שאחריו. ניקוי לאחר עבודות איטום הוא שלב חיוני שאין להתעלם ממנו, שכן יש לו תפקיד משמעותי ביעילות הכללית ובאורך החיים של האיטום.

METAL
בלוג

טכניקות בטון חדשניות לארונות חשמל מפח שיפור העמידות וההגנה

בעולם של ארונות החשמל, העמידות וההגנה הם מעל הכל. ארונות חשמל מפח, במיוחד, דורשים טיפול נוסף בשל פגיעותם לחלודה וקורוזיה. כדי להתמודד עם החששות הללו, פותחו טכניקות בטון חדשניות כדי לשפר את העמידות וההגנה של ארונות חשמל מפח. במאמר זה, נבחן את הטכניקות הללו ואת היתרונות שלהן עבור התקנות ארונות חשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!