קבלן איטום מורשה בשרון

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

בחירה של קבלן לביצוע עבודת איטום היא החלטה שיש לקבל בכובד ראש. איטום הגג צריך להיעשות בצורה יסודית ומדויקת, בכדי שהחומר יחזיק מעמד למשך שנים ויעמוד גם בפני ימות הגשם החזקים, שלמרות מזג האוויר הנעים בישראל – מופיעים מפעם לפעם בשיא החורף. הזמנת קבלן איטום מורשה בשרון תיעשה לאחר קבלת הצעת מחיר רלוונטית, שתכלול את פירוט העבודה הצפוי ואת עלותה. בקיאות בנושא איטום גגות תסייע לכם לבחור בעל מקצוע איכותי.

מדוע לבצע איטום בגג לפני מעבר דירה?

אם עברתם לבית חדש בשרון ייתכן שתהיו מעט שאננים בשל מזג האוויר הנוח. שימו לב שזה עלול להיות בעוכריכם, כאשר העונה הקרה תגיע. סביר להניח שדירה ותיקה, כבר עברה איטום בגג בעבר אבל רוב הסיכויים שהוא לא חודש פעם נוספת. חומר איטום שכבר נמצא על הגג במשך שנים, לא באמת עושה את עבודתו נאמנה והוא בהחלט עלול להיסדק, להתקלף ובעיקר להיות לא יעיל בכלל, כנגד גשמים שמצטברים ומים שנקווים לאיטם ונותרים עומדים כבריכה.

קבלן איטום מורשה בשרון

איטום מחודש לבית שאליו אתם עומדים לעבור, הוא פעולה שמוטב לבצע טרם הכניסה לבית אך בדגש על העונה החמה. בחורף קשה הרבה יותר לאטום גגות ביעילות ולכן קבלן איטום מורשה בשרון לעיתים אפילו ימליץ לכם להמתין לאביב, על מנת לבצע איטום מקצועי שבאמת יחזיק מעמד לתקופה ארוכה. אם נכנסתם לבית בחורף והנזילה כבר קיימת, ניתן יהיה להציע פתרונות זמניים שיפסיקו את הנזילה, אך סביר להניח שהם לא יהיו אפקטיביים לתקופה ארוכה.

כמה עולה לאטום את הגג?

ישנם כמה חומרים שמשתמשים בהם לצורך אטימה של גגות ולמניעת דליפות של מים, אך חשוב להבין שהעלויות משתנות והן דינמיות, הן כתלות במורכבות של העבודה והן בהתאם להיקפה – משמע גודל הגג וכמות החומר שיש למרוח או להשתמש בו, בכדי לעשות את הפעולה כיאות. החומר הזול ביותר שניתן להשתמש בו לאיטום הינו זפת, שהיא חומר גלם וותיק ומוכר כמעט בכל בית בישראל והיא אכן הייתה בעבר השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות.

כיום פחות משתמשים בזפת ובעיקר בבתים שנבנו בשנים האחרונות הזקוקים לאיטום ראשוני, זאת כיוון שהיא לא מחזיקה מעמד ליותר משנה בדרך כלל וחידושה בכל פעם הופך אותה לפחות משתלמת. ניתן להשתמש בשיטות אחרות ויקרות יותר, למשל איטום בחומר אקרילי או ביריעות ביטומניות. חשוב לקבל אומדן כמה שיותר מדויק מהקבלן, של מחיר העבודה הסופי ולאחר שראה במו עיניו את מצב הגג ואת הפעולות שיש לבצע בשטח, על מנת שהגג ייאטם בצורה הטובה ביותר.

מהי הדרך הטובה ביותר לאטום את הגג?

באשר ליעילות של האיטום, חשוב להבהיר כי עבור כל גג ייתכן שאותו הקבלן ממש – ימליץ על שיטת איטום אחרת לחלוטין. ישנם גגות שהם שטוחים לגמרי והניקוז של המים בהם נפלא, כאשר אליהם יתאימו החומרים האקריליים שיעשו עבודה מצוינת. בגגות אחרים לעומת זאת, יהיו בליטות בטון ודודי שמש, שפחות יתאימו ליריעות ביטומניות אבל דווקא הזפת תהיה אפקטיבית ביותר אצלם. קבלן איטום מורשה בשרון יידע לאבחן את מצב הגג ולבחור את הדרך היעילה לאטום אותו.

יש לציין כי לרוב הקבלן יעדיף להשתמש בשיטה שכבר בוצעה בעבר לאיטום הגג, על מנת למזג בין החומר הישן לחדש ולייצר שכבת הגנה טובה וחזקה. עם זאת, במסגרת פעולות להכנת הגג לקראת עבודה של איטום, לעיתים יוסרו כל שכבות האיטום הישנות וזאת על מנת לאפשר הנחת חומר חדש ולמנוע "בועות" או חורים שונים שאליהם החומר לא יגיע – ומשם עלולה להיווצר דליפה בזמן גשם. בכל מקרה, לקראת האיטום יש להסיר כל פסולת ולכלוך מהגג ולוודא כי פתחי המרזבים לא חסומים.

האם קבלן איטום מורשה בשרון יסייד את הגג לאחר האיטום?

ישנם חומרים המיועדים לאיטום גגות, כגון זפת, שהצבע שלהם הוא שחור ומכאן שהוא סופח אליו הרבה חום ואור ומחמם את המבנה. סיוד הגג ללא איטום חדש, בוודאי שלא יסייע בדבר בכדי למנוע נזילה של מים, אבל אחרי הנחת זפת שחורה – הקבלן יסייד את הגג ויבהיר אותו. בצורה כזאת, הגג ימשוך פחות שמש, המבנה יתחמם פחות וזה יסייע גם לעמידות של חומר האיטום עצמו. ישנם גם מי שיעדיפו מראה לבן עבור הגג שלהם והסיוד תורם לקבלת הוויזואליות הרצויה.

מריחת חומר נוסף על גבי שכבת האיטום, תתבצע גם במקרה של שימוש בחומרים פוליאוריטנים, העלולים להתקלף לאחר חשיפה ממושכת לשמש ישירה. במקרה שייעשה שימוש בחומר איטום זה, הקבלן ימרח שכבת הגנה מפני השמש והיא תחזק את העמידות של הפוליאוריטנים. במקרה זה מדובר בעבודה מורכבת יחסית, אך כזו שכאשר היא מתבצעת בצורה טובה – היא עמידה לאורך זמן.

חשוב לשים לב לאורך האחריות שתוענק לכם בסיום האיטום

אחד מהנושאים שיהיה עליכם לבדוק, לפני שתזמינו שירות של קבלן איטום מורשה בשרון, הוא אורכה של האחריות שתוענק לכם בסיום העבודה. על אף הרצון להבטיח פעולה מושלמת שתחזיק מעמד למשך שנים רבות, בפועל ייתכנו בעיות ותקלות והקבלן, אם הוא רציני ומקצועי, חייב להעניק לכם אחריות של לפחות חמש שנים על העבודה שלו. שימו לב כי בפירוט האחריות יהיו כתובים כל הפרטים של בעל המקצוע וכן פירוט של כלל הפעולות שנעשו והחומרים שהשתמשו בהם בביתכם.

שימו לב שבכדי לשמור על תוקפה של האחריות, יהיה עליכם להשתמש אך ורק בשירותיו של הקבלן הספציפי הזה – לכל אורך הזמן של תעודת האחריות. אם תגלו נזילה בגג במהלך החורף ותקראו לקבלן אחר לצורך תיקון קטן ואיטום מהיר, גם אם זמני – האחריות שנתן לכם הקבלן הראשון תאבד מתוקפה. מסיבה זו, כדאי לבחור מלכתחילה קבלן אחראי ומקצועי, שיהיה זמין גם לקריאות עתידיות אבל בעיקר שיבצע עבודה מספיק טובה שלא תגרור אחריה "השלמות" בחודשים לאחר מכן.

כיצד ניתן למנוע נזקים לגג ודליפות מים בחורף?

כדאי להבין עד כמה קל וזול למנוע הצטברות מיותרת של מים על הגג, העלולה להזיק לו ולגרום לחלחול של מים לתקרה ולתקלות חמורות. תשומת לב מתמדת באשר למצב הגג שלכם, תוכל לבטל או לכל הפחות לדחות את הצורך באיטום הגג, למשך זמן רב. הדרך לעשות זאת היא לשמור על גג נקי בכל עת, באמצעות גיחות אליו כל כמה שבועות וכן וידוא שהוא איננו עמוס בפסולת. לפעמים חסימה של אחד מהמרזבים בגג על ידי עלים, היא מקורה של הצפת הגג ותחילתו של הנזק.

כדאי לגזום עצים מנשירים על בסיס קבוע, אם הם משאירים עלים יבשים על הגג שלכם. בנוסף, לאחר סערה חורפית שגרמה להעפה של חפצים וענפים לכל עבר, מוטב לעלות בזהירות אל הגג ולוודא שלא הושלכו אליו פריטים שחוסמים אותו או הצטברו עליו ענפים וזרדים. במזג אוויר נוח, ניתן יהיה לזהות היטב תקלות קיימות בגג ואם אינכם בטוחים – תוכלו להזמין קבלן איטום מורשה בשרון שיאבחן את מצב הגג שלכם ויסייע לכם לבחור שיטת איטום רלוונטית, למניעת בעיה בעתיד.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!