שירות איטום גגות בפריסה ארצית

שירות מקצועי ומהיר

אחריות עד 7 שנים

התחייבות למחירים נוחים וליווי צמוד 

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות 

התקשרו עכשיו!

46

שקי מלט – מאז ועד היום

שקי מלט הם מצרך חשוב באתרי הבנייה, יש להם שימושים רבים, והם מסייעים לבצע את עבודת הבנייה ביעילות. מלט משמש להכנת בטון, אך אל תתנו לבטון לגנוב לו את ההצגה. אז ממה מורכב המלט ומה הסוד שלו שהופך אותו לכל כך פופולרי? אילו סוגים של מלט קיימים? ומה הקשר בין מלט לבין הפרמידות במצרים?

הרכב המינרלים של המלט

מלט הוא שילוב של אבקת צמנט עם מים, ולכן מכונה גם צמנט. כדי לייצר את המלט, צריך לחצוב תחילה מינרלים וחומרים במחצבות, ולאחר מכן להעביר אותם תהליך כימי מסוים במפעל. כדי לקבל את חומר הגלם באיכות הגבוהה ביותר, יש להקפיד על האיכות עוד בשלב המחצבה – על המפעל לבצע בדיקות מתאימות כדי לגלות את המינרלים המרכיבים את המלט.

רק לאחר שהמלט עומד בתקן, תתבצע טחינה של החומרים לכדי אבקה. בשלב הבא של הייצור, האבקה נכנסת לכבשן, מה שמסייע לו להגיע למצב הסופי שלו, לא לפני שתתבצע טחינה נוספת. כאמור, עם הזמן תהליך היצור משתכלל, הולך והופך קל ויעיל יותר. לאחר שהמינרלים עברו את התהליך במפעל, נוצר הצמנט, ובתוספת של מים מתקבל המלט. מלט הוא אחד המרכיבים בבטון. לצורך שימוש מהיר ושינוע יעיל ממלאים שקים מיוחדים באבקת המלט. למרות שהם עדיין זקוקים לערבוב של מים, הם עדיין נקראים שקי מלט, את השקים הללו מפיצים באמצעות משאיות הפצה.

מלט מאז ועד היום

היסטוריונים מעידים שנמצאו תיעודים למלט עוד בתקופת מצרים העתיקה, בגרסה קצת שונה – ערבוב של גבס וחול. המלט שימש לחבר בין הלבנים זו לזו, ולאטום את הרווחים בניהן.

אין ספק שעברנו עוד המון גלגולים מאז מצרים העתיקה, ומאז חומרי הגלם לבנייה ממשיכים להשתדרג. עם הזמן, הטכנולוגיה משתכללת, מה שמאפשר לפתח טכניקות חדשות, וחומרים לבנייה באיכות גבוהה. הרעיון הוא לחשוב על מוצרים שקלים לעיבוד, בעלי מרקם נוח לעבודה, פעולת הדבקה חזקה, ועמידות לשנים ארוכות. השאיפה היא לאזן בין העוצמה של המלט לבין קלות העיבוד, כך למשל תוספת של סיד יכולה לשפר את הערבול של המלט, אך לגרום לסדקים בטווח הארוך.

קיימים שני סוגים עיקריים של מלט, המיועדים לשימושים שונים

  • מלט רביגה משמש לקיבוע של לבנים או אבנים גדולות, על מנת להדביק אותן זו לזו. תחילה יש למרוח את המלט בין שכבות הלבנים, ולאחר שמתייבש הוא משאיר אותן במקום.
  • מלט טיח משמש בעיקר ל"קוסמטיקה", תפקידו להסתיר פגמים בקיר, בליטות, שקעים, סדקים או חורים. מעבר לשימוש הקוסמטי ויצירת המראה האחיד, המלט מהווה שכבת הגנה מפני נזקים שעלולים להיגרם לרוחות, לחות, שמש קופחת או גשמים חזקים. אם זה לא מספיק, נוסף על ההגנה, יש למלט יתרון נוסף – הוא מסייע לבידוד של רעשים, של חום ושל קור, ושומר על טמפרטורה נעימה במבנים גם בימי שרב או בימי חורף.

אספקת מלט מחברה מקצועית

קיימות מספר חברות לאספקת מלט וחומרי בנייה. הקפידו לבחור בחברה אמינה, שתדאג לספק לכם את החומרים הנדרשים באיכות הגבוהה ביותר. במיוחד כאשר עובדים על פרויקט בנייה, יש להתמודד עם דד-ליינים, ומכאן נובעת החשיבות של אספקה בזמן של חומרי הגלם. עיכובים באספקת החומרים עלולים לגרור עיכובים בלוח הזמנים של הבנייה. אנו מספקים שקי מלט לצרכי בנייה, נעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניה קלה

  בשנים האחרונות לא מעט אנשים מדברים על בניה קלה, בניה מודולרית או בניה מתועשת. ישנם אנשים שגם יקראו לבניה

תליית טלויזיה כמה זה עולה?

    היו לכם לא מעט דילמות לפני שקניתם את הטלוויזיה החדשה? ראיתם דגמים שונים והיו לכם גם התלבטויות לגבי

ניקוי חלונות בסנפלינג

  אם אתם גרים בבניין מאוד גבוה שיש בו לא מעט קומות, אתם בוודאי תוהים מה לגבי ניקוי החלונות באותו

סורגים לבית

  לסורגים לבית יש שני תפקידים מרכזיים וחשובים: ראשית כל, הם שומרים על הילדים בתוך הבית ומונעים מהם מצבים של

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ