מס רכישה

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

בכל עסקת נדל"ן יש צורך בתשלום מיסים שונים. החשובים בהם הם מס שבח, מס רכישה, היטל השבחה ומע"מ. מיסים אלו מוטלים הן על הרוכש והן על המוכר והם נחשבים לגבוהים, יחסית, למיסים המוטלים במדינות אחרות בעולם. הם יכולים להגיע לכדי 40% ויותר ממחיר הדירה. מתוך המיסים הללו מס הרכישה הינו מס המוטל על הרוכש. הוא מס שנקבע מתוך שיקולים שונים וביניהם שיקולי תקציב של המדינה ובשל הרצון להשפיע על שוק הדירות ועל המחירים בו, ובמיוחד, על שוק הדירות להשקעה. הרצון הוא להכביד על  הרוכשים להשקעה ולמנוע מהם רכישת דירות רבות על מנת להגדיל את ההיצע בשוק. מבחינת המשקיע תשלום מס הוא בבחינת כסף שהולך לאיבוד, ולכן, מקטין את אטרקטיביות ההשקעה בדירה.

הטלת מס זה מהווה את אחד הניסיונות הנעשים לויסות שוק הדירות. משום כך המס אינו זהה לכולם ויש כללים מיוחדים בקשר אליו. לרוכשי דירה יחידה יש פטור עד תקרה מסוימת בעוד שלמשקיעים בעלי מספר דירות יש מס בשיעור גבוה יותר. קיימים מצבי ביניים שונים שיש צורך להכיר. למשל, מה קורה כאשר  אדם רוכש דירה ורק אחר כך מוכר את הדירה שבבעלותו. כך, הוא נחשב לבעל שתי דירות. במקרה כזה, החוק מתחשב ומאפשר לו למכור את הדירה השנייה בטווח זמן של שנה וחצי ואז תשלום מס ייקבע על פי דירה אחת.

שיעורי מס רכישה על דירות להשקעה

מס רכישה על דירות להשקעה יכול להתחיל משיעורים של 5% ועד 10%. המס במקרה כזה הינו מדורג ונקבע על פי ערך הדירה. כלומר: בדירה שערכה נמוך ישולם מס נמוך בעוד שדירות יוקרה ימוסו במיסוי גבוה. דירות מגורים שנרכשו לצורך בסיס לעסק ימוסו בהתאם למס רכישה לעסקים שהינו 5% ומעלה.  יש כללים נוספים לדירות שנעשה בהם שימוש לעסקים ולהיפך. יש חוקים לדירות שהיוו מקום משכן לעסקים והוסבו למגורים. כאן, מס הרכישה יהיה נמוך ממס רכישה שנועד לעסקים אבל הרוכש יצטרך להצהיר כי בכוונתו להשתמש בנכס אך ורק לצורכי מגורים.

מומלץ לכל הרוכש דירת מגורים או נכס אחר לבדוק את שיעורי המס טרם ביצוע העסקה כדי לשקללם בשיקולי הרכישה. בין השאלות הרבות הנוספות שעליהן צריך לתת את הדעת ניתן למנות: מהי דירת מגורים לצורך מס רכישה? מהו מס רכישה דירה ראשונה ושנייה? מהו שיעור המס על רכישת קרקע? מהן מדרגות מס רכישה דירה שנייה? מי זכאי לתשלום מס רכישה מופחת? וכן, שאלות טכניות דוגמת: איזה טפסים צריך ואיך למלא אותם? כיצד מדווחים מס רכישה? מה נחשב ליום הרכישה? וכדומה. עורכי דין המתמחים בנדל"ן יכולים לתת את התשובות לפני העסקה וילוו אותה כולל עריכת הסכם רכישה מול המוכר. הם גם ידווחו לרשויות וידאגו להעברת התשלום אליהם. הם מעודכנים בכל התקנות והחוקים החדשים והדינאמיים המשתנים כל העת. כך יוכל כל אחד לבצע את העסקה מהמקום הנוח ביותר.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!