אשפרת בטון

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

אנשים רבים שלא מכירים את תחום הבניה חושבים שכאשר אנו בונים פרויקט, למשל בית פרטי, אז השלב של יציקת יסודות הבטון וקירות הבטון בבית הם שלב קצר מאוד שלוקח יום או יומיים עד שהבטון בו מתקשה. אותם אנשים כלל אינם מודעים לתהליך של אשפרת הבטון שמתרחש זמן רב ובעצם מונע מהבטון להתקשות מספר שעות לאחר יציקתו. מדוע אנחנו עושים את התהליך הזה, איך מבצעים אותו ומה היתרונות שלו? על כך ועוד במאמר הבא.

מהי אשפרת בטון?

אז קודם נתחיל בהסבר קצר של המושג אשפרה, שככל הנראה הוא מושג חדש עבור רובנו. אשפרה הוא למעשה תהליך שיפור וזהו מושג שנמצא בשימוש בעיקר בתחום הבנייה ותחום הטקסטיל כאשר אנו מדברים על שיפור תכונות של מוצר או חומר מסויים בהיבט הכימי או הפיזיקלי ומתבצע כמעט תמיד בשלבים האחרונים של תהליך הייצור או תהליך היישום במקרה של בטון למשל. את אשפרת הבטון אנו נבצע למעשה על מנת שלאחר היישום של הבטון הוא יוכל לקבל תכונות חוזק טובות יותר לאחר שיתקשה. בטון שמיושם ומתייבש מבלי תהליך של אשפרה לאחר מכן יהיה חלש יותר בצורה משמעותית מבטון שלאחר היישום שלו עבר תהליך של אשפרה.

תהליך האשפרה של הבטון לוקח לעיתים עד שלושה שבועות כאשר במסגרתו בונה בבטון את תכונות החוזק שלו. חוזק הבטון נמדד בסולם לחץ שנקרא מגה פסקל וכפי שציינו בסופו של תהליך האשפרה הוא מגיע עד לכדי 35 מגה פסקל, כאשר את זה צריך למדוד מהנדס בניין ולפקח שאכן תוצאות האשפרה של הבטון עומדות בתקן.

מהם היתרונות של אשפרת בטון?

לאשפרה של בטון יש יתרון אחד מרכזי והוא איכות היציקה של הבטון. כאשר אנו מבצעים תהליך אשפרה נכון, יעיל ואיכותי אנו נקבל בסופו של תהליך בטון איכותי יותר ויסודות בעלי יציקה חזקה יותר. על מנת לקבל תוצאות כאלה יש לבצע את תהליך האשפרה בצורה מדורגת ונכונה ולשמור על תקינות התהליך לכל אורכו.

כיצד מתבצעת האשפרה של הבטון?

את אשפרת הבטון ניתן לבצע במספר דרכים כאשר הדרך המקובלת ביותר בעולם הבנייה היא הידרציה כאשר באמצעות תהליך זה הבטון מתקשה על ידי כך שאנו מרטיבים אותו. הרטבה של הבטון צריכה להתבצע כמספר פעמים במהלך היום על מנת לשמור על תהליך אשפרה איטי ואיכותי שכפי שכבר ציינו עלול להימשך בדרך כלל כשלושה שבועות. דרך נוספת היא כיסוי יציקת הבטון באמצעות פוליאתילן או יריעות גיאוטכניות ייעודיות, דבר ששומר על הלחות של היציקה לאורך זמן רב בנוסף להרטבת הבטון ומייקל רבות את תהליך האשפרה בכך שהם מונעים עוד יותר את התייבשותו. דרך נוספת היא לאחר יישום הבטון היא ליישם שכבה נוספת של חומר אקרילי על בסיס מים על היציקה. החומר האקרילי הזה שומר על הלחות של הבטון ובכך מונע את התייבשותו, בדומה לכיסוי היציקה על ידי בד גיאוטכני או פוליאתילן. ישנם עוד מספר שיטות של אשפרת בטון אך אלו הם הנפוצות יותר בעולם הבנייה.

לפרטים נוספים אודות אפשרת בטון, צרו איתנו קשר והמומחים של מרכז האיטום הישראלי ישמחו לענות לכם על כל שאלה.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!