סגרגציה בבטון

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

אחד הדברים החשובים ביותר למבנה חדש כאשר אנו מקימים בית או בניין דירות הוא הדגש על יסודות חזקים ויציבים. אנו לא רוצים שיקרה מצב שבו לאחר שכבר התחלנו לבנות את הפרוייקט מופיעים לקויי בנייה שונים, כאשר במיוחד לא נרצה לגלות ליקויים ביסודות הבנייה. אותם ליקויים עלולים בסופו של דבר לעלות לנו כסף רב ולכן חשוב מאוד לדאוג שהם לא יהיו קיימים כלל או לדאוג שיהיה מטעמנו מישהו בשלבי הבנייה שיפקח על תהליכי הבנייה בפרויקט וידע לעצור את אותם ליקויים לפני שהם קורים. אחת הבעיות היותר נפוצות שאנו רואים בתור ליקוי בניה שקשור ליסודות הבית הוא סגרגציה בבטון. את הסגרגציה בבטון ניתן למנוע בקלות אך לא כל הקבלנים עושים זאת, דבר שגורם לאחר זמן מה לעייפות החומר ועלול להוביל לליקויי בניה נוספים כמו רטיבויות התפוררויות ועוד.

מהי למעשה סגרגציה בבטון?

סגרגציה בבטון הינו למעשה תהליך של היפרדות חלקי הבטון כלומר היפרדות של החצץ החול והמלט. כתוצאה מההיפרדות של אותם חלקים של הבטון נוצר איזור חלש יותר שהופך את הבטון לפגיע יותר שכן באותם איזורים מהיסודות מורכבים אך ורק מחצץ.

הסגרגציה בדרך כלל אינה נראית לעין והיא מתפתחת מתחת לפני השטח וניתן לראות את זה אך ורק בבדיקות יסודיות. הסגרגציה נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מכך שהבטון מיושם אל היסודות ותבניות היציקה מגובה רב ללא בקרה על איכות הדחיסה של הבטון וללא שימוש באמצעים מתאימים. במקרים רבים על מנת למנוע סגרגציה בעתיד במקרים של יישום הבטון מגובה רב נעשה שימוש בכלים מיוחדים תוך כדי בקרה על היישום כאשר כלי נפוץ מאוד הוא ויברטור שתפקידו לדאוג שהבטון יחלחל לעומק היסודות מבלי להשאיר למעשה כיסי אוויר. כלי נוסף הוא שימוש בשרוול בטון בעת יישומו של הבטון לתוך היסודות. השרוול למעשה מונע את הסגרגציה על ידי כך שהוא מיישם את הבטון כמה שיותר קרוב ליסודות ובכךל למעשה לא נצטרך לשפוך אותו מגובה רב. דבר נוסף שניתן לעשות על מנת למנוע סגרגציה בבטון הוא הוספת חומרים מסויימים לתערובת הבטון בשלב הכנה שמפשרים את התערובת של הבטון בהיבט של כושר צמידה, צפיפות וזרימה ונותנים לנו מוצר מוגמר טוב יותר.

מהן הסכנות של סגרגציה בבטון וכיצד ניתן לטפל בה?

ישנם שתי סכנות מרכזיות בהיבט של סגרגציה בבטון כאשר הראשונה והבעייתית יותר היא הסכנה של היחלשות היסודות. כפי שציינו קודם לכן באותו מקום בו קורה תהליך הסגרגציה למעשה ישנו רק חצץ וכך למעשה היסודות הופכים ללא צפופים וחלשים יותר ביחד למקומות אחרים. בעיה נוספת היא בעיה שלמעשה יש לנו שטח ריק, כיס אויר, בדרכו יכולים לעבור מים וליצור לנו רטיבויות או נזילות. על מנת לטפל בבעייה של סגרגציה בבטון עלינו קודם כל לאתר את המקום בו קורה תהליך ההיפרדות של הבטון כאשר כמו שכבר ציינו אינו נראה לעין. לאחר שלב האיתור של האיזור בעייתי עלינו ליישם חומרי צמנט על המקום בו קרתה ההיפרדות ולאחר מכן לוודא כי אכן הדבר שעשינו פתר את הבעיה. במידה וכן נוכל לצבוע מחדש את הקיר או לשים אבן חיפוי או קרמיקה חדשה לאחר ביצוע התיקון.

מעוניינים להימנע מסגרציה בבטון? מחפשים בעל מקצוע המתמחה בתחום הבטון והאיטום? צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה על כל השאלות. אנו עובדים עם בעלי המקצוע המובילים בתחום הבניה, דרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר,אנרגיה, להוזיל את עלות הבניה מבלי לפגוע באיכות הפרויקט והחשוב מכל – להימנע מליקויים.

שתפו פוסט זה

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

FLOOR WOOD
בלוג

חשיבות האיטום לליטוש פרקט ללא רבב

ריצוף פרקט הוא בחירה פופולרית עבור בתים ומשרדים בישראל, בזכות העמידות והמשיכה הנצחית שלו. עם זאת, כדי לשמור על יופיו ולהאריך את תוחלת החיים שלו, תחזוקה נכונה חיונית. שלב אחד מכריע בתהליך התחזוקה הוא האיטום, אשר משחק תפקיד משמעותי בהשגת ליטוש פרקט ללא רבב.

בלוג

בחירת חומרי איטום מתאימים

בפרויקטים של בניה ותחזוקה, קיימת חשיבות רבה לבחירת חומרי האיטום הנכונים. במיוחד אם רוצים להבטיח עמידות בפני מזג אוויר ושלמות מבנית. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום כיום, לכל חומר איטום יש את היתרונות והחסרונות שלו. כדי לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות שלכם, נעמיק בסוגים השונים של חומרי איטום והיישומים שעבורם הם מתאימים.

PERGULA
בלוג

איטום פרגולות הגנה על נווה המדבר החיצוני שלך

בכל הנוגע ליצירת נווה מדבר חיצוני יפה, פרגולות הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים בישראל. מבנים אלה לא רק מספקים צל ומרחב נוח להירגע, אלא הם גם מוסיפים נופך של אלגנטיות לכל אזור חיצוני. עם זאת, כדי להבטיח שהפרגולה שלכם תישאר במצב בתולי לאורך שנים, חשוב להבין את חשיבות האיטום. במדריך מקיף זה, נחקור את היתרונות של איטום פרגולות ונספק לכם תהליך שלב אחר שלב להגנה יעילה על נווה המדבר החיצוני שלכם.

קפריסין
בלוג

הבנת מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין: מדריך מקיף

בכל הנוגע לאיטום דירות בקפריסין, ישנם נהלים ומסגרות זמן מסוימים שצריך לפעול לפיהם. בין אם אתה קונה או מוכר, הבנת התהליכים הללו חיונית כדי להבטיח עסקה חלקה. במדריך מקיף זה, נחקור את הגורמים השונים המשפיעים על מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין.

building
בלוג

7 שירותי השמירה והאבטחה המובילים לבניינים כדי להבטיח בטיחות

מערכות בקרת גישה ממלאות תפקיד חיוני בהבטחת כניסה לבניין רק לאנשים מורשים. מערכות אלו משתמשות בטכנולוגיות כגון כרטיסי מפתח, סורקים ביומטריים או קודי PIN כדי להגביל גישה לאזורים ספציפיים. חברות המציעות שירותי בקרת גישה מספקות התקנה, תחזוקה וניטור של מערכות אלו, מה שמבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!