כך עושים נכון איטום גגות מרוצפים

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

 

איטום גגות מרוצפים

איטום גגות הוא דבר שצריך לעשות מכורח המציאות אחת לכמה שנים ספורות. זה אינו סיפור גדול מאוד וקיימים שיטות איטום יעילות מאוד. אך דבר זה רלוונטי בעיקר לגגות שאינם מרוצפים. בגגות מרוצפים- הסיפור שונה לחלוטין. עבודת ריצוף ואיטום גגות מרוצפים בצורה טובה, מלכתחילה בשעת הבניה, יכולים להקנות לנו הרבה שקט. אך מנגד, התרופפות האיטום או מים החודרים גג מרוצף- זה כבר סיפור מורכב ויקר הרבה יותר.

הבעיה הגדולה

בניגוד למה שנוטים לחשוב, ריצוף אינו אטום וחדיר למים. הרובה שבין הפוגות- אותם החיבורים שבין האריחים וכן הפאנלים הצמודים ודבוקים לקיר אינם אוטמים כנגד מים ויתרה מזו, עם הזמן ופגעי השמש גם מתפוררים. אפילו קיימים אריחים עצמם, דרכם המים יכולים לחדור. מה שבעצם מונע את חלחול המים לתוך הבניין עצמו זו מערכת האיטום והשיפועים הנמצאת מתחת לריצוף. אם זו נפגעת או שלא נעשתה נכון – אנו נגלה רטיבות משמעותית בבניין עצמו.

המורכבות של איטום גגות מרוצפים, נובעת מהעובדה כי איננו יכולים להניח יריעות ביטומניות או למרוח זפת על גבי הריצוף, שכן כך אנו שוללים את הריצוף עצמו. מנגד, לא רק שהמים חודרים מבעד לרצפות הם נקווים ונכלאים בין הריצוף לגג, כך שנוצרת מעין הצפה והם חודרים אט אט לתקרה של החללים מתחת ולקירות הסמוכים ומשם מתפשטים במהרה.

 

 

הדרכים לאיטום גגות מרוצפים

לפני שנפרוט את 2 הדרכים הקיימים, ראוי להדגיש כי חלק גדול מפתרון הבעיה הוא איתור מקור הנזילה. משזו מתבררת ואנו מבינים האם היא נקודתית או שכל הגג אינו אטום- נוכל לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי סוג הפתרון. הדברים נכונים לכלל סוגי הריצוף ואיכותו. דין שווה לריצוף רגיל, גרניט פורצלן או שישי.

השיטה הראשונה אינה כולל פירוק והרמת הריצוף והאטימה מתבצעת על גביו. היתרון של השיטה הינה הפשטות שלה, היותה מהירה ואינה כרוכה ביצירת בלאגן גדול והעובדה שהיא יחסית זולה. מנגד, החסרונות שלה רבים לא פחות. האטימה אינה מוחלטת ויעילותה פחותה משמעותית. בעצם, אנו פותרים את הבעיה הבוערת אך לא את המכלול. תוך זמן לא ארוך, האיטום החיצוני שוב יכול לקרוס והאיטום שמתחת לרצפות לא יתפקד כי מעולם לא תוקן.

בכל מקרה, במידה ונבחר שקבלן האיטום יבצע שיטה זו, יהיה עליו לנקות את הגג מכל החפצים המונחים עליו, לרבות מערכות מיזוג, דודי חשמל וקולטנים ועוד ואז לתקן את הרובה הפגוע שבין האריחים או בין הפאנלים לקיר האנכי ולאטום חריצים שונים הנראים לעין. בסיום חלק זה, מורחים על כל הריצוף חומר איטום בשתי שכבות ומחכים לייבושו.

 

השיטה השניה של איטום גגות מרוצפים שהיא יעילה וטובה יותר כוללת את הרמת הריצוף וטיפול במערכת האיטום עצמה. אמת, זהו תהליך מורכב יותר הכולל הוצאה של כל הרצפות, תיקון האיטום ובניה מחדש של הריצוף. הוא גם ייקח זמן רב יותר משמעותית ויהיה יותר יקר אך הוא נותן פתרון אפקטיבי, מן השורש ושווה את מחירו.

פה יסיר הקבלן את כל הריצוף ואת כל החול והמילוי שמתחתיו. או אז נגיל לשכבת האיטום עצמה ונטפל בה כמו גם בכל השיפועים של הגג, ההולכות למרזבים, רולקות וכד' שיש להם השפעה על תנועת המים. לאחר מכן, יונחו היריעות הביטומניות ויולחמו האחד לשני בצורה מקצועית. יש קבלנים הנוהגים לבצע בדיקת הצפה, במהלכה בודקים שהאיטום אכן אמין במבחן חי של הצפת הגג במים והשארתם לזמן מה. בסיום המבחן, ייפרש מעל היריעות בד ועליו יונח המצע של הריצוף ולבסוף הריצוף החדש עצמו.

 

אז במה לבחור באיטום גגות מרוצפים?

ללא ספק, הרמת הרצפות ואיטום מתחתיהן ישיגו תוצאות טובות יותר. מנגד, המחיר משמעותי יותר יקר. ריצוף הכולל פירוק הרצפות, בגלל מורכבותו ותהליך העבודה הארוך יעלה החל מ-800 ₪ למ"ר (כמובן תלוי בסוג הריצוף החדש). לעומת זאת, איטום מעל הריצוף יעלה רק כ-100 ₪ למטר. אם זאת כאמור- יעילותו פחותה בהרבה וחידוש האיטום יעשה בצורה תדירה יותר. לכן איטום מעל המרצפות טוב בעיקר לבעיה נקודתית וספציפית כמו אזור קטן במיוחד או חריצים וסדקים בודדים.

'המרכז לצביעת דירות' מבצע איטום גגות מרוצפים במקצועיות רבה. אנו נאתר לך את מקור הבעיה ונציע את הפתרון היעיל והמתאים ביותר עבורה ועבורך.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!