שירות איטום גגות בפריסה ארצית

שירות מקצועי ומהיר

אחריות עד 7 שנים

התחייבות למחירים נוחים וליווי צמוד 

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות 

התקשרו עכשיו!

זיפות גגות

כמה עולה זיפות גגות?

 

זיפות גגותאחד השיקולים המרכזיים בבחירת איטום גגות בשיטת הזפת הוא שיקול העלות. ישנם כיום פתרונות איטום מגוונים לאיטום גגות, והמוביל שבהם הוא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. יחד עם זאת, איטום זה נחשב לאיטום היקר ביותר ולא תמיד, במסגרת שיקולי עלות תועלת, יודע להציע את רמת הפתרון הגבוהה ביותר. במקרים אלה בהחלט יש מקום לשקול איטום של הגג באמצעות זיפות ובשורות הבאות מספרים לכם המומחים של מרכז האיטום הישראלי כמה עולה זיפות גגות ומה מבוצע במסגרת התהליך.

 

כיצד מבוצע זיפות גגות?

ובכן, זפת הוא הוא פתרון איטום יעיל מאוד שיכול לספק פתרון נהדר לאיטום גגות כאשר התקציב הוא מוגבל או כאשר לא ניתן ליישם את פתרון היריעות הביטומניות, ויש לא מעט מקרים כאלה. תהליך הזיפות מבוצע באמצעות הכנת חומר הזפת בזמן אמת באמצעות חימומו באש חיה ומריחת הזפת הרותחת בצורה יסודית על כל שטח הגג. לאחר ייבוש הזפת, הוא מתקשה והופך לחומר אטום לחדירת נוזלים. לצורך זיפות יסודי של הגג באופן כזה שלא יאפשר לנוזלים לחדור את שכבת הזפת אל עבר שלד המבנה, יש לבצע תחילה הרמה של כל הפריטים המונחים על הגג ובאים במגע עם שטח הפנים של הגג. בכלל זה, יש לפנות או להזיז אנטנות, דודים וקולטי שמש וכן יש לבצע ניקוי יסודי של הגג, הן מחפצים ופסולת גסה והן מלכלוך כמו לשלשת יונים, כתמי בטון וכדומה.

 

 

כמה עולה זיפות גגות?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, ההחלטה לאטום גג באמצעות זפת מבוססת במקרים רבים על כך שהתשובה לשאלה כמה עולה זיפות גגות היא נמוכה יותר מזו שעונה על שאלת העלות של איטום באמצעות יריעות ביטומניות. לעניין המחיר עצמו, המחיר הממוצע עומד על 25-40 ש"ח למ"ר שטח גג. זה אומר שעלות הזיפות של גג בשטח כולל של 100 מ"ר יכולה להגיע לכדי 4,000 שקל וכמובן להשתנות בהתאם לשטח הגג בפועל. טווח מחירים זה משקף את פערי היקף העבודה הנדרש בכל גג, לרבות הזזת חפצים והיקף הניקוי הנדרש בגג. לשם השוואה, העלות של איטום באמצעות יריעות ביטומניות יכולה להגיע לכדי יותר מ-100 שקלים למ"ר שטח גג, מה שאומר שהעלות הכוללת של זיפות גג יכולה להיות נמוכה יותר ממחצית העלות של איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

טווח המחירים שהצגנו לכם בהחלט משקף את יחסי העלויות בין הפתרונות השונים ואתם בהחלט יכולים לקבל החלטה מושכלת על בסיס נתונים אלה. יחד עם זאת, כדאי לבצע השוואת מחירים עם הצעות קונקרטיות כדי להבטיח את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם. מרכז האיטום הישראלי מציע לכם את כל פתרונות האיטום לגג ובכלל זה זיפות גגות ואיטום באמצעות יריעות ביטומניות. במרכז תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות המטרידות אתכם בנושא, לרבות השאלה כמה עולה זיפות גגות.

מדוע שיטת הזיפות נחשבת עדיין לפופולרית מאוד?

שיטת זיפות הגגות באמצעות הזפת השחורה המוכרת לכולנו הינה אחת מן השיטות הישנות בעולם לאיטום גגות. לכולנו זכורה הסצנה המפורסמת מן הסרט הישן חומות של תקווה בה האסירים אוטמים את הגג באמצעות מריחת שכבה של זפת אך עד היום הזה קבלני איטום רבים בוחרים לאטום גגות באמצעות השיטה הזו. הסיבה המרכזית נעוצה בכמה עובדות עליהן נרחיב בהמשך כאשר הסיבה הראשונה היא הנוחות של האיטום באמצעות הזפת. בגגות בעייתיים בהם ישנם הרבה מאוד דודי שמש או מזגנים זו השיטה המועדפת כיוון שעבודה עם יריעות ביטומניות הופכת את מלאכת האיטום לקשה מאוד וכפועל יוצא מייקרת את העבודה של קבלן האיטום.

לצורך העניין עבודה של איטום גג שעולה 6000 ש״ח עלולה להתייקר במעל לחמישים אחוזים ולהגיע למחיר של 10,000 ש״ח. מעבר לכך המחיר של עבודת איטום באמצעות זפת נחשבת לזולה משמעותית ביחס לפתרונות איטום אחרים. אמנם את איטום הזפת צריך לתחזק על ידי מריחת שכבה נוספת אחת לכמה שנים אך, גם עם זאת השיטה נחשבת לזולה ביחס לשיטות איטום אחרות כמו שימוש ביריעות ביטומניות או איטום באמצעות חומרים אקריליים. דבר נוסף שבגינה השיטה עדיין פופולרית היא הפשטות שלה, שכן אין צורך לבצע הלחמות או כל פעולה אחרת שלוקחת זמן וכל שעל הקבלן לעשות הוא למרוח את הזפת על גבי הגג. הדבר חוסך זמן רב במלאכת האיטום וכפועל יוצא חוסך לנו כסף רב שמתבטא במחיר אותם גובים קבלני האיטום על עבודה בשיטה הזו.

מה חשוב לוודא כאשר אנו בוחרים בעל מקצוע לביצוע עבודת איטום באמצעות זפת?

אז איטום כפי שכבר הבנו הוא תהליך מאוד חשוב בבניית או שיפוץ הבית ולכן עלינו להקדיש לו תשומת לב בעיקר בבחירת הקבלן איטום אותו נבחר לביצוע העבודה. כאשר אנו שואלים קבלנים אחרים מתחום הבניה או חברים להמלצה על קבלן איטום בשיטת הזפת עלינו לוודא כי את הזיפות אותו ביצעו היה כבר לפני שנתיים או שלוש ולשאול אותם כיצד האיטום מחזיק לאחר מספר שנים.

בנוסף, שווה לשאול האם הקבלן היה קשוב אליהם והגיע לבצע תיקונים או תחזוקה כאשר היה צורך בכך שכן כפי שציינו יש לבצע תחזוקה ומריחת שכבה נוספת של זפת על גבי האיטום הקיים אחת למספר שנים. מעבר לכך לפני שאנו בוחרים את קבלן הזיפות שלנו עלינו לוודא כי הוא נותן לנו אחריות על העבודה אותה הוא מבצע למספר שנים. אם אין לנו המלצות קונקרטיות על קבלן ספציפי נוכל לבחון את רשת האינטרנט ולראות המלצות על קבלני איטום באמצעות זפת. שם תוכלו למצוא ביקורות מפורטות על קבלנים כאשר שוב אנו מציינים כי עליכם לבחון את עניין האיטום לאחר שנה אחת לפחות.

כיצד מתבצעת מלאכת הזיפות?

לפני שקבלן האיטום יתחיל לזפת את הגג עליו לבצע עבודת הכנה לגג עצמו. קבלנים רבים יגידו כי ההכנה של הגג היא העבודה החשובה ביותר במלאכה ותשפיע רבות על איכות האיטום. לפני הזיפות יגיע הקבלן ויערוך נקיון מקיף לגג כאשר במסגרתו ינקה כל לכלוך שיש על הגג, יגרד אבנים או דברים בולטים שיש על הגג וכמובן יסיר כל אנטנה שיכולה להפריע במהלך הזיפות וניתן לפרק אותה.

אם קיימים סדקים בגג יש לבצע איטום של הסדק באמצעות יריעה או כל דרך אחרת לפני שנמרח את הזפת. לאחר מכן יתחיל הקבלן את מלאכת היישום של הזפת על גבי הגג ולאחר מכן ניתן לזפת להתייבש. את מלאכת הזיפות מומלץ לבצע בחודשי הקיץ שכן זהו הזמן המתאים ביותר לביצוע עבודות איטום היות והחומרים יכולים להתייבש במהירות בנוסף לעובדה שזוהי העונה בשנה בה קבלני האיטום יהיו פנויים יותר לביצוע עבודות האיטום השונות שכן בחורף הם עוסקים בעיקר בתיקון תקלות ותחזוקה שוטפת.

לאחר שהזפת מתייבשת יש למרוח שכבת סיד לבן על גבי הגג שעוזרת לנו בעיקר להאריך את חיי האיטום שכן הזפת מתקשה לאור העובדה שהשמש מחממת אותה עד מאוד וכתוצאה מכך גורמת לסדקים. מעבר לכך הזפת מחממת את התקרה מאוד לאור העובדה שהיא מושכת את קרני השמש והסיד הלבן מקל על זה מעט. לכן מומלץ אחת לשנה למרוח שכבת סיד נוספת בכדי להאריך את חייו של האיטום.

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בניה קלה

  בשנים האחרונות לא מעט אנשים מדברים על בניה קלה, בניה מודולרית או בניה מתועשת. ישנם אנשים שגם יקראו לבניה

תליית טלויזיה כמה זה עולה?

    היו לכם לא מעט דילמות לפני שקניתם את הטלוויזיה החדשה? ראיתם דגמים שונים והיו לכם גם התלבטויות לגבי

ניקוי חלונות בסנפלינג

  אם אתם גרים בבניין מאוד גבוה שיש בו לא מעט קומות, אתם בוודאי תוהים מה לגבי ניקוי החלונות באותו

סורגים לבית

  לסורגים לבית יש שני תפקידים מרכזיים וחשובים: ראשית כל, הם שומרים על הילדים בתוך הבית ומונעים מהם מצבים של

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ