שירות איטום גגות בפריסה ארצית

שירות מקצועי ומהיר

אחריות עד 7 שנים

התחייבות למחירים נוחים וליווי צמוד 

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות 

התקשרו עכשיו!

רטיבות קפליארית

אם תמיד חשבתם שכל עוד אין הצפה או פיצוץ באחד מצינורות האינסטלציה אצל השכן מלמעלה אז אתם מוגנים בפני הצפות, ושצריך לאטום טוב את הגג כי הרי רטיבויות מגיעות אך ורק מלמעלה או מגג הבית אז המאמר הבא נכתב במיוחד עבורכם בשביל לנפץ לכם גם את המיתוס הזה. רטיבות לא תמיד באה מהגג או מהשכן שגר מעלינו, היא יכולה לבוא גם מלמטה ושמה של תופעה זו היא רטיבות קפילארית. אז סך הכל זה די הגיוני שאם תהיה רטיבות בקיר כתוצאה מפיצוץ של אחד הצינורות היא תחלחל למטה היות ואלו הם חוקי הפיזיקה. כוח הכבידה יהיה כאמור זה שיקח את המים למטה והם כדרכם של חוקי הטבע יחלחלו למטה עד שיעצרו בסופו של דבר, בין אם בקרקע ומשם יחלחלו הלאה אל מתחת לאדמה ובין אם הנזילה נפסקה והרטיבות תתייבש לה אט אט בקיר או בתקרה. אז במקרה של רטיבות קפילארית המים ימשיכו לעלות דווקא בכיוון מעלה והם יעשו זאת בעזרת מה שנקרא בשפה המקצועית ״כוח נימי״ ועל כן המילה קפילארית שהינה נימים בלועזית.

מאפייני הרטיבות הקפילארית

אנו רואים רטיבות קפילארית בעיקר במקרים מגיעה רטיבות מהרצפה כאשר במקרים מסויימים אותה רטיבות יכולה לטפס ולעלות במעלה הקיר עד לגובה של מטר אחד. בדרך כלל הרטיבות לא מטפסת כל כך הרבה במעלה בקיר אבל במידה ותנאי האיטום בבנייה לא טובים ואיכותיים הרטיבות תטפס כפי שציינו לגובה יחסית גבוה. במקרים בהם אנו עדים לרטיבות קפילארית ככל הנראה האיטום של המבנה בתהליך הבנייה של היסודות אינו היה טוב. הרטיבות תגיע במקרים כאלה מהרצפה או מו היסודות, דבר שהיה נמנע במידה והיו משקיעים באיטום איכותי בשלב הנחת היסודות. אז כאמור באם אנו נתקלים ברטיבות מסוג זה שעולה במעלה הקיר עלינו לחפש רטיבות מתחת לריצוף או אפילו ביסודות הבית.

כיצד ניתן למנוע רטיבות הקפילארית?

את תופעת הרטיבות הקפילארית ניתן כפי שרמזנו קודם לכן למנוע על ידי איטום נכון ובידוד טוב בשלב הבנייה, אך מה עושים אם אנחנו כבר גרים בבית ואז נתקלים בתופעה הזו לאחר זמן מה? ישנם למעשה שתי דרכים למנוע התפשטות של רטיבות קפילארית ועליית המים במעלה הקיר. האחת היא בידוד הרטיבות מן הקיר כלומר עלינו להפריד בין הקיר הרטוב בו עולה הרטיבות לבין המקור של הרטיבות. דרך נוספת למנוע התפשטות של רטיבות זו היא להספיג בטון או שכבת טיח בחומרי איטום אשר מונעים ספיגה של המים ובכך לעצור את הזחילה מעלה של הרטיבות.

כיצד נאתר את מקור הנזילה?

לאתר את מקור הנזילה במקרה של רטיבות קפילארית הוא אפילו עוד יותר קשה מאיתור נזילה רגילה שבדרך כלל מגיעה מכיוון מעלה ופשוט רק צריך להבין איזה צנרת עוברת שם. במקרה של נזילה מהכיוון ההפוך, כלומר מקיר או מהרצפה המשימה הופכת למתאגרת עד מאוד ולכן צריך להזמין מאתר נזילות מוסמך. מאתר נזילות מוסמך הוא ברוב המקרים אינסטלטור עם נסיון רב שראה לא מעט נזילות כולל רטיבויות קפילאריות וידע בדיוק היכן לחפש את הנזילה. על מנת להקל על מלאכת איתור הנזילה ברוב המקרים אותו איש מקצוע יחפש את הנזילה ברצפה או בקירות באמצעות מצלמה תרמית שתראה לנו באופן מדוייק ונקודתי היכן הנזילה. לדבר יתרון ענק במידה וצריך לשבור את הקיר או הרצפה כי כך אנו יודעים על מיקום אחד מדוייק בו קיימת נזילה ולא צריכים לשבור סתם קירות.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

פרסום כתבה ב-ynet

רוצים לפרסם את העסק או את האתר שלכם באתר התוכן והחדשות המוביל בישראל? במדריך הבא תקבלו את כל המידע שאתם

בלוג

שקי מלט – מאז ועד היום

שקי מלט הם מצרך חשוב באתרי הבנייה, יש להם שימושים רבים, והם מסייעים לבצע את עבודת הבנייה ביעילות. מלט משמש

בלוג

מתי נעשה בדיקת רטיבות?

לאור מצב התשתיות ומערכות הניקוז בישראל, נזילות ורטיבות הפכו להיות לאחת הבעיות הנפוצות והמזיקות ביותר למבנים של מדינת ישראל. אט

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ