איטום חדרים רטובים

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

איטום חדרים רטובים

איטום חדרים רטוביםאיטום חדרים רטובים

יש חשיבות גדולה לאיטום המבנה שלכם, מדובר על אחת הפעולות המורכבות ביותר מצידו של הקבלן אשר מבצע את בניית המבנה שלכם. איטום מבנה נועד כדי למנוע רטיבויות בימי החורף או בגלל צנרת. עם זאת, ישנם חדרים אשר דורשים יחס כפול בנוגע לאיטום שלהם. איטום חדרים רטובים צריכים להגיע למצב בו ניתן להשתמש בכלל ללא חשש מזליגת רטיבות לחדרים אחרים או פגיעה בחדר הרטוב. 

 

מה הייחודיות של איטום חדרים רטובים?

איטום חדרים רטובים דורש יחס רציני יותר ובלתי מתפשר. איטום חדרים רטובים יכול להיות חדר המקלחת, השירותים וכד'. כאשר אנו אוטמים את החדרים האלו אנו רוצים להשתמש בחומרים חזקים וחדישים אשר יוכלו להבטיח לנו איטום מלא. האיטום כמובן משפיע לא רק עלינו אלא גם על השכנים שלנו כאשר אנו גרים במבנה עם דירות צמודות. לדוגמא, כאשר איטום הרצפה שלכם במקלחת אינו תקין מי שיכול להיפגע מזה הוא השכן שגר מתחת לבית שלכם.

לא ניתן לצפות בעיות באטימות במבט ראשון, לרוב מדובר על תהליך אשר השורש שלו הוא בעייתי ורק לאחר מספר חודשים מאכלוס המבנה ניתן לצפות בתקלות האלו. תקלות אלו נובעות מבחירת קבלן לא נכונה, עליכם לבחור את הקבלן שלכם בקפידה ולא לחסוך בכסף בשלב זה אחרת תשלמו יותר בהמשך. הנה חלק מעבודות הקבלן לגבי איטום חדרים רטובים.

 

איטום רצפות

איטום רצפות הוא מאוד קריטי ושלב בלתי נפרד של איטום חדרים רטובים. לפני תחילת העבודה עליכם יהיה לנקות את הרצפה, להסיר אבק או כל פסולת, על המשטח להיות נקי לעבודה. במקרה שיש חורים יש למלא את החורים במלט. כדי לבצע את עבודות האיטום על הרצפה להיות לחה או יבשה, תלוי באיזה חומר איטום אתם משתמשים. עליכם לשפוך את נוזל האיטום אשר מתאים לסוג הרצפות, כמובן שיש לדעת איך להכין את התערובת המתאימה לפי השלבים הנכונים. יש להקפיד שהאיטום יכסה היטב גם את רצועות הקיר וגם את הרולקות. כדי להבטיח איטום חסין לגמרי אנו ממליצים לעשות שתי שכבות עם הפרש של כמה שעות בין שכבה לשכבה. לאחר 48 שעות יש להבריש עוד שכבת איטום ביטומנית ולהמתין לייבוש. 

 

איטום קירות

המטרה של איטום קירות היא למנוע מעבר מים. כדי לאפשר זאת עליכם לבחור בציוד ברמה גבוהה אשר מיועד לקירות המיועדים לטיוח. בדרך כלל נעשה למעלה משכבה אחת עם טיח הרבצה 720 ולאחר מכן שכבה של מיישר חוץ/פנים 710. עליכם לנקות את התשתית מאבק או כל לכלוך אחר ועל גבי התשתית להגיע לשכבה של לפחות חצי סנטימטר של טיח. לאחר מכן עליכם יהיה ליישר את הקיר כדי להדביק את האריחים באופן מסודר, לכן יש לדעת להתאים את עובי האריח בהתאם לשכבת הטיח על הקיר.

 

מה עוד אתם צריכים לדעת?

מלבד לאיטום קירות ורצפות צריך גם לבצע שכבת איטום על תקרת החדר הרטוב. איטום חדרים רטובים חייב להיות הרמטי לחלוטין על מנת שתוכלו להבטיח תקינות מלאה של חדר האמבטיה. כדי שהתוצאה תהיה טובה עליכם יהיה לבחור בבעל מקצוע אשר מתמחה בתחום האיטום – קבלן איטום מורשה. יש כיום היצע רחב של בעלי מקצוע אשר יציעו לכם עבודות איטום. חלק מאותם בעלי מקצוע לא מחזיקים בהכשרה המתאימה ולכן סביר להניח ותוצאות העבודה לא יהיו ברמה אליה אתם מצפים.

קל מאוד למצוא היום בעלי מקצוע רבים אשר יציעו לכם מחירים מפתים. עליכם להסתכל על ההשקעה העכשווית כהשקעה לטווח הארוך. אם אתם תשלמו היום בזול אתם תמצאו את עצמכם כל חורף מבצעים עבודות איטום חדשות, או כאשר מדובר על איטום חדרים רטובים כל כמה חודשים. בעל מקצוע אמין ומקצועי יציע לכם אחריות כוללת על העבודה שלו. נכון, העבודה במקור שייכת לקבלן הבנייה, אך אם אותו קבלן לא עשה את העבודה שלו כמו שצריך מתפקידכם לפנות לבעל מקצוע אמין ומקצועי, וודאו שלאותו בעל מקצוע יש אחריות על העבודה שלו.

 

כמה זה עולה לי?

איטום חדרים רטובים יהיה בהכרח יקר יותר מאשר איטום סטנדרטי. המחיר אותו תשלמו ייקבע לפי מ"ר. המחיר משתנה בהתאם למורכבות העבודה והחומרים בהם צריך הקבלן להשתמש בעת העבודה. לפניכם מחירון ממוצע:

איטום עבור רצפת חדר מקלחת יעלה לכם החל מ-80 ש"ח למ"ר.

איטום עבור קיר בחדר האמבטיה יעלה לכם החל מ-140 ש"ח למ"ר.

איטום סביב הברז והצנרת יעלה לכם כ-130 עד 200 ש"ח.

איטום מקלחת לפני ריצוף יעלה לכם החל מ-85 ש"ח למ"ר.

איטום תקרת מקלחת יעלה לכם החל מ-80 ש"ח למ"ר.

 

כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר עליכם ליצור קשר עם בעל מקצוע ולהבין מה כלול במחיר. חלק מהמחירים שציינו כוללים צביעת קירות או שימוש בחומרים ייחודיים אשר יבטיחו איטום חדרים רטובים בצורה מוחלטת. 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!