שירות איטום גגות בפריסה ארצית

שירות מקצועי ומהיר

אחריות עד 7 שנים

התחייבות למחירים נוחים וליווי צמוד 

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות 

התקשרו עכשיו!

איטום מרזב פנימי

תפקיד המרזב הוא לנקז מים, המצטברים בגג הבית בשיאה של עונת הגשמים. המטרה היא למנוע היווצרות של עובש ונזקים אחרים לגג, הנגרמים בשל חדירת מים. בבתים בישראל מותקנים מרזבים בחלקו החיצוני של המבנה, או בחלקו הפנימי. כאשר קיים מרזב פנימי סדוק או שבור, הצינור ממנו הוא עשוי לא ינקז בצורה טובה את המים החוצה. פעולות של איטום מרזב פנימי ימנעו נזקים ויסייעו לייבוש מלא של הגג. קבלן איטום מוסמך יוכל לאבחן את הבעיה ולטפל בה ביסודיות.

מהו מרזב פנימי וכיצד הוא פועל?

מרזבים הם למעשה צינורות ארוכים וחלולים, המעבירים מים שהצטברו על הגג – ישירות אל הקרקע. הם מיוצרים מחומרי גלם שונים, כאשר נחושת ופלסטיק הם שני החומרים הנפוצים יותר. ההבדלים בין החומרים יכולים להשפיע על מידת העמידות של המרזב ועל יעילותו. כאשר מרזב נסתם או ניזוק מסיבה כלשהיא, עלול להצטבר לכלוך שמונע מעבר של מים, או סדק שגורם לנזילה מהמרזב ולריקבון של הקירות.

מרזב פנימי הוא אמנם נסתר מהעין ובהיבט הוויזואלי יש לכך יתרון, כמו גם העובדה שהוא איננו חשוף לפגעי מזג האוויר, אך חסרונו בא לידי ביטוי כאשר נוצרת תקלה שיש לתקן. קשה יותר למצוא את הגורם לבעיה במרזב פנימי, לעומת מרזב חיצוני שהוא גלוי ואפשר לראות, למשל, אם קיים שבר בחלק כלשהוא של הצינור. מסיבה זו, חשוב לקרוא לשירות של בעל מקצוע מיומן, שיוכל למצוא את מיקום הבעיה, לפתוח את הסתימה או לתקן את השבר ובכך להחזיר את המרזב לעבודה תקינה.

איטום מרזב פנימי

מה יכול לפגוע בפעולתו של המרזב?

זיהוי שישנה תקלה במרזב פנימי יתרחש בשני מקרים עיקריים: האחד הוא היווצרות של ריח עובש, שיכול להצביע על מים עומדים שלא מתרוקנים והשני הוא נזילה בבית או לחות בקירות, המצביעה על מים שהשתחררו במקום הלא נכון. סתימה של המרזב מתרחשת בעיקר בעונת החורף, כאשר עלים ולכלוך חוסמים את פתח המרזב ומצרים אותו. לעיתים מים שכן יעברו בצינור, "ידחפו" את הלכלוך פנימה ויחמירו את הבעיה. הצטברות מים במרזב, עלולה לייצר בלאי מוקדם שלו ולקלקל אותו.

איך מתבצע איטום מרזב פנימי?

קבלן מוסמך המעניק שירות של איטום מרזב פנימי, יוכל לשחרר את החסימה הקיימת בצינור ולבחון האם קיים נזק נוסף לאורכו – למשל סדק או שבר, העלולים למנוע זרימה חלקה של מים דרכו. במקרים שבהם ניתן לתקן את הבעיה ולאטום את הסדק, המרזב יוכל להמשיך ולעבוד, אולם במקרים מורכבים וחמורים ייתכן שקבלן האיטום ימליץ על החלפת המרזב הפנימי למרזב חיצוני.

חשוב להיעזר בבעל מקצוע מומחה לצורך התקנת המרזב החדש ולא לנסות להתקין אותו באופן עצמאי. מרזב חיצוני חייב להיות עמיד בפני מזג אוויר קיצוני – חום עז ושמש קופחת או לחילופין גשמים ורוחות – לכן ישנה חשיבות לחומר הגלם ממנו הוא מיוצר ולבחירת מרזב העשוי מחומר שיחזיק מעמד למשך שנים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

שיפוצים ביהוד וקריית אונו

אם אתם מתכננים לשפץ את ביתכם בקרוב, חשוב מאוד שתדעו שישנם דברים שאסור לכם לפספס בתהליך השיפוץ. במידה ולא תעשו

היתר בניה- מה זה בעצם

  אם שמעתם על היתר בנייה ותהיתם במה בעצם מדובר, חשוב שתדעו שהיתר בנייה הוא בעצם רישיון לבניית מבנה חדש

בניה קלה

  בשנים האחרונות לא מעט אנשים מדברים על בניה קלה, בניה מודולרית או בניה מתועשת. ישנם אנשים שגם יקראו לבניה

תליית טלויזיה כמה זה עולה?

    היו לכם לא מעט דילמות לפני שקניתם את הטלוויזיה החדשה? ראיתם דגמים שונים והיו לכם גם התלבטויות לגבי

ניקוי חלונות בסנפלינג

  אם אתם גרים בבניין מאוד גבוה שיש בו לא מעט קומות, אתם בוודאי תוהים מה לגבי ניקוי החלונות באותו

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ