איטום מרזב פנימי

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

תפקיד המרזב הוא לנקז מים, המצטברים בגג הבית בשיאה של עונת הגשמים. המטרה היא למנוע היווצרות של עובש ונזקים אחרים לגג, הנגרמים בשל חדירת מים. בבתים בישראל מותקנים מרזבים בחלקו החיצוני של המבנה, או בחלקו הפנימי. כאשר קיים מרזב פנימי סדוק או שבור, הצינור ממנו הוא עשוי לא ינקז בצורה טובה את המים החוצה. פעולות של איטום מרזב פנימי ימנעו נזקים ויסייעו לייבוש מלא של הגג. קבלן איטום מוסמך יוכל לאבחן את הבעיה ולטפל בה ביסודיות.

מהו מרזב פנימי וכיצד הוא פועל?

מרזבים הם למעשה צינורות ארוכים וחלולים, המעבירים מים שהצטברו על הגג – ישירות אל הקרקע. הם מיוצרים מחומרי גלם שונים, כאשר נחושת ופלסטיק הם שני החומרים הנפוצים יותר. ההבדלים בין החומרים יכולים להשפיע על מידת העמידות של המרזב ועל יעילותו. כאשר מרזב נסתם או ניזוק מסיבה כלשהיא, עלול להצטבר לכלוך שמונע מעבר של מים, או סדק שגורם לנזילה מהמרזב ולריקבון של הקירות.

מרזב פנימי הוא אמנם נסתר מהעין ובהיבט הוויזואלי יש לכך יתרון, כמו גם העובדה שהוא איננו חשוף לפגעי מזג האוויר, אך חסרונו בא לידי ביטוי כאשר נוצרת תקלה שיש לתקן. קשה יותר למצוא את הגורם לבעיה במרזב פנימי, לעומת מרזב חיצוני שהוא גלוי ואפשר לראות, למשל, אם קיים שבר בחלק כלשהוא של הצינור. מסיבה זו, חשוב לקרוא לשירות של בעל מקצוע מיומן, שיוכל למצוא את מיקום הבעיה, לפתוח את הסתימה או לתקן את השבר ובכך להחזיר את המרזב לעבודה תקינה.

איטום מרזב פנימי

מה יכול לפגוע בפעולתו של המרזב?

זיהוי שישנה תקלה במרזב פנימי יתרחש בשני מקרים עיקריים: האחד הוא היווצרות של ריח עובש, שיכול להצביע על מים עומדים שלא מתרוקנים והשני הוא נזילה בבית או לחות בקירות, המצביעה על מים שהשתחררו במקום הלא נכון. סתימה של המרזב מתרחשת בעיקר בעונת החורף, כאשר עלים ולכלוך חוסמים את פתח המרזב ומצרים אותו. לעיתים מים שכן יעברו בצינור, "ידחפו" את הלכלוך פנימה ויחמירו את הבעיה. הצטברות מים במרזב, עלולה לייצר בלאי מוקדם שלו ולקלקל אותו.

איך מתבצע איטום מרזב פנימי?

קבלן מוסמך המעניק שירות של איטום מרזב פנימי, יוכל לשחרר את החסימה הקיימת בצינור ולבחון האם קיים נזק נוסף לאורכו – למשל סדק או שבר, העלולים למנוע זרימה חלקה של מים דרכו. במקרים שבהם ניתן לתקן את הבעיה ולאטום את הסדק, המרזב יוכל להמשיך ולעבוד, אולם במקרים מורכבים וחמורים ייתכן שקבלן האיטום ימליץ על החלפת המרזב הפנימי למרזב חיצוני.

חשוב להיעזר בבעל מקצוע מומחה לצורך התקנת המרזב החדש ולא לנסות להתקין אותו באופן עצמאי. מרזב חיצוני חייב להיות עמיד בפני מזג אוויר קיצוני – חום עז ושמש קופחת או לחילופין גשמים ורוחות – לכן ישנה חשיבות לחומר הגלם ממנו הוא מיוצר ולבחירת מרזב העשוי מחומר שיחזיק מעמד למשך שנים.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!