איטום פרגולות

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

איטום פרגולות

איטום פרגולותאיטום פרגולות

החורף מגיע וזה הזמן שלכם להקדים תרופה למכה. אם בכל שנה אתם סובלים מגשמים ורטיבויות מהפרגולה הגיע הזמן שתשימו קץ לבעיה. הדרך הטובה ביותר לאטום פרגולות לצמיתות היא על ידי בחירה בבעל מקצוע אמין ומקצועי. איטום פרגולות אמנם אינה עבודה מסובכת, אבל משום מה הרבה בעלי מקצוע לא מורשים לא יודעים איך לעשות את זה נכון. שלבי העבודה של איטום הם קריטים, כמו כן החומרים בהם אתם משתמשים. אל תתפשרו על בעל המקצוע וככה תקבלו את התוצאה הטובה ביותר.

 

פרגולה לא אמורה להיות אטומה מפני גשם?

על פניו פרגולה לא צריכה לעשות לכם בעיות בימים גשומים אם בחרתם בעל מקצוע איכותי. כאשר אתם מקימים את הפרגולה שלכם בפעם הראשונה כחלק מעבודתו של בעל המקצוע הוא לאטום את הפרגולה או לדאוג שכל החיבורים יהיו כשירים לימי הגשם. מה שקורה בפועל הוא שכבר בחורף הראשון נמצאים פריצות בחיבורים אשר מובילות לנזילה בימי הגשם. אם גם לכם יש נזילות ורטיבויות בפרגולה עליכם להזמין בעל המקצוע.

מלבד לכך, יש לקחת בחשבון שאיטום פרגולות אינו נועד אך ורק לימי הגשם, אלא גם לבידוד אקוסטי ותרמי. כאשר הפרגולה שלכם נמצאת מול הכביש הראשי תרצו לבודד אותה באופן אקוסטי, זה אמנם לא יגרום לשקט מוחלט אבל זה ירגיע את הרעש הסואן. ומלבד לכך, אמנם הפרגולה מגנה עליכם מפני הגשם, אך ללא בידוד תרמי אתם תצטרכו לשבת עם כמה שכבות מתחת לפרגולה.

איך איטום פרגולות עובד?

השלב הראשון של איטום פרגולות הוא לעשות בדיקה יסודית ומקיפה לגבי מצב הפרגולה. ברגע בו יש לנו את כל הנתונים לגביי הבנייה של הפרגולה, בעיות בחיבור, סוג החומר ממנו היא עשויה ועוד, ככה נוכל לדעת איך לאטום את הפרגולה בצורה הנכונה ביותר. לעיתים כבר קיימת שכבת איטום שאינה עונה על הבעיות, יהיה על הקבלן לבחון את מצבה ולראות האם כדאי לייצר איטום חדש ולהסיר את הישן או על האיטום הישן לעשות עוד שכבה של איטום. 

כחלק מפעולות האיטום על בעל המקצוע לבצע איתור של סדקים או שברים שיכולים הם להיות הבעיה לרטיבות בחלק הפרגולה. יש הבדל באופן האיטום בין פרגולות שאינן מחוברות לקיר ובין פרגולות שכן מחוברות לקיר. כאשר מדובר על פרגולה שמחוברת לקיר הדבר הראשון שנרצה לבדוק את את החיבור בינה ובין הקיר התומך. למרות שהבטון והפרגולה צמודים, לרוב ייתכן ששם דווקא יהיה מקור הבעיה. על בעל המקצוע לבצע שכבת איטום אשר יכולה לעמוד בפני הגשם ומתאימה לסוג הקיר. ניתן לעשות גם איטום באמצעות פח שתפקידו לנתב את מי הגשמים או להשתמש בחומר ייחודי שהוא בדרך כלל סיליקון.

 

מי רשאי לבצע פעולות איטום?

שאלה זו חוזרת על עצמה פעם אחר פעם. בעיקרון, יש קבלן איטום אשר תפקידו לבצע פעולות איטום, בין אם מדובר על פרגולה ובין אם מדובר על פנים הבית. לקבלן איטום יש את כל המידע הנדרש לביצוע הפעולות, הוא יודע איך לנתב את בחירת החומרים בהתאם לסוג הקיר או הפרגולה וכמובן שיש אחריות לפעולות האיטום שלו. פעולות איטום על ידי בעל מקצוע מחויבות באחריות לפחות של שנה עד שנתיים. 

עם זאת, החוק אינו אוכף אנשים אשר מבצעים פעולות איטום באופן עצמאי, השוק הוא די פרוץ. לכן, אם אתם מחפשים עבודות איטום מקצועיות היינו ממליצים לכם להזמין קבלן איטום מורשה שיבצע את עבודות האיטום בשבילכם. כחלק מתפקידו של קבלן איטום הוא לא רק לאטום אלא גם לסקור את הבית ולבדוק מהיכן ייתכן ותהיה רטיבות, במילים אחרות הוא מקדים תרופה למכה.

 

כמה זה עולה לי?

איטום אינו יקר ולכן הבחירה שלכם בקבלן מורשה היא קריטית. במקרה בו תבחרו בבעל מקצוע אשר אינו מורשה ולא מציע לכם אחריות אתם תמצאו את עצמכם כל חורף משלמים על איטום. איטום פרגולות הינה עבודה פשוטה, המחיר תלוי במורכבות העבודה שנקבעת על פי גודל הפרגולה והאם מדובר על פרגולה שמחוברת לקיר או פרגולה על עמודים. כמו כן, החומר ממנו הפרגולה עשויה גם הוא יכתיב את המחיר אותו תשלמו. המחיר לעבודות איטום נע בין 400 ש"ח ויכול להגיע לסביבות ה-1,000 ש"ח. יש לציין, לרוב המחיר אינו יהיה לפי מ"ר אלא לפי פרויקט. כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת עליכם לפנות לקבלן איטום מורשה. 

מניעת שחיקה באמצעות איטום פרגולות

איטום פרגולות נועד בראש ובראשונה כדי למנוע שחיקה מהירה של הפרגולה. היום כמעט כל בית מחזיק בפרגולה, אם זה מפני השמש או הגשם. יש חומרים מהם עשויה הפרגולה אשר יכולים להישחק מהר מאוד אם לא תהיה להם שכבת הגנה של איטום, לדוגמא כמו עץ. השחיקה גורמת לסדקים או חורים בפרגולה עצמה וכתוצאה מכך נזילות בימי החורף. עליכם לדעת שכבר בעת ההתקנה אתם מגנים על הפרגולה באמצעות שכבת הגנה על ידי בעל מקצוע. 

איטום פרגולה לקיראיטום פרגולה לקיר

אין דבר נוח יותר מלשבת תחת הפרגולה שלכם בבוקר ולשתות את הקפה. אבל מה יקרה כאשר אתם תפתחו את הבוקר באותה צורה רק שיטפטף לכם על הראש מי גשמים? כדי למנוע את המקרה הזה עליכם לאטום את הפרגולה שלכם, דבר אשר בעל המקצוע שהתקין את הפרגולה היה צריך לעשות. איטום פרגולה הינה עבודה פשוטה, אך היא חייבת להיות יסודית ושורשית, בשביל זה אתם צריכים לבחור את בעל המקצוע הנכון. 

 

מהי פרגולה לקיר?

פרגולה לקיר מכונת גם פרגולה תלויה, משמע אין לפרגולה בסיס אשר תומך את כל משקל הפרגולה. הפרגולה עצמה מחוברת לקיר באמצעות ברגים ייחודיים. היתרון הגדול בסוג זה הוא חיסכון במקום רב ומרווח יותר גדול לתנועה. החיסרון הוא שאנחנו כביכול פוגעים במבנה של הבית. בכל מקרה בו תרצו להחליף את מיקום הפרגולה תוכלו לעשות זאת ללא כל בעיה. פרגולה תלויה מתבססת על הישענות על מבנה הבית, יש להיעזר אך ורק באיש מקצוע מהשורה הראשונה כדי לקבל את התוצאה הבטיחותית ביותר. פרגולה לקיר מאפשרת לנו להנות מעיצוב ייחודי, ניתן לבחור למקם פרגולה כזאת בכניסה לבית, בחצר ובמרפסת. מאז חוק הפרגולות אין צורך בהיתר בנייה עבור תוספת של פרגולה, אבל אתם כן צריכים לקבל אישור קונסטרוקטור לרוב.

 

למה צריך איטום פרגולה לקיר?

לאחר שבעל המקצוע התקין עבורכם את הפרגולה אתם לא תוכלו לדעת האם יש צורך באיטום או לא. רק בימי החורף כאשר יש גשם מוגבר אתם תוכלו לראות האם יש נזילות או רטיבויות. איטום פרגולה לקיר הוא בראש ובראשונה בשביל הנוחות שלכם, אתם לא רוצים ללכת על שלוליות או שיטפטף על הראש של אחד האורחים שאריות מהגשם. הסיבה השניה לכך שאתם רוצים איטום מקצועי לפרגולה הוא מכיוון שאיטום זה גם שומר על אורך חיי הפרגולה. בדרך כלל הנזילות נובעות מחיבור לא מקצועי או לא מתאים של הפרגולה לקיר. כאשר ממשיך להצטבר מים על חומר מסוים זה יכול לגרום לסדקים וחורים נוספים בחומר הגלם, במיוחד כאשר מדובר על עץ. כאשר מדובר על פרגולה מחומרים אחרים הבעיה העיקרית היא הבלאי שיכול להיווצר. 

במקרים כאלה אנו נרצה לאטום בכמה צורות, הצורה הראשונה והנפוצה ביותר היא על ידי חומר ייחודי, לרוב סיליקון אשר אנו מניחים על המקומות הייעודיים. הסיליקון צריך להיות על משטח נקי ללא אבק או מים, רק לאחר שניקינו וייבשנו את המקום נוכל להניח שכבת סיליקון במקומות הייעודיים. יש להתאים את סוג החומר לסוג הפרגולה. הדרך השניה היא באמצעות פח ליצור משטח אשר מנקז את המים על ידי ניתוב למקום חיצוני. במיוחד כאשר הפרגולה שלכם בנויה בצורה מישורית אופציה זאת יותר כדאית. 

 

מה משך זמן העבודה?

משך זמן העבודה תלוי במורכבות העבודה וגודל הפרגולה. בדרך כלל מדובר על עבודה די פשוטה שלא צריכה לקחת יותר משעה עד שעתיים, אלא אם כן מדובר על מצב מורכב של הפרגולה אשר כבר יש לה נזקים רבים. עבודות הסיליקון הן הפשוטות ביותר, עבודות איטום אחרות מחייבות את בעל המקצוע לחשוב על דרכים חכמות לאטום את הפרגולה מבלי לפגוע בה. המחיר בפרויקטים כאלה לא נקבע לפי מ"ר של עבודה אלא לפי סך כל הפרויקט.

 

האם צפויות עלויות נוספות בתהליך?

כאשר מדובר על איטום על ידי סיליקון העלות אותה תשלמו היא רק עבור חומר הגלם והעבודה. עם זאת, לפעמים תוך כדי העבודה אנו צופים עוד תקלות אשר יכולות להזיק לפרגולה או למבנה הבית. במקרים כאלה ייתכן ויתלוו עלויות נוספות. לדוגמא, כאשר כבר הבלאי מאוד גדול אנו נרצה לאטום את החורים שיש בפרגולה, או להתקין את הפרגולה מחדש מכיוון שהנזילה מגיעה מחיבור לא מקצועי של הפרגולה. איטום פרגולה לקיר אינה תמיד מלאכה פשוטה, אם מדובר על רטיבות חוזרת הבעיה היא שורשית יותר ויש לפעול בהתאם. טווח העלויות אינו דרמטי… כל עוד אתם בוחרים בבעל מקצוע אמין אין לכם ממה לחשוש.

בחירת איש מקצוע ועלויות איטום

בחירת בעל מקצוע לצורך איטום פרגולה לקיר היא קריטית על אף שמדובר על בעבודה פשוטה יחסית. בוודאי כבר שמעתם על מקרים בהם הגיע בעל מקצוע למקום בשביל תקלה מסוימת, אך אחרי כמה חודשים התקלה חזרה על עצמה. כדי למנוע מקרים כאלה עלינו לבחור בבעל מקצוע אשר יידע לבחון את הבעיה ולפתור אותה לצמיתות. בעל מקצוע אמין יעניק לכם אחריות על העבודה שלו לפחות לשנתיים. כמו כן, כאשר אתם פונים לבעל מקצוע אמין אתם תקבלו הצעת מחיר הוגנת עבור איטום פרגולה לקיר.

המחיר אותו תשלמו עבור איטום פרגולה לקיר נע בין 400 עד 1,000 ש"ח. כאשר מדובר על משטח קטן ועבודות סיליקון בלבד המחיר יכול לנוע בין 400 עד 500 ש"ח. כאשר מדובר על פרגולה גדולה אשר אנו רוצים להתקין תעלת ניקוז עבור איטום פרגולה לקיר נשלם מחירים גבוהים ויתר. 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!