איטום קורות יסוד

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

Waterproofing and thermal insulation of a roof.

קורות היסוד כשמן כן הן, מהוות את בסיס המבנה. ישנם שלל אלמנטים אשר משפיעים על החוזק והיציבות שלהן ואחת העבודות שיש לבצע בתהליך הבניה היא איטום של הקורות. במידה ונדלג על שלב האיטום או שלא נבצע אותו כראוי, התוצאה תהיה רטיבות והתפתחות של עובש, פטריות ומזיקים נוספים. המבנה עלול להיפגע, יכולים להופיע ריחות לא נעימים ובנוסף, מצב זה יכול להוביל למחלות של המתגוררים בבית.

הדרך הנכונה והטובה ביותר לאטום את הקורות היא לבצע את העבודה בסיום עבודת השלד. איטום איכותי ומקצועי מונע חדירה של מים ונזקים למבנה לאורך החיים. עם זאת, לא פעם עבודת האיטום לא בוצעה או שלא בוצעה כהלכה ואז יש לבצע איטום קורות יסוד כשהמבנה כבר עומד ואנשים מתגוררים במקום.

איטום קורות יסוד כחלק מתהליך הבניה

עבודת איטום היא הרבה יותר מאשר מריחת חומר על הקורה. היא צריכה להתאים לא רק לקורות אלא גם לסוג הקרקע במקום ולסכנות שיכולות לפגוע במבנה בעתיד. יש לבצע איטום של כל החלקים אשר נמצאים בתוך האדמה תוך שימוש ביריעות איטום ייעודיות.

באזורים אשר נמצאים מחוץ לקרקע כמו גם החלק החיצוני של הקירות, יש להקפיד לבצע עבודת איטום בהתזה או מריחה. בחירה נכונה בחומרים ובאופן העבודה לכל אחד מחלקי המבנה חשובה לאיכות החיים במקום ולשמירה על המבנה לאורך שנים.

עבודות איטום במבנים קיימים

במידה ולא בוצעה עבודת איטום או שהיא נעשתה בצורה שאינה יסודית או לא מתאימה למבנה, עלולים להופיע נזקים. במקרה זה יש לטפל בהם בהקדם כיוון שהנזקים יכולים לפגוע לא רק במבנה אלא גם בבריאות של המתגוררים במקום.

כדי להצליח להגיע לאזור שדורש טיפול יכול להיות שיהיה צורך לחפור סביב המבנה ולעתים גם להחליף את הריצוף הנוכחי. לאחר החפירה ניתן לבצע את עבודת האיטום כאשר יכול להיות שכחלק מהעבודה יוחלף הסומסום.

חשיבות איטום הקורות

הקורות הן חלק בלתי נפרד מהשלד. הן מחזיקות את המבנה ומשפיעות על החוזק שלו לאורך כל חייו. עבודת האיטום משפיעה על האיכות של הקורות ומכאן על האיכות של המבנה כולו. האיטום מונע תופעות מזיקות כמו חדירה של לחות לתוך הקורות והמבנה וכן התפתחות של טחב, עובש ופטריות, אשר יכולות להזיק למתגוררים במקום.

האיטום יתבצע לפני הנחת הטיח ותוך שימוש בחומרים המיועדים לקורות היסוד. אך אין זה מספיק למרוח שכבה של חומר. יש לדאוג לכך שהקורות יהיו "מוכנות" ולכן לנקות אותן ולדאוג שיהיו חלקות. כמו כן, חשוב שעבודת האיטום תתבצע על כל חלק שנמצא מתחת לגובה הקרקע ותמשיך מספר סנטימטרים מעליו. לאחר מכן מומלץ לבצע גם עבודת איטום לקירות החיצוניים של המבנה.

החלטות שמתקבלות בתהליך הבניה

תהליך הבניה דורש קבלת החלטות רבות. חלקן יתקבלו על ידי הבונים וחלקן יתקבלו על ידי אנשי המקצוע. במקרה של איטום קורות יסוד יש לבחור את החומר המתאים לאיטום וזאת בהתחשב בסוג הקרקע וכמובן בזמן בו מתבצעת העבודה (בתהליך הבניה או לאחר מכן כשיש לתקן את העבודה שנעשתה בעבר). מבחינתך, ניתן לשאול את הקבלן אילו החלטות קיבל בנוגע לחומרים ולשאול לגבי השיקולים שלו).

קבלן מנוסה אשר מכיר היטב את סוג העבודה יוכל להבטיח לך תהליך נכון שישמור על המבנה שלך לאורך עשרות שנים ויותר מכך. מרכז האיטום הישראלי עומד לרשותך עם אנשי מקצוע, ניסיון רב בתחום והיכרות מעמיקה עם הטכניקות והחומרים המיועדים לסוג עבודה זו, בין אם בתהליך הבניה ובין אם אחריה.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!