איטום קורות יסוד

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

Waterproofing and thermal insulation of a roof.

קורות היסוד כשמן כן הן, מהוות את בסיס המבנה. ישנם שלל אלמנטים אשר משפיעים על החוזק והיציבות שלהן ואחת העבודות שיש לבצע בתהליך הבניה היא איטום של הקורות. במידה ונדלג על שלב האיטום או שלא נבצע אותו כראוי, התוצאה תהיה רטיבות והתפתחות של עובש, פטריות ומזיקים נוספים. המבנה עלול להיפגע, יכולים להופיע ריחות לא נעימים ובנוסף, מצב זה יכול להוביל למחלות של המתגוררים בבית.

הדרך הנכונה והטובה ביותר לאטום את הקורות היא לבצע את העבודה בסיום עבודת השלד. איטום איכותי ומקצועי מונע חדירה של מים ונזקים למבנה לאורך החיים. עם זאת, לא פעם עבודת האיטום לא בוצעה או שלא בוצעה כהלכה ואז יש לבצע איטום קורות יסוד כשהמבנה כבר עומד ואנשים מתגוררים במקום.

איטום קורות יסוד כחלק מתהליך הבניה

עבודת איטום היא הרבה יותר מאשר מריחת חומר על הקורה. היא צריכה להתאים לא רק לקורות אלא גם לסוג הקרקע במקום ולסכנות שיכולות לפגוע במבנה בעתיד. יש לבצע איטום של כל החלקים אשר נמצאים בתוך האדמה תוך שימוש ביריעות איטום ייעודיות.

באזורים אשר נמצאים מחוץ לקרקע כמו גם החלק החיצוני של הקירות, יש להקפיד לבצע עבודת איטום בהתזה או מריחה. בחירה נכונה בחומרים ובאופן העבודה לכל אחד מחלקי המבנה חשובה לאיכות החיים במקום ולשמירה על המבנה לאורך שנים.

עבודות איטום במבנים קיימים

במידה ולא בוצעה עבודת איטום או שהיא נעשתה בצורה שאינה יסודית או לא מתאימה למבנה, עלולים להופיע נזקים. במקרה זה יש לטפל בהם בהקדם כיוון שהנזקים יכולים לפגוע לא רק במבנה אלא גם בבריאות של המתגוררים במקום.

כדי להצליח להגיע לאזור שדורש טיפול יכול להיות שיהיה צורך לחפור סביב המבנה ולעתים גם להחליף את הריצוף הנוכחי. לאחר החפירה ניתן לבצע את עבודת האיטום כאשר יכול להיות שכחלק מהעבודה יוחלף הסומסום.

חשיבות איטום הקורות

הקורות הן חלק בלתי נפרד מהשלד. הן מחזיקות את המבנה ומשפיעות על החוזק שלו לאורך כל חייו. עבודת האיטום משפיעה על האיכות של הקורות ומכאן על האיכות של המבנה כולו. האיטום מונע תופעות מזיקות כמו חדירה של לחות לתוך הקורות והמבנה וכן התפתחות של טחב, עובש ופטריות, אשר יכולות להזיק למתגוררים במקום.

האיטום יתבצע לפני הנחת הטיח ותוך שימוש בחומרים המיועדים לקורות היסוד. אך אין זה מספיק למרוח שכבה של חומר. יש לדאוג לכך שהקורות יהיו "מוכנות" ולכן לנקות אותן ולדאוג שיהיו חלקות. כמו כן, חשוב שעבודת האיטום תתבצע על כל חלק שנמצא מתחת לגובה הקרקע ותמשיך מספר סנטימטרים מעליו. לאחר מכן מומלץ לבצע גם עבודת איטום לקירות החיצוניים של המבנה.

החלטות שמתקבלות בתהליך הבניה

תהליך הבניה דורש קבלת החלטות רבות. חלקן יתקבלו על ידי הבונים וחלקן יתקבלו על ידי אנשי המקצוע. במקרה של איטום קורות יסוד יש לבחור את החומר המתאים לאיטום וזאת בהתחשב בסוג הקרקע וכמובן בזמן בו מתבצעת העבודה (בתהליך הבניה או לאחר מכן כשיש לתקן את העבודה שנעשתה בעבר). מבחינתך, ניתן לשאול את הקבלן אילו החלטות קיבל בנוגע לחומרים ולשאול לגבי השיקולים שלו).

קבלן מנוסה אשר מכיר היטב את סוג העבודה יוכל להבטיח לך תהליך נכון שישמור על המבנה שלך לאורך עשרות שנים ויותר מכך. מרכז האיטום הישראלי עומד לרשותך עם אנשי מקצוע, ניסיון רב בתחום והיכרות מעמיקה עם הטכניקות והחומרים המיועדים לסוג עבודה זו, בין אם בתהליך הבניה ובין אם אחריה.

שתפו פוסט זה

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

בחירת חומרי איטום מתאימים

בפרויקטים של בניה ותחזוקה, קיימת חשיבות רבה לבחירת חומרי האיטום הנכונים. במיוחד אם רוצים להבטיח עמידות בפני מזג אוויר ושלמות מבנית. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום כיום, לכל חומר איטום יש את היתרונות והחסרונות שלו. כדי לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות שלכם, נעמיק בסוגים השונים של חומרי איטום והיישומים שעבורם הם מתאימים.

PERGULA
בלוג

איטום פרגולות הגנה על נווה המדבר החיצוני שלך

בכל הנוגע ליצירת נווה מדבר חיצוני יפה, פרגולות הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים בישראל. מבנים אלה לא רק מספקים צל ומרחב נוח להירגע, אלא הם גם מוסיפים נופך של אלגנטיות לכל אזור חיצוני. עם זאת, כדי להבטיח שהפרגולה שלכם תישאר במצב בתולי לאורך שנים, חשוב להבין את חשיבות האיטום. במדריך מקיף זה, נחקור את היתרונות של איטום פרגולות ונספק לכם תהליך שלב אחר שלב להגנה יעילה על נווה המדבר החיצוני שלכם.

קפריסין
בלוג

הבנת מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין: מדריך מקיף

בכל הנוגע לאיטום דירות בקפריסין, ישנם נהלים ומסגרות זמן מסוימים שצריך לפעול לפיהם. בין אם אתה קונה או מוכר, הבנת התהליכים הללו חיונית כדי להבטיח עסקה חלקה. במדריך מקיף זה, נחקור את הגורמים השונים המשפיעים על מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין.

building
בלוג

7 שירותי השמירה והאבטחה המובילים לבניינים כדי להבטיח בטיחות

מערכות בקרת גישה ממלאות תפקיד חיוני בהבטחת כניסה לבניין רק לאנשים מורשים. מערכות אלו משתמשות בטכנולוגיות כגון כרטיסי מפתח, סורקים ביומטריים או קודי PIN כדי להגביל גישה לאזורים ספציפיים. חברות המציעות שירותי בקרת גישה מספקות התקנה, תחזוקה וניטור של מערכות אלו, מה שמבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

CLEAN
בלוג

ניקוי לאחר עבודות איטום

כאשר מדובר בעבודות איטום, אנשים רבים מתמקדים אך ורק ביישום האיטום עצמו. אמנם זהו שלב חשוב, אך חשוב באותה מידה לתעדף את תהליך הניקוי שאחריו. ניקוי לאחר עבודות איטום הוא שלב חיוני שאין להתעלם ממנו, שכן יש לו תפקיד משמעותי ביעילות הכללית ובאורך החיים של האיטום.

METAL
בלוג

טכניקות בטון חדשניות לארונות חשמל מפח שיפור העמידות וההגנה

בעולם של ארונות החשמל, העמידות וההגנה הם מעל הכל. ארונות חשמל מפח, במיוחד, דורשים טיפול נוסף בשל פגיעותם לחלודה וקורוזיה. כדי להתמודד עם החששות הללו, פותחו טכניקות בטון חדשניות כדי לשפר את העמידות וההגנה של ארונות חשמל מפח. במאמר זה, נבחן את הטכניקות הללו ואת היתרונות שלהן עבור התקנות ארונות חשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!