איטום שלילי

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

הדבר הכי חשוב שיש להשקיע בו מחשבה רבה בעת שיפוץ או בניית מבנה הוא האיטום של הבית. לאיטום הבית חשיבות עליונה שכן הוא יכריע אם אנו עתידים להתמודד עם בעיות של רטיבות, נזילות ומים עומדים. כאשר אנו נדרשים לבצע את מלאכת האיטום חשוב מאוד להתייעץ עם יועץ איטום או קבלן איטום מקצועי לפני שאנו מתחילים את התהליך על מנת לוודא כי כל תהליך האיטום מתבצע על הצד הטוב והאיכותי ביותר כדי שלא נמצא את עצמנו לאחר הגשם הראשון עם נזילות ורטיבויות ברחבי הבית החדש שלנו. לכן, לקבלן האיטום בפרויקט שלנו יש חלק חשוב מאוד שאין להקל בו ראש. במבנים רבים, חדשים וישנים כאחד, אנו נתקלים במקרים של רטיבויות שהפתרון המיטבי שאנו יכולים לתת על מנת לאטום את האיזור הבעייתי הוא איטום שלילי. האיטום השלילי הוא למעשה איטום מהצד השני, כלומר איטום של הצד הפנימי של הבית. כל תהליך איטום שמתבצע לבית חדש או לבית בשיפוץ הוא איטום של החלק החיצוני של הקיר, שזהו כמובן האיזור שבא במגע עם המים, אך במקרים מסויימים פשוט לא ניתן להגיע לחלק החיצוני במבנים קיימים או שזהו תהליך מאוד מסובך ולכן נבצע את האיטום מבפנים.

איפה נבצע איטום שלילי?

איטום שלילי כפי שציינו בשונה מאיטום חיובי מתבצע על הקירות הפנימיים של הבית במקרים בהם אין לנו גישה לחלק החיצוני. דוגמא טובה לכך היא מקלט למשל, שנבנה לפני הרבה שנים והאיטום שלו נחלש כתוצאה מהיחלשות החומר או מתזוזה קלה של המבנה והחלו להופיע בו רטיבויות. חשיפת היסודות ואיטום מחדש של הקירות החיצוניים הוא כמובן תהליך מסובך מאוד ויקר מאוד ולכן אנו נעדיף להימנע ממנו. במקרה כזה הפתרון המיטבי עבורנו הוא איטום שלילי, כלומר איטום של קירות המקלט מבפנים ובכך למנוע את הרטיבות במקלט. בנוסף, במקרה בו יש בעיית רטיבות נקודתית במבנה גבוה ואני רוצים להימנע מביצוע עבודות סנפלינג שעלולות להיות יקרות מאוד ייתכן ונעדיף לבצע איטום שלילי נקודתי עבור אותה רטיבות במקום להוציא כסף רב על עבודות סנפלינג. דוגמאות נוספות למקרים בהם איטום שלילי הוא הפתרון המיטבי עבורנו הוא פיר של מעלית, חניונים או כל מבנה תת קרקעי אחר.

דרכים לביצוע איטום שלילי

ישנם מספר דרכים לבצע איטום שלילי כאשר שתי הדרכים המרכזיות הן איטום שלילי בהזרקה או במריחה. אנו נראה שימוש בשיטת ההזרקה בעיקר במקומות כמו מרתפים או מבנים תת קרקעיים בהם נוצרה סגרגציה של הבטון, תהליך בו הבטון מתחיל להתפורר, ונוצרים נימי או כפי שהם נקראים בלשון המקצועית קפילריים, בהם המים מחלחלים. במקרה כזה נזריק לאותם נימים חומרים פוליארותניים או חומרים אפוקסיים שיסתמו את אותם נימים וימנעו ממים לחדור פנימה. את החומר נזריק לנימים בעזרת מזרק מיוחד, ובתוך הנימים החומר מתרחב ומקבל על עצמו את הצורה של הנימים וכך אוטם אותם בצורה מושלמת. איטום במריחה ניתן לבצע בפירי מעליות, מקלטים, חניונים ועוד אך במקרה הזה חשוב מאוד להתאים את החומר שאותו נמרח לסוג הכשל ולסוג החומר ממנו עשוי הקיר. איטום שלילי זו פעולה מאוד מקצועית ועדינה שעל מנת לבצע אותה כהלכה יש להיות מקצועי ובעל ידע רב בתחום האיטום. המגוון הרב של חומרי המריחה נותן לנו גמישות רבה על מנת לפתור את הבעיה אך כפי שציינו יש להיוועץ עם קבלן איטום מקצועי.

לפרטים נוספים אודות איטום שלילי צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל שאלה או בעיה.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!