איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753311

עלות איטום מרתף – מחיר אטרקטיבי בשיטת הכול כלול

עלות איטום מרתף

עלות איטום מרתףעלות איטום מרתף

המרתף הוא אחד האזורים הרגישים ביותר בבית להתפתחות של נזילות ונזקי רטיבות. תהיו אתם חכמים יותר ותבינו מראש שלאחר השלמת הבנייה היכולת לתקן או לחזק את איטום המרתף מוגבלת. ההשקעה באיטום יסודי של המרתף היא השקעה נבונה לטווח הארוך. אם קבלתם זה עתה הצעת מחיר מקבלן איטום מהטובים בתחום ואתם לא בטוחים כיצד העבודה תומחרה או בשביל מה צריך להשתמש בכמה סוגים של חומרי איטום – הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסביר כאן כיצד מחשבים עלות איטום מרתף ומדוע לא כדאי למהר לבחור באופציה הזולה ביותר.

מה משפיע על המחיר של האיטום?

  1. גודל המרתף
  2. סוג חומר האיטום
  3. מורכבות העבודה

אם המרתף שלכם גדול הגיוני שתשלמו בעבור האיטום סכום גדול יותר מזה שיידרש משכן שיש לו מרתף קטן. הגודל של המרתף קובע את כמות חומרי האיטום ומשך העבודה. רגע לפני שאתם מצטערים על הרגע בו תכננתם מרתף כל כך גדול, כדאי שתדעו שהפער במחיר בין איטום מרתף גדול לבין איטום מרתף קטן זניח. עלות איטום מרתף נקבעת על פי מ"ר וככל שהמרתף יותר גדול כך המחיר למ"ר יורד. ישנם מקרים בהם מחיר של איטום מרתף קטן יהיה כמעט זהה לזה של איטום מרתף גדול. 

עלות איטום מרתף עם חומר איכותי

כיום כאשר אפשר לאטום מרתפים עם כמה סוגים של חומרי איטום, הבחירה בין חומר איטום זול לבין חומר יקר יותר היא שלכם. כדאי לוודא מול קבלן האיטום שיש לחומר שבחרתם תו תקן. לרוב, החומרים היקרים יותר יספקו תוצאות טובות יותר. אם חשוב לכם להשיג את התוצאות הטובות ביותר ללא חריגה מהתקציב הקפידו לוודא שהחומר שבחרתם אכן תואם את התנאים בשטח. באזורים שידועים בכמות גדולה של משקעים לא כדאי למהר להתפשר על פחות מחומר האיטום האיכותי ביותר. 

מה כולל המחיר?

אם קבלתם הצעת מחיר לאיטום מרתף ללא פירוט של כל השירותים הכלולים במחיר פנו מיד אל קבלן השיפוצים ובקשו הבהרה. כאמור, עלות איטום מרתף מחושבת על פי מ"ר. ברוב ההצעות המחיר אינו כולל את הכרת קירות המרתף לקראת האיטום. על מנת לקבל הצעת מחיר סופית חשוב שקבלן האיטום יגיע אל השטח ויבחן בעצמו את התנאים. עבודות איטום מורכבות כרוכות לעתים בתשלום נוסף, ביקור של הקבלן באתר הבנייה יאפשר לכול המעורבים בדבר להיערך בהתאם. 

איטום חיובי ואיטום שלילי – מה זה?

אם הקבלן שלכם זורק באוויר מונחים כמו "איטום שלילי" או "איטום חיובי" ואתם כלל אנכם יודעים על מה הוא מדבר – הגעתם למקום הנכון. המונחים המקצועיים בענף האיטום הרבה יותר פשוטים ממה שחשבתם. איטום חיובי מבצעים מחוץ למרתף באזור שחשוף באופן תמידי למים ולחות. ההמלצה בעבור איטום חיובי היא על יריעות ביטומניות. איטום שלילי מתבצע בתוך שטח המרתף לאחר שעבודת הבנייה כבר הושלמה. חומרי האיטום המומלצים בעבור איטום שלילי הם חומרים צמנטיים. 

מתי צריך איטום חיובי ומתי נבחר בשלילי?

איטום חיובי מותקן בכל מרתף כחלק בלתי נפרד מהליך הבנייה. יש להקפיד להשתמש בחומרים איכותיים ולהתאים את העובי של היריעות הביטומניות לתנאי האקלים באזור. איטום שלילי נדרש כאשר מתגלה כשל בשכבת האיטום החיצונית (האיטום החיובי). תיקון של האיטום החיובי דורש שבירת קירות כך שלרוב נעדיף משיקולים כלכליים ואסתטיים להיעזר בשיטות איטום שלילי. לא ניתן להשוות בין עלות איטום מרתף חיובי לבין עלות של איטום שלילי לאותו המרתף היות ומדובר בשתי עבודות איטום שונות לחלוטין. 

איך מתחילים איטום של מרתף?

לאחר שתבינו בעצמכם את מורכבות העבודה לא תמהרו לחפש הצעות מחיר זולות. על עבודות איטום מכל הסוגים להתבצע על ידי קבלני איטום מהטובים בארץ שמקפידים על עבודה איכותית ומדויקת. איטום הוא לא תחום בו כדאי לעגל פינות או לחסוך על חשבון איכות החומר. השלב הראשון בדרך אל מרתף אטום לחדירת מים הוא קילוף של שכבת הטיט מהקירות לחשיפת שכבת הבטון. כעת נסתת סביב כל הברזלים, החיבורים והפינות חומר איטום. בהתאם לצורך נסיר חלודה מכלונסאות המרתף ונצפה אותם בחומר נוגד חלודה. שלב ההכנה כולל תיקוני בטון לפי צורך ויצירת רולקות בכל 4 פינות החדר. 

כיצד מתבצע איטום שלילי למרתף?

אם אתם מחפשים פתרון מהיר וזול לבעיית רטיבות במרתף – עלות איטום מרתף בשיטה השלילית תתאים לתקציב שלכם. האיטום מתחיל בהספגת כל השטח במים, ימשיך אל מריחת שכבת חומר איטום צמנטי (שכבה של 1.5 מ"מ) ויתקדם אל הנחת רשת אינטרגלס. יש להניח את הרשת בשלב בו חומר האיטום עדיין רטוב. כעת נמתין להתקשות של החומר ונמרח שכבה שנייה של חומר איטום מבלי להרטיב את המשטח. חשוב לכסות היטב את הרשת כולה בחומר איטום. בהתאם לצורך נוסיף גם שכבה שלישית של חומר איטום. עבודת איטום שלילי מתבצעת גם בטכניקה של הזרקת חומר איטום אל שכבת הבטון. ההזרקה נועדה לפתור בעיה של סדקים שגורמים לרטיבות. 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753311

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מערכות סולאריות ביתיות

התקנת פאנלים סולאריים על הגג שלך היא דרך מצוינת לייצר חשמל. פאנלים סולאריים הם בחירה פופולרית וחסכונית בימינו. אתה יכול

התקשרו עכשיו