איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753311

עקרונות איטום על ריצוף קיים

איטום על ריצוף קיים

איטום על ריצוף קייםרצפות יפות תורמות באופן משמעותי למראה הטוב של הבית, ובטוחות להליכה, אבל משטחים אלו זקוקים לתהליכי איטום על ריצוף קיים בשיטה מתאימה על מנת להגן עליו מפני פגעי הגשם ותנודות הטמפרטורה. 

חשוב לשכור שירותי קבלן איטום שיאטום את פני השטח, במקום להתמודד עם המשימה לבד. העלות לפרויקט איטום על ריצוף קיים נעה בין 2,400 ₪ ל-5,200 ₪. זהו תהליך מורכב שכרוך בהבנת הטכניקות שמסייעות להשגת תוצאות איכותיות, מעבר לבחירת המוצר הנכון. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על איטום על ריצוף קיים. 

מתי עושים איטום על ריצוף קיים?

איטום על ריצוף קיים הוא תהליך שמבצעים או כאשר רוצים לאטום מרפסות פתוחות, או כאשר רוצים לאטום גגות פתוחים בכדי למנוע מצב שנכנסת רטיבות כתוצאה ממי גשמים בין אם זה במרפסת עצמה, ובין אם בדירה שנמצאת מתחת לאותה המרפסת. מצב נוסף שנהוג לבצע איטום מרצפות הוא כאשר אנחנו רוצים לרצף את השטח שקיים בתוך הנכס כדי למנוע מצב שבו מים עוברים מהדירה שלנו לדירה שנמצאת מתחת. כאשר יש ליקויים באיטום של הריצוף, הדבר הרבה פעמים נגרם כתוצאה מריצוף לא תקין של הפתחים של הניקוז וכאשר עושים שימוש בחומרים שאינם מתאימים לשלבים בבניית המבנה. 

מה יכול לגרום לרטיבות באזורים שיש בהם ריצוף?

לרוב מדובר בחלחול של מים שעוברים דרך המרצפות וזה מתקשר באופן ישיר לאיכות הבניה ולחומרים שבהם עשו שימוש בזמן הריצוף והאיטום. לכן, מרפסות שעוברות תהליך של ריצוף או גגות שמרצפים אותם חייבים לאטום כמו שצריך בהתאם לחוקים ולכללים שנקבעו בתחום הזה שנקרא איטום. 

במה עוזר איטום מקצועי ?

איטום מקצועי, יסודי תוך שימוש בחומרי האיטום הטובים והאיכותיים ביותר הן בהיבט של ריצוף, והן בכל אזור אחר בו נדרש לבצע איטום מסייע למנוע כניסה של מים בעונה גשומה, מפחית משמעותית את הסיכוי לנזילות ורטיבויות מכל סוג שהוא ובכך בעצם שומר על המבנה שלנו לאורך שנים, משפר את איכות החיים שלנו ונותן לנו שקט ושלווה. התעסקות עם מים שחודרים אל תוך המבנה יכולה להוביל לנזקים של ממש בקירות המבנה, בתקרה, ברצפות, דברים שאחר כך ידרשו מאיתנו המון משאבים. למשל, ברגע שמים חודרים מתחת למרצפות, הרבה פעמים צריך לבצע תהליך ייבוש באמצעות חברה מיועדת העושה שימוש באמצעים ומכונות וזה כמובן תהליך מורכב, מסובך וגם מאוד יקר. 

המתנה במשך חודש לפני איטום ריצוף חדש

אם הריצוף חדש, אין ספק שנדרש תהליך איטום על ריצוף קיים. אבל חומרים משמרים דורשים במקרים רבים זמן שהייה של כחודש לפני שהריצוף יוכל לספוג את חומר האיטום. לאחר חודש, ניתן לבדוק אם הגיע הזמן לאטום את הריצוף באמצעות שפיכת מעט מים על הריצוף. 

אם המים מצטברים, הריצוף עדיין אטום מכדי לאטום, אבל אם המים נספגים, הריצוף מוכן לאיטום. תהליך איטום על ריצוף קיים מתחיל ברגע שהריצוף מוכן; השארת הריצוף חשוף לפרק זמן ארוך מדי מגדילה את הסבירות לפגיעת לחות.

שטיפת ושיוף הריצוף לפני האיטום

הכנה נכונה היא המפתח לפרויקט מוצלח של איטום על ריצוף קיים. יש לחזק את כל הלוחות או הלבנים הרופפים או השבורים, כך שניתן יהיה למנוע סכנות עתידיות כתוצאה מהסדקים. יש לשטוף את הריצוף על מנת לשפשף את פני השטח, להניח לייבוש למשך יממה, ולאחר מכן ללטש את פני השטח באמצעות דיסק מלטש. 

קבלן איטום משתמש בכלי שיוף מקצועיים להסרת שכבת הריצוף העליונה, שעלולה לשמש מחסום בפני חומר האיטום. אם בוצע בעבר תהליך איטום על ריצוף קיים, יש להקפיד לשייף גם את כל המשטח, כולל אזורים שבהם חומר האיטום נשחק, ואזורים שבהם עדיין יש הגנה על לחות ללא פגע. 

תהליך איטום על ריצוף קיים מאפשר הגנה על הריצוף והשגת תוצאות של מראה רצפות חדשות, עם אפשרות מניעת ספיגה של חומר איטום חדש, כך שניתן להשיג תוצאות של איטום אחיד ומשטח נקי.

שימוש בכלים וטכניקה מתאימה לאיטום ריצוף

קבלן איטום מורח חומר איטום על ריצוף קיים באמצעות גליל, מברשת צבע או אפילו מרסס צבע. ניתן לעבוד מעמדת עמידה עם מוט על הידיים או לבצע את תהליך האיטום באמצעות כריעה על הברכיים. העבודה מתבצעת לאט מספיק על מנת לוודא שכל סנטימטר של הריצוף יקבל כמות מספקת של חומר איטום.

חומר איטום סמיך מדי נוטה להתקלף, לכן מומלץ לבחור איש מקצוע מומחה בתחום שבקיא בשימוש בחומרים שמונעים פגיעה במשטח על ידי מריחת שכבה אחת של איטום על ריצוף קיים בכל פעם. ברוב המקרים, כל מה שצריך זה שכבה אחת, אבל לעיתים יש צורך במריחת שכבה שנייה, בהפרש של יממה.

לסיכום, חשוב מאוד לבחור קבלן מקצועי המתמחה באיטום הריצוף כדי שהעבודה תתבצע בצורה יסודית, יעילה ומקצועית תוך שימוש בחומרי איטום מתאימים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753311

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מערכות סולאריות ביתיות

התקנת פאנלים סולאריים על הגג שלך היא דרך מצוינת לייצר חשמל. פאנלים סולאריים הם בחירה פופולרית וחסכונית בימינו. אתה יכול

התקשרו עכשיו