עקרונות איטום על ריצוף קיים

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

איטום על ריצוף קיים

איטום על ריצוף קייםרצפות יפות תורמות באופן משמעותי למראה הטוב של הבית, ובטוחות להליכה, אבל משטחים אלו זקוקים לתהליכי איטום על ריצוף קיים בשיטה מתאימה על מנת להגן עליו מפני פגעי הגשם ותנודות הטמפרטורה. 

חשוב לשכור שירותי קבלן איטום שיאטום את פני השטח, במקום להתמודד עם המשימה לבד. העלות לפרויקט איטום על ריצוף קיים נעה בין 2,400 ₪ ל-5,200 ₪. זהו תהליך מורכב שכרוך בהבנת הטכניקות שמסייעות להשגת תוצאות איכותיות, מעבר לבחירת המוצר הנכון. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על איטום על ריצוף קיים. 

מתי עושים איטום על ריצוף קיים?

איטום על ריצוף קיים הוא תהליך שמבצעים או כאשר רוצים לאטום מרפסות פתוחות, או כאשר רוצים לאטום גגות פתוחים בכדי למנוע מצב שנכנסת רטיבות כתוצאה ממי גשמים בין אם זה במרפסת עצמה, ובין אם בדירה שנמצאת מתחת לאותה המרפסת. מצב נוסף שנהוג לבצע איטום מרצפות הוא כאשר אנחנו רוצים לרצף את השטח שקיים בתוך הנכס כדי למנוע מצב שבו מים עוברים מהדירה שלנו לדירה שנמצאת מתחת. כאשר יש ליקויים באיטום של הריצוף, הדבר הרבה פעמים נגרם כתוצאה מריצוף לא תקין של הפתחים של הניקוז וכאשר עושים שימוש בחומרים שאינם מתאימים לשלבים בבניית המבנה. 

מה יכול לגרום לרטיבות באזורים שיש בהם ריצוף?

לרוב מדובר בחלחול של מים שעוברים דרך המרצפות וזה מתקשר באופן ישיר לאיכות הבניה ולחומרים שבהם עשו שימוש בזמן הריצוף והאיטום. לכן, מרפסות שעוברות תהליך של ריצוף או גגות שמרצפים אותם חייבים לאטום כמו שצריך בהתאם לחוקים ולכללים שנקבעו בתחום הזה שנקרא איטום. 

במה עוזר איטום מקצועי ?

איטום מקצועי, יסודי תוך שימוש בחומרי האיטום הטובים והאיכותיים ביותר הן בהיבט של ריצוף, והן בכל אזור אחר בו נדרש לבצע איטום מסייע למנוע כניסה של מים בעונה גשומה, מפחית משמעותית את הסיכוי לנזילות ורטיבויות מכל סוג שהוא ובכך בעצם שומר על המבנה שלנו לאורך שנים, משפר את איכות החיים שלנו ונותן לנו שקט ושלווה. התעסקות עם מים שחודרים אל תוך המבנה יכולה להוביל לנזקים של ממש בקירות המבנה, בתקרה, ברצפות, דברים שאחר כך ידרשו מאיתנו המון משאבים. למשל, ברגע שמים חודרים מתחת למרצפות, הרבה פעמים צריך לבצע תהליך ייבוש באמצעות חברה מיועדת העושה שימוש באמצעים ומכונות וזה כמובן תהליך מורכב, מסובך וגם מאוד יקר. 

המתנה במשך חודש לפני איטום ריצוף חדש

אם הריצוף חדש, אין ספק שנדרש תהליך איטום על ריצוף קיים. אבל חומרים משמרים דורשים במקרים רבים זמן שהייה של כחודש לפני שהריצוף יוכל לספוג את חומר האיטום. לאחר חודש, ניתן לבדוק אם הגיע הזמן לאטום את הריצוף באמצעות שפיכת מעט מים על הריצוף. 

אם המים מצטברים, הריצוף עדיין אטום מכדי לאטום, אבל אם המים נספגים, הריצוף מוכן לאיטום. תהליך איטום על ריצוף קיים מתחיל ברגע שהריצוף מוכן; השארת הריצוף חשוף לפרק זמן ארוך מדי מגדילה את הסבירות לפגיעת לחות.

שטיפת ושיוף הריצוף לפני האיטום

הכנה נכונה היא המפתח לפרויקט מוצלח של איטום על ריצוף קיים. יש לחזק את כל הלוחות או הלבנים הרופפים או השבורים, כך שניתן יהיה למנוע סכנות עתידיות כתוצאה מהסדקים. יש לשטוף את הריצוף על מנת לשפשף את פני השטח, להניח לייבוש למשך יממה, ולאחר מכן ללטש את פני השטח באמצעות דיסק מלטש. 

קבלן איטום משתמש בכלי שיוף מקצועיים להסרת שכבת הריצוף העליונה, שעלולה לשמש מחסום בפני חומר האיטום. אם בוצע בעבר תהליך איטום על ריצוף קיים, יש להקפיד לשייף גם את כל המשטח, כולל אזורים שבהם חומר האיטום נשחק, ואזורים שבהם עדיין יש הגנה על לחות ללא פגע. 

תהליך איטום על ריצוף קיים מאפשר הגנה על הריצוף והשגת תוצאות של מראה רצפות חדשות, עם אפשרות מניעת ספיגה של חומר איטום חדש, כך שניתן להשיג תוצאות של איטום אחיד ומשטח נקי.

שימוש בכלים וטכניקה מתאימה לאיטום ריצוף

קבלן איטום מורח חומר איטום על ריצוף קיים באמצעות גליל, מברשת צבע או אפילו מרסס צבע. ניתן לעבוד מעמדת עמידה עם מוט על הידיים או לבצע את תהליך האיטום באמצעות כריעה על הברכיים. העבודה מתבצעת לאט מספיק על מנת לוודא שכל סנטימטר של הריצוף יקבל כמות מספקת של חומר איטום.

חומר איטום סמיך מדי נוטה להתקלף, לכן מומלץ לבחור איש מקצוע מומחה בתחום שבקיא בשימוש בחומרים שמונעים פגיעה במשטח על ידי מריחת שכבה אחת של איטום על ריצוף קיים בכל פעם. ברוב המקרים, כל מה שצריך זה שכבה אחת, אבל לעיתים יש צורך במריחת שכבה שנייה, בהפרש של יממה.

לסיכום, חשוב מאוד לבחור קבלן מקצועי המתמחה באיטום הריצוף כדי שהעבודה תתבצע בצורה יסודית, יעילה ומקצועית תוך שימוש בחומרי איטום מתאימים

איטום ריצוףמדריך איטום ריצוף וגימור

גימור של איטום ריצוף להשגת מראה של רצפה יפה צריך להתבצע על ידי קבלן איטום. בכל הנוגע לעיצוב ובניית רצפות יפות, איש מקצוע מומחה בתחום מבין את הקשר בין שכבות הרצפה והאופן בו ניתן להוציא את המיטב עם הכלים והציפויים המתאימים.

אם אתם מעוניינים להשיג מראה קלאסי או ליצור ריצוף בהתאמה אישית, בחירת השיטה הנכונה של איטום ריצוף מסייעת ביצירת רצפה מהממת. מלבד חומר הריצוף, ההשפעות המשמעותיות ביותר על הרצפה הן השימוש בחומר האיטום ובגימור. 

אין צורך להחליף את הריצוף הקיים

כאשר כל כך הרבה בעלי בתים מעוניינים להשיג תוצאות של מראה חדש רצפות שלהם, ריצוף הוא אופציה מצוינת עבור בעלי בתים שמעוניינים לשנות את הריצוף מבלי להחליף אותו. הנה כמה שיקולים שכדאי לזכור בהזמנת פרויקט איטום ריצוף.

חומרי איטום ריצוף

חומרי איטום ריצוף מספקים רמת הגנה מצוינת ומהווים גם שכבת בנייה חשובה לציפויי מגן אחרים. במיוחד עבור רצפות עץ, שכבת איטום מעניקה לקבלן איטום אפשרויות שליטה גבוהות יותר על המראה והעמידות של הרצפה המוגמרת.

יתרונות איטום פרקט

  • יישור שטח העץ
  • מניעת פגיעה בשולי הריצוף
  • הגברת עמידות הרצפה והגימור
  • הפחתת הסיכון לתגובה שלילית בין העץ לגימור
  • אפשרות שימור, התאמה אישית או שיפור הצבע הקיים של הרצפה.

קבלן איטום מספק שורה מצוינת של חומרי איטום לרצפות עץ, שמעניקה לו מגוון רחב של חופש פעולה ויצירתיות. החומרים האיכותיים לפרויקטים של איטום ריצוף כוללים חומרי איטום מונעים במים או חומרי איטום על בסיס שמנים טבעיים. הציפויים המקצועיים מספקים קלות התקנה עם איכות ועמידות שניתן להשיג רק מאיש מקצוע מומחה בריצוף.

גימור ריצוף

האיטום מגן על הרצפות באמצעות חדירה לנקבוביות חומר הריצוף, וחשיבות גימור הרצפה היא כמובן שכבת משטח המגן שמהווה את קו ההגנה הראשון מפני נזקי הרצפה. כשזה מגיע לגימור של רצפה, לקבלן איטום יש מגוון רחב של אפשרויות גימור לבחירה. כדי לבחור את סוג הגימור הנכון לרצפה, יש לוודא שתוצאה הסופית תשיג את המטרות הבאות:

  • עמידות בפני שחיקה ושריטות.
  • מראה וסגנון באמצעות צבע ורמת ברק.
  • צבע פוטנציאלי שמשתנה עם הזמן.
  • תחזוקה.
  • זמן ייבוש.

עלויות איטום ריצוף

עלות איטום ללא פירוק הריצוף יכולה לנוע בין 80-130 ₪ למטר מרובע ההבדלים במחירים מבוססים על סוג חומר האיטום שבו קבלן האיטום בוחר להשתמש, כמו למשל רובה אקרילית או רובה אפוקסית. המחיר של רובה אקרילית נע בין 80-100 ₪ למטר מרובע, והמחיר של רובה אפוקסית יכול לנוע בין 100-130 ₪ למטר מרובע.

כדי להשיג את התוצאות מראה רצפה מבריקה עם הגנה מעולה, קבלן איטום מבצע בחירות אופטימליות שתוכננו במיוחד להשגת תוצאות מדהימות. חשוב לבדוק אפשרויות שונות של גימור כמו גימור מים, וגימור שמנים טבעיים.

איטום ריצוף מרפסת 

אין ספק כי המרפסת היא בין החללים הכי מועדפים עלינו הישראלים. המקום בו אנחנו אוהבים ואף חולמים להתחיל את היום עם כוס קפה מפנק לפני שמתחיל הטירוף, המקום אליו אנחנו יוצאים מיד כאשר אנחנו מתעוררים בשבת בבוקר ומזהים שיש כבר שמש חמימה שמחכה ללטף אותנו וכן גם המקום שכייף להגיע אליו בסוף יום ארוך ומתיש. יחד עם זאת, מרפסת ולא משנה מאיזה סוג מחייבת תחזוקה נכונה לאורך השנים, אחרת אנחנו יכולים לסבול מחדירה של מים. למעשה, מדובר באזור המיועד לפורענות בהיבט של גשמים ולכן חייבים להיות מוכנים לנושא הזה מראש, עדיף עוד לפני שהחורף מגיע. השאלה היא האם כדי לבצע תחזוקה נכונה של המרפסת אנחנו צריכים לפרק את כל הריצוף שיש בה או האם אנחנו יכולים להסתפק באיטום מעל הריצוף. 

 

קיימות שלוש שיטות עיקריות לבצע איטום ריצוף במרפסת

העניין הוא שלרוב כל הבעיות שצצות במרפסת, קורות אחרי שכבר אנחנו מזהים כתמים של רטיבות או על הקירות החיצוניים או על הקירות הפנימיים בתוך הבית. גם כאשר אחד השכנים שגרים מתחתינו מזהה סימנים של רטיבות, זה הרבה פעמים יכול להעיד על בעיות רטיבות במרפסת. הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא שהרזב לא סתחום. השיטה הכי יקרה היא בעצם לפרק ולאטום מחדש את המרפסת ואז בעצם מפרקים את כל הריצוף ואת המילוי שיש מתחת. עושים את זה או שיש בעיה של שיפועים או שהריצוף מאוד ישן. נהוג לעשות את התיקון על ידי יציקה של בטון קל או מלט וחול. 

 

איטום כזה יכול להחזיק מעמד בין 12-20 שנה ובטווח הארוך הוא הטוב ביותר. המחיר של איטום ריצוף מחדש נע בין 600-1,200 ש”ח למ”ר. שיטה חסכונית ומהירה יותר כולל הלחמה של יריעות על גבי הריצוף הקיים. מדובר בסוג של פתרון ביניים בו מלחימים את היריעות אך ניתן ליישם אותה אך ורק בחודשים החמים. המחיר שלה נע בין 800-1,800 ש”ח ומ”ר ויש להוסיף גם את מחיר הצביעה. השיטה הזולה ביותר היא חידוש של הרובה והיא תעלה בין 80-120 ש”ח למ”ר אבל היא טובה רק לטווח הקצר. 

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!