אשפרה

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

אם תשאלו את רוב האנשים סביבכם שאינם מתחום הבנייה הם יגידו לכם שלאחר יישום הבטון אנו נחכה שהוא יתקשה כמה שיותר מהר על מנת להמשיך בתהליך הבנייה, אך בפועל המציאות שונה לגמרי ממה שחשבתם. לאחר יישום הבטון מתחיל תהליך האשפרה, שבמסגרתו אנו דואגים לכך שהבטון לא יתייבש תכף ומיד לאחר היישום שלו, ותהליך זה למעשה הוא שיגרום לבטון של המבנה שלכם להיות חזק יותר ועמיד לאורך זמן רב יותר.

קודם כל נסביר את המונח אשפרה, שמגיע מהשורש של המילה שיפור והוא נפוץ לשימוש בתחום הבנייה והטסקסטיל בעיקר וכשמו כן הוא, משפר את איכות הבטון במקרה הזה. אז כפי שהתחלנו להסביר תהליך אשפרה של הבטון הוא תהליך שבמסגרתו אנו מונעים את ההתייבשות של הבטון לאחר היישום שלו עד למשך זמן של כשלושה שבועות לאחר היישום.

למעשה, ככל שנאריך את תהליך האשפרה כך נקבל בטון יצוק איכותי יותר. לאחר היישום של הבטון אנו נדאג לשמור על הבטון רטוב על ידי הרטבה באמצעות צינור מים או על ידי כיסוי ביריעות ביטומניות שישמרו על הלחות שלו או בעזרת שילוב של שתי השיטות הללו. האשפרה מתחילה מיד לאחר יישום הבטון והיא קריטית ביותר בטווח של השלושה ימים עד שבעה ימים הראשונים לאחר היישום בהם נצטרך להרטיב את הבטון מספר פעמים ביום. לאחר מכן נמשיך להרטיב אותו בתדירויות נמוכות יותר עד לטווח זמן של כשלושה שבועות מיום היישום של הבטון.

מהם היתרונות של תהליך אשפרה איכותי?

אז כמו שכבר ציינו שלאחר תהליך אשפרה נכון ואיכותי הבטון יהיה חזק הרבה יותר. הדבר מועיל ליסודות חזקים של המבנה אך גם עוזר לאיטום טוב יותר שכן לבטון חזק לא תהיה היפרדות בטון או התפוררות שלו, דבר שמאוד מקשה בעת רטיבויות שכן הדבר עוזר למים לחלחל בקלות יתרה בין הקירות. ככל שתהליך ההידרציה, התהליך אותו עוברים גרגרי במלט בזמן האשפרה, ארוך יותר וטוב יותר, כך הסיכוי שתהיה התפוררות של הבטון קטן יותר. התחזקות הבטון בתהליך האשפרה למבנה עמיד יותר באה לידי ביטוי לאחר מספר ימים. לצורך בניין בטון שמתקשה לאחר כיממה עוצמת החוזק שלו תהיה 8 מגה פסקל אך בטון שעובר תהליך אשפרה יטפס לעוצמת חוזק של כ-15 מגה פסקל לאחר שבוע ובסוף תהליך אשפרה של בין שלושה לארבעה שבועות עתידה לטפס עוצמתו ד

של הבטון עד לכדי 41 מגה פסקל, כלומר אנו מקבלים בטון חזק פי חמש לאחר תהליך אשפרה יעיל של בארבעה שבועות.

טיפים לביצוע תהליך נכון ויעיל של אשפרת בטון

בראש ובראשונה המפתח לתהליך אשפרה נכון ואיכותי הוא לדאוג לכך שהבטון יהיה לח שככל שניתן למשך כל הזמן. מומחים טוענים שיש לשמור על כ-98 אחוזי לחות באיזור הבטון ועל כן מומלץ מאוד לעטוף את הבטון ביריעות ביטומניות. שם נוסף של יריעות אלה הוא יריעות אשפרה שאלו הן יריעות בד גיאוטכני רטובות שתפקידן הוא לעטוף את הבטון ועל ידי כך לשמור על אחוזי לחות גבוהים ומניעת התקשותו. דרך נוספת לבצע אשפרה יעילה היא בשיטה הישנה והטובה והיא השקייה של הבטון כל כמה שעות. השקייה שלו שומרת על הבטון רטוב כמובן ומונעת את ההתקשות שלו לאורך זמן כל עוד אנו משקים אותו.

לפרטים נוספים אודות תהליך אשפרה לבטון ולכל עבודה שאתם צריכים לבצע בתחום הבניה והאיטום, המומחים של מרכז האיטום הישראלי ישמחו לסייע לכם בכל שאלה או בקשה. צרו איתנו קשר ונחזור אליכם במהרה.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!