בד גיאוטכני

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

בד גיאוטכני. רבים לא שמעו מעולם על יריעות הבד השימושיות הללו ועל השימושים הרבים שלהן בתעשייה סביבנו . למעשה, יריעות בד גיאוטכני הינן נפוצות מאוד בתעשיה וגם במרחב הביתי. בד גיאוטכני הינה יריעת בד אשר פותחה במיוחד לעבודה עם סוגים שונים של קרקעות שמטרתה לשמר על הפרדה בין מים לקרקע. כמו כן הבד הגיאוטכני מסייע בניקוז וסינון מים בפרוייקטים שונים. ניתן לפגוש את הבד הגיאוטכני בשימושים רבים ברחבי התעשיה ההנדסית כגון סלילת כבישים, הנחת מסילות רכבת, מגרשי ספורט, מאגרי מים ועוד. מקור השם של הבד מרמז על השימוש שלו שכן גיאו פירושו אדמה והרי כפי שכבר ציינו נשתמש בבד גיאוטכני על מנת להפריד את הקרקע מהתשתית ההנדסית אותה אנו בונים.

מאפייני הבד הגיאוטכני

ברוב המוחלט של המקרים תהיה עשויה יריעת הבד הגיאוטכני מבד ארוג אך במקרים מסויימים היא עשויה גם מבד שאינו ארוג. משקלה של יריעת הבד יהיה בדרך כלל כבין מאה גרם לבין קילו וחצי למטר בד והחומר ממנו עשויות היריעות בדרך כלל יהיה סיבי בד פוליאסטר או סיבי בד פוליפרופילן. רוחב הגלילים יהיה בדרך כלל כשני מטרים ואורכו של כל גליל יהיה בין חמישים למאה וחמישים מטרים. 

שימושים נפוצים בתעשייה

אז כפי שכבר ציינו בתחילת הדברים לבד הגיאוטכני מספר רב של שימושים בתעשיה למטרות ניקוז ואיטום. נראה שימוש בו במגוון של רב מקרים למטרות רבות. בין המטרות שלו הוא מניעת סחף של הקרקע לכן נראה שימוש ביריעות בד גיאוטכני בפרויקטים רבים של הנחת תשתיות חשובות וחיוניות שבהם לא נוכל לסבול סחיפה של הקרקע וכתוצאה מכך הרס של התשתית. למשל לפני סלילת כביש או הנחת מסילת רכבת נניח בשטח בראש ובראשונה יריעות בד גיאוטכניות.

תפקידן יהיו למנוע תזוזה וסחיפה של הקרקע בעזרת תכונות האיטום והניקוז שמקנה לנו הבד. בנוסף נראה שימוש ביריעות הבד כאשר נרצה ליצור מאגר מים. בכל מאגר מים נפרסות היריעות במהלך הבנייה של מאגר המים על מנת ליצור שכבה מבדלת עם הקרקע. תפקידה של השכבה במקרים אלו היא בידוד של הקרקע מהמים על מנת שנוכל לאגור את מי הגשמים פעם אחת ועל מנת שאותם מי גשמים לא יזדהמו על ידי חול מהקרקע פעם שניה. במידה וחול יגע באותם מי גשמים, מאגר המים יזדהם והפוך לבוץ ולכן ליריעות הגיאוטכניות תפקיד חשוב מאוד בהנדסת מאגרי המים. שימוש נוסף של היריעות הגיאוטכניות הינו איטום גגות. אנו רוצים בעת בניית הגג ליצור איטום טוב ואיכותי לשנים רבות ולמנוע נזילות לאחר הגשמים. הנחה של יריעות גיאוטכניות על הגג של הבית אותו אנו רוצים לאטום ימנעו נזילות בחודשי החורף הקשים לאחר הגשמים.

תכונות ויתרונות

לבד הגיאוטכני יתרונות רבים בעזרת התכונות הייחודיות שלו כאשר התכונה המרכזית היא היכולת להפריד חלקיקי אדמה קטנים כמו חול וגרגירי סלע קטנים מאוד. בשל היכולת הזו נעשה ביריעות הבד שימוש בצינורות ניקוז תת קרקעיים עקב היותו חדיר למים ויכולתו למנוע סתימות. תכונה נוספת בולטת מאוד של הבד הגיאוטכני הוא שמירה על טמפרטורה גבוהה יחסית ביחס לשאר הסביבה. התכונה הזו מקנה ליריעות הבד יתרון גדול בשימושים שונים בחקלאות שכן שמירה על טמפרטורה גבוהה מונעת קרה ועוזרת לשמור על הגידולים החקלאיים. כמו כן הבידוד מהקרקע מונע חדירה של חרקים ומזיקים שונים דבר שגם כן תורם רבות לשמירה על התוצרת החקלאית.

לפרטים נוספים אודות בד גיאוטכני צרו עימנו קשר ונשמח לסייע לכם בהתאם לצורך הנדרש.

שתפו פוסט זה

אז מה היה לנו בכתבה:

מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

FLOOR WOOD
בלוג

חשיבות האיטום לליטוש פרקט ללא רבב

ריצוף פרקט הוא בחירה פופולרית עבור בתים ומשרדים בישראל, בזכות העמידות והמשיכה הנצחית שלו. עם זאת, כדי לשמור על יופיו ולהאריך את תוחלת החיים שלו, תחזוקה נכונה חיונית. שלב אחד מכריע בתהליך התחזוקה הוא האיטום, אשר משחק תפקיד משמעותי בהשגת ליטוש פרקט ללא רבב.

בלוג

בחירת חומרי איטום מתאימים

בפרויקטים של בניה ותחזוקה, קיימת חשיבות רבה לבחירת חומרי האיטום הנכונים. במיוחד אם רוצים להבטיח עמידות בפני מזג אוויר ושלמות מבנית. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום כיום, לכל חומר איטום יש את היתרונות והחסרונות שלו. כדי לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות שלכם, נעמיק בסוגים השונים של חומרי איטום והיישומים שעבורם הם מתאימים.

PERGULA
בלוג

איטום פרגולות הגנה על נווה המדבר החיצוני שלך

בכל הנוגע ליצירת נווה מדבר חיצוני יפה, פרגולות הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים בישראל. מבנים אלה לא רק מספקים צל ומרחב נוח להירגע, אלא הם גם מוסיפים נופך של אלגנטיות לכל אזור חיצוני. עם זאת, כדי להבטיח שהפרגולה שלכם תישאר במצב בתולי לאורך שנים, חשוב להבין את חשיבות האיטום. במדריך מקיף זה, נחקור את היתרונות של איטום פרגולות ונספק לכם תהליך שלב אחר שלב להגנה יעילה על נווה המדבר החיצוני שלכם.

קפריסין
בלוג

הבנת מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין: מדריך מקיף

בכל הנוגע לאיטום דירות בקפריסין, ישנם נהלים ומסגרות זמן מסוימים שצריך לפעול לפיהם. בין אם אתה קונה או מוכר, הבנת התהליכים הללו חיונית כדי להבטיח עסקה חלקה. במדריך מקיף זה, נחקור את הגורמים השונים המשפיעים על מסגרת הזמן לאיטום דירות בקפריסין.

building
בלוג

7 שירותי השמירה והאבטחה המובילים לבניינים כדי להבטיח בטיחות

מערכות בקרת גישה ממלאות תפקיד חיוני בהבטחת כניסה לבניין רק לאנשים מורשים. מערכות אלו משתמשות בטכנולוגיות כגון כרטיסי מפתח, סורקים ביומטריים או קודי PIN כדי להגביל גישה לאזורים ספציפיים. חברות המציעות שירותי בקרת גישה מספקות התקנה, תחזוקה וניטור של מערכות אלו, מה שמבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!