נקז כפול

איטום איכותי ומקצועי!במחיר נוח ומשתלם!

אחד הדברים החשובים ביותר אם לא החשוב מכל כאשר אנו בונים בניין או משפצים דירה הוא נושא האיטום והניקוז. בעיות רבות מתגלות לאחר שלב אכלוס הבית או הדירה דווקא במישור הזה והן מגיעות בדמות של נזילות מהתקרה, רטיבויות בקירות הבית השונים ואף רטיבויות ברצפה. מעבר לאיטום טוב ואיכותי דבר נוסף שחשוב מאוד להשקיע בו הוא נקז כפול שכן הוא יעיל מאוד בתהליך ניקוז המים ומניעת רטיבויות ומים עומדים. במאמר הבא נסביר לכם מעט על מהו נקז כפול, היכן נוכל להשתמש בו ומהם היתרונות שלו על פני פתרונות ניקוז אחרים לסביבה הביתית.

מהו נקז כפול?

נקז כפול הוא למעשה פתרון שמתאים לכל מערכת ניקוז שהיא במרחב הביתי, החל מניקוז לגג, דרך ניקוז למקלחונים ואמבטיות וכמובן מתאים גם לניקוז מרפסות. הנקז הכפול למעשה נקרא כך היות והוא מסוגל לנקז את המים משני מקומות שונים, הוא מנקז גם את המים מהמפלס העליון, כלומר מהרצפה שזהו המפלס העליון של הריצוף אך בניגוד לנקזים אחרים הוא מסוגל גם לנקז את המים שחדרו פנימה אל מתחת לרצפה.

מדוע מומלץ להשתמש בנקז כפול?

השימוש בנקז כפול הוא למעשה יחסית חדש בתעשיית הבנייה ונמצא בשימוש כעשרים שנה בלבד אך אנו רואים יותר ויותר קבלנים ואדריכלים משתמשים בו בתוכניות שלהם ובבניה שלהם. יועצי איטום רבים ממליצים עוד בשלב התכנון להשתמש בהם כאשר הם לא נמצאים בתוכניות היות והם חוסכים כאבי ראש רבים ובעיות רבות לאחר שלבי הבניה. למעשה בכל מרפסת או מקלחון תהיינה בסופו של דבר נזילות ורטיבויות במרווחים שבין המרצפות כאשר לא משנה כמה השקענו באיטום שלהם בהיבט של חומרים איכותיים, כל קבלן יאמר לכם שבסופו של דבר המים חלחלו בין המרצפות והאריחים ולכך נקז כפול נותן פתרון טוב. דבר ראשון יש לדאוג לשיפועים נכונים באיטומים שמתחת לאריחים וגם ברצפה עצמה על מנת שתהליך הניקוז עצמו לכיוון הנקז הכפול יהיה יעיל ונכון. במקרים בהם נשתמש בנקז כפול בגגות יש לוודא כי האיטום סביב הפתח של הנקז הכפול נעשה בצורה מושלמת על מנת שלא יווצרו רטיבויות סביב הנקז באיזור שלמעשה נופל בין הכסאות.

יתרונותיו של הנקז הכפול

לנקז הכפול יתרונות רבים כאשר ואנו רואים זאת במספר רב של מקומות. בראש ובראשונה כפי שכבר ציינו היתרון המרכזי שלו היא היכולת לנקז מים אשר חלחלו מתחת לריצוף שלנו ובכך למנוע רטיבויות ונזילות לקירות או לקומות שמתחת או למנוע שלוליות ומים עומדים בין הריצוף לבין שכבת האיטום שמתחת לריצוף ובכך למנוע ריחות לא נעימים, עובש ופטריות.  בנוסף הנקז הכפול נחשב לגמיש מאוד בהיבט התכנוני ונוכל ליצור לו חיבורים רבים לצנרת בגבהים שונים ובזוויות שונות. יתרון נוסף חשוב מאוד הוא היכולת שלו לסנן לכלוך ופסולת ולהפרידה מן המים אשר אותם הוא מנקז.

לסיכום, אנו רואים כי השימוש בנקז כפול במספר מקומות בבית או בדירה שלכם יכול לשפר מאוד את כל מערך האיטום וניקוז המים בבית ולמנוע בעיות רבות בעתיד, לכן מומלץ לוודא עם הקבלן או האדריכל שלכם כי אכן נעשה שימוש בנקזים כפולים במרחב הביתי שלכם.

מעניינים לשמוע פרטים נוספים על נקז כפול במטרה לשפר את מערכת האיטום והניקוז של ביתכם? מרכז האיטום הישראלי עובדים עם קבלני האיטום המובילים בישראל. דרנכו תוכלו להימנע מבעיות וליקויים לאחר הבניה או השיפוץ, לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות המערכות בעשרות אחוזים. צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

שתפו פוסט זה
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז האיטום הישראלי
מרכז האיטום הישראלי

מרכז האיטום הישראלי מציע כמובן עוד שורה של שירותי איטום לרבות איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות ובאמצעות פתרונות אלטרנטיביים בהתאמה לכל לקוח, איטום קרקע וקווי חיבור של מבנה-קרקע, איטום מרתפים טרום ופוסט בנייה ועוד. לכל צרכי האיטום שלכם תוכלו לקבל את המענה המקצועי, האמין והעמיד ביותר במרכז האיטום הישראלי, שפועל על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום ומביא אליכם את הפתרונות המתקדמים ביותר בשוק והמותאמים ביותר לאתגרי האיטום הייחודיים לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!