שירות איטום גגות בפריסה ארצית

שירות מקצועי ומהיר

אחריות עד 7 שנים

התחייבות למחירים נוחים וליווי צמוד 

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות 

התקשרו עכשיו!

צמג

צמג או בשמו הארוך יותר צינור מי גשם הינה למעשה דרך נוספת לומר מרזב. למרזב תפקיד חשוב מאוד בניקוז המים בכל פרויקט בנייה שהוא שכן לא תראו בניין או בית פרטי חדש ללא מרזב, בין אם מרזב פנימי שנמצא בתוך קירות הבית או הבניין או מרזב חיצוני שתלוי על גבי הקירות החיצוניים.

התפקיד של המרזב חשוב מאין כמוהו, אנו משקיעים רבות בנושא האיטום של הבית שלנו ושמים דגש מיוחד על הגג של הבית או הבניין שסופגים כמויות גדולות של מי גשמים בכל שנה ועל מנת להשלים את נושא האיטום אנו חייבים לתת דגש לנושא של ניקוז המים מהגג. במידה ולא ננקז את אותם מי גשמים באמצעות צמג, אנו חשופים לתופעה של הצטברות מי גשמים על גג הבניין.

בעיות איטום בצמג

אותה הצטברות לא בריאה לאיטום של הגג ויכולה לחלחל דרכו מבעד לאיטום ולראות לרטיבויות או נזילות מהגג. נזילות כאלו יכולים לחלחל דרך הקירות ולגרום ולרטיבויות והיחלשות החומר של כל הקירות החיצוניים ומעטפת הבית שלנו. על מנת למנוע את המצב הזה כל שעלינו לדאוג הוא לכך שלא יצטברו מים כלל וכלל על הגג ולדאוג לנקז את כל מי הגשמים שנאספים שם דרך צמג, או בשמו הנפוץ יותר מרזב, אל מקום מוגדר מראש מחוץ לשטח הבית שלנו.

סוגי צמגים

אז כפי שכבר ציינו ישנן שתי שיטות מרכזיות להתקנת צינור מי גשם או צמג, כאשר האחת היא צמג פנימי והשנייה היא צמג חיצוני. היתרון המרכזי של התקנת מרזב פנימי לניקוז מי הגשם הוא האסתטיות של הדבר שכן המרזב סמוי ולא רואים אותו, דבר שמשדרג את הניראות של הבית שלנו. למרזב פנימי יש חסרון אחד מרכזי שכן במידה ויש דליפה באחד מחלקי המרזב הוא יכול לפתח לנו רטיבות בקירות באיזור הדליפה, דבר שיהיה יקר יותר לתקן כמו כן קשה יותר היות ויש להשתמש באמצעים מיוחדים על מנת לאתר את מקור הדליפה המדויק של המרזב.

במידה והחלטתם להתקין מרזב פנימי בבביתכם דאגו לפתחי תחזוקה למרזב על מנת להקל על הליך התיקון בעת הצורך. במקרים רבים מרזב פנימי שהתקלקל יוחלף בהתקנה של מרזב חיצוני לאור עלויות תיקון גבוהות יותר. במידה ובחרנו להתקין מרזב חיצוני בבית שלנו הדבר יהיה פשוט יותר כאשר גם הליך ההתקנה הוא יחסית פשוט וגם במידה ויש דליפה מאחד האיזורים של המרזב היא תהיה דליפה חיצונית לבית והאיטום של הקירות החיצוניים ימנע ממנה להתפשט לקירות הבית.

היתרון המרכזי של התקנת צמג חיצוני כפי שבטח כבר הבנתם הוא תחזוקה פשוטה יותר ונוחה לתפעול. בהתקנת מרזב אנו נראה שימוש בחומרים שונים החל מאלומיניום, פי וי סי, פח מגולוון, נחושת ועוד. המחירים של המרזב משתנים כמובן לפי החומר שאיתו נעבוד שכן פי וי סי נחשב יחסית לאמין מאוד ומרזב שעשוי ממנו יחזיק זמן רב בעלות נמוכה יחסית אך הוא אינו מצטיין במראה אטרקטיבי מידי. לעומת זאת שימוש במרזב עשוי נחושת יקנה לכם אסתטיקה יפה יותר למרזב אך המחיר שלו יהיה יקר משמעותית.

טיפים להתקנת צמג

שני דברים חשובים מאוד שיש לשים עליהם דגש בהתקנת הצמג הם קודם כל הניקוז. אנו חייבים לוודא כי המים אותם אנו מנקזים הולכים למקום ייעודי ומתאים כמו בור חלחול ייעודי או צנרת ביוב ולא יוצרים מאגר מים עומדים בסמוך לבית שלנו. בנוסף עלינו לדאוג כי הפתח העליון של המרזב לא יהיה חסום לעולם ולשם כך חשוב מאוד להתקין רשם עלים על מנת למנוע סתימות בצמג.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

פרסום כתבה ב-ynet

רוצים לפרסם את העסק או את האתר שלכם באתר התוכן והחדשות המוביל בישראל? במדריך הבא תקבלו את כל המידע שאתם

בלוג

שקי מלט – מאז ועד היום

שקי מלט הם מצרך חשוב באתרי הבנייה, יש להם שימושים רבים, והם מסייעים לבצע את עבודת הבנייה ביעילות. מלט משמש

בלוג

מתי נעשה בדיקת רטיבות?

לאור מצב התשתיות ומערכות הניקוז בישראל, נזילות ורטיבות הפכו להיות לאחת הבעיות הנפוצות והמזיקות ביותר למבנים של מדינת ישראל. אט

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ